STMicroelectronics zbuduje pierwszą na świecie w pełni zintegrowaną fabrykę węglika krzemu we Włoszech


STMicroelectronics, światowy lider w dziedzinie półprzewodników obsługujący klientów w całym spektrum zastosowań elektronicznych, ogłasza budowę w Katanii nowego, wielkoseryjnego zakładu produkcyjnego węglika krzemu o grubości 200 mm („SiC”) do urządzeń i modułów mocy, a także testów i pakowania , Włochy. W połączeniu z zakładem produkującym podłoża SiC, który będzie znajdował się w tym samym miejscu, obiekty te utworzą kampus węglika krzemu firmy ST, realizując wizję firmy dotyczącą w pełni zintegrowanego pionowo zakładu produkcyjnego do masowej produkcji SiC w jednym miejscu. Utworzenie nowego zakładu produkcyjnego Silicon Carbide Campus to kluczowy kamień milowy we wspieraniu klientów w zakresie urządzeń SiC w zastosowaniach motoryzacyjnych, przemysłowych i infrastrukturze chmurowej w miarę przechodzenia na elektryfikację i poszukiwania wyższej wydajności.

„W pełni zintegrowane możliwości udostępnione przez kampus węglika krzemu w Katanii znacząco przyczynią się do wiodącej pozycji ST w technologii SiC dla klientów z branży motoryzacyjnej i przemysłowej w ciągu następnych dziesięcioleci” – powiedział Jean-Marc Chery, prezes i dyrektor generalny STMicroelectronics. „Skala i synergie oferowane przez ten projekt umożliwią nam lepsze wprowadzanie innowacji dzięki zdolnościom produkcyjnym na dużą skalę, z korzyścią dla naszych europejskich i globalnych klientów, którzy przechodzą na elektryfikację i poszukują bardziej energooszczędnych rozwiązań, aby osiągnąć swoje cele w zakresie dekarbonizacji”.

Kampus węglika krzemu będzie centrum globalnego ekosystemu SiC firmy ST, integrując wszystkie etapy przepływu produkcji, w tym rozwój podłoża SiC, procesy wzrostu epitaksjalnego, produkcję płytek czołowych o średnicy 200 mm i montaż modułów zaplecza, a także proces Badania i rozwój, projektowanie produktów, zaawansowane laboratoria badawczo-rozwojowe dotyczące matryc, systemów i modułów zasilania oraz pełne możliwości pakowania. Będzie to jedyna w swoim rodzaju w Europie masowa produkcja płytek SiC o średnicy 200 mm na każdym etapie procesu – podłoże, epitaksja, front-end i back-end – z wykorzystaniem technologii 200 mm w celu zwiększenia wydajności i wydajności.

Produkcja w nowym zakładzie ma rozpocząć się w 2026 r., a pełną wydajność osiągnąć do 2033 r., przy pełnej rozbudowie i produkować do 15 000 płytek tygodniowo. Oczekuje się, że całkowita wartość inwestycji wyniesie około pięciu miliardów euro, przy wsparciu w wysokości około dwóch miliardów euro zapewnionym przez państwo włoskie w ramach unijnej ustawy o chipach. Zrównoważone praktyki są integralną częścią projektowania, rozwoju i funkcjonowania kampusu węglika krzemu, aby zapewnić odpowiedzialne zużycie zasobów, w tym wody i energii.

Dodatkowe informacje
Węglik krzemu („SiC”) to kluczowy materiał złożony (i technologia) składający się z krzemu i węgla, który oferuje kilka zalet w porównaniu z konwencjonalnym krzemem w zastosowaniach energetycznych. Szerokie pasmo wzbronione SiC i jego charakterystyczne właściwości – lepsza przewodność cieplna, większa prędkość przełączania, niskie rozpraszanie – sprawiają, że jest on szczególnie odpowiedni do produkcji urządzeń zasilających wysokiego napięcia (zwłaszcza powyżej 1200 V). Urządzenia zasilające SiC, w postaci SiC MOSFET sprzedawanych jako gołe moduły i pełne moduły SiC, są szczególnie przydatne w pojazdach elektrycznych, infrastrukturze szybkiego ładowania, energiach odnawialnych i różnych zastosowaniach przemysłowych, w tym centrach danych, ponieważ oferują wyższy prąd elektryczny i mniejsze wycieki niż tradycyjne półprzewodniki krzemowe, zwiększające efektywność energetyczną. Chipy SiC są jednak trudniejsze i droższe w produkcji niż chipy krzemowe, co wiąże się z wieloma wyzwaniami do pokonania w procesie industrializacji procesu produkcyjnego.

Wiodąca pozycja ST w dziedzinie SiC jest wynikiem 25 lat koncentracji i zaangażowania w badania i rozwój, z dużym portfelem kluczowych patentów. Katania od dawna jest ważnym ośrodkiem innowacji dla ST jako siedziba największych działów badawczo-rozwojowych i produkcyjnych SiC, z powodzeniem przyczyniając się do rozwoju nowych rozwiązań w zakresie produkcji większej liczby lepszych urządzeń SiC. Dzięki ugruntowanemu ekosystemowi w dziedzinie energoelektroniki, w tym długoterminowej, udanej współpracy pomiędzy ST i Uniwersytetem w Katanii oraz CNR (Włoską Krajową Radą ds. Badań), a także dużej sieci dostawców, inwestycja ta wzmocni rolę Katanii jako globalne centrum kompetencji w zakresie technologii SiC i możliwości dalszego rozwoju.

Obecnie ST produkuje swoje flagowe produkty SiC na dużą skalę na dwóch liniach do produkcji płytek 150-milimetrowych w Katanii (Włochy) i Ang Mo Kio (Singapur). Trzeci hub to spółka joint venture z Sanan Optoelectronics, posiadająca 200-milimetrowy obiekt w budowie w Chongqing (Chiny), przeznaczony dla ST do obsługi rynku chińskiego. Zakłady produkujące płytki ST są wspierane przez wykwalifikowanych specjalistów z branży motoryzacyjnej i masowe operacje montażowe i testowe w Bouskoura (Maroko) i Shenzhen (Chiny). Prace badawczo-rozwojowe i industrializacja podłoży SiC prowadzone są w Norrköping (Szwecja) i Katanii, gdzie zakład produkcyjny ST firmy ST zajmujący się produkcją podłoży SiC zwiększa produkcję i mieści się większość personelu badawczo-rozwojowego i projektowego firmy ST w zakresie produktów SiC.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment