STG finalizuje przejęcie technologii Avid


Zgodnie z przewidywaniami zawartymi w ogłoszeniu z sierpnia 2023 r. firma Avid Technology ogłosiła zakończenie przejęcia przez spółkę stowarzyszoną Symphony Technology Group (STG), firmę private equity z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii, w ramach całkowicie gotówkowej transakcji o wartości około 1,4 miliarda dolarów . Przejęcie zostało zatwierdzone przez akcjonariuszy Avid w dniu 2 listopada 2023 r. Ponieważ Avid stał się spółką prywatną, wśród kierownictwa i pracowników panuje ogólne pozytywne nastawienie co do przyszłości firmy.

Zgodnie z przewidywaniami w ogłoszenie z sierpnia 2023 r, Avid Technology ogłosiła zakończenie przejęcia przez spółkę zależną Symphony Technology Group (STG), firmę private equity z siedzibą w Menlo Park w Kalifornii, w ramach całkowicie gotówkowej transakcji o wartości około 1,4 miliarda dolarów. Przejęcie zostało zatwierdzone przez akcjonariuszy Avid w dniu 2 listopada 2023 r. Ponieważ Avid stał się spółką prywatną, wśród kierownictwa i pracowników panuje ogólne pozytywne nastawienie co do przyszłości firmy.

Zgodnie z warunkami umowy o fuzji akcjonariusze Avid otrzymają 27,05 dolara za akcję. W wyniku sfinalizowania tej transakcji akcje zwykłe Avid przestaną być notowane przed otwarciem notowań w dniu 7 listopada 2023 r. i nie będą już notowane na giełdzie Nasdaq. Avid będzie działać jako firma prywatna, a jej siedziba pozostanie w Burlington w stanie Massachusetts.

„Wierzymy, że stając się firmą prywatną, Avid będzie w stanie osiągnąć szybkość innowacji, skalę i wydajność niezbędną do dalszego przewodzenia branży” – mówi Jeff Rosica, dyrektor generalny i prezes Avid. „W połączeniu ze swoimi znaczącymi zasobami operacyjnymi i finansowymi STG wnosi głębokie doświadczenie inwestycyjne w sektorze technologicznym, które przyspieszy realizację strategicznej wizji Avid, opierając się na impecie naszej pomyślnej, ciągłej transformacji osiągniętej w ciągu ostatnich kilku lat”.

„Jesteśmy podekscytowani rozpoczęciem kolejnego etapu podróży Avid. Rozwiązania Avid są integralną częścią procesów tworzenia treści i zarządzania nimi na rynku filmowym, telewizyjnym i muzycznym. Opierając się na ugruntowanej pozycji lidera Avid, nie możemy się doczekać przyspieszenia trajektorii wzrostu Avid poprzez głęboką skoncentruj się na innowacjach i zapewnianiu zwiększonej wartości dla klienta” – mówią William Chisholm, partner zarządzający i Patrick Fouhy, dyrektor STG.

To, co zaczęło się ponad 30 lat temu od pionierskiej roli firmy Avid w nieliniowej cyfrowej edycji wideo, doprowadziło do tego, że indywidualni artyści, zespoły kreatywne i organizacje na całym świecie subskrybują dzisiejsze potężne narzędzia i bezpiecznie współpracują w chmurze. Avid wciąż na nowo wyobraża sobie, w jaki sposób redaktorzy, muzycy, producenci, dziennikarze i inni twórcy treści ożywiają swoje historie.
www.avid.com

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment