Steve Otto, dyrektor ds. Technologii, The R&A


Kiedy Twoja firma obejmuje zarządzanie udziałem ludzi na całym świecie w znanych na całym świecie mistrzostwach golfowych, takich jak The Open, plik pandemia koronawirusa stanowi poważne wyzwanie.

Steve Otto, dyrektor ds. Technologii (CTO) w The R&A, które jest organem zarządzającym golfem i organizatorem The Open, wiedział, że on i jego starsi koledzy muszą znaleźć sposób, aby spróbować zapewnić fanom golfa rozrywkę podczas blokady, kiedy tegoroczny turniej został odwołany.

Odpowiedzią było użycie połączenia danych i wideo, aby stworzyć wirtualny zamiennik The Open, który obejmowałby wielkich golfistów z ostatnich 50 lat.

Był znany jako Otwarte na wieki, a widzowie w domu mogli oglądać „na żywo” klipy, tabele wyników i statystyki z pierwszych trzech dni turnieju. Finałowa runda była transmitowana na żywo w niedzielę 19 lipca, kiedy miała się odbyć 149. inscenizacja The Open.

Wirtualny turniej, który ostatecznie wygrał wielki Jack Nicklaus, okazał się krytycznym sukcesem. Ponad milion osób obejrzało ostatnią rundę, transmitowaną na żywo w niedzielę rano czasu brytyjskiego. Wydarzenie oparte na danych jest również przykładem tego, jak Otto i jego koledzy z R&A chcą w przyszłości wykorzystywać informacje cyfrowe.

„Chcę się upewnić, że wiele się nauczyliśmy z tego procesu blokowania” – mówi. „Myślę, że przeprowadziliśmy się bardzo szybko. W R&A dysponujemy całkiem dobrą technologią, ale chodzi o to, aby pracownicy wiedzieli, jak ją wykorzystać. Może się to wydawać prostym celem, ale myślę, że uczyniłoby to organizację i sposób, w jaki korzystamy z danych i technologii o wiele lepiej ”.

Reklama

Otto wybrał okrężną drogę do Przywództwo IT. Po uzyskaniu doktoratu z aerodynamiki pracował w NASA Langley w USA, po czym wrócił do Wielkiej Brytanii, aby objąć stanowisko starszego wykładowcy na Uniwersytecie w Birmingham. W 1998 roku The R&A poprosił go o dołączenie do zespołu badawczego zajmującego się ewolucją współczesnych kierowców (typ kija golfowego dla niewtajemniczonych). Dzięki temu projektowi stał się blisko związany z The R&A i rozpoczął pracę na pełen etat dla organizacji w 2004 roku.

„Nie musimy być ekspertami, ale musimy znać ekspertów”
Steve Otto, R&A

„Odkąd przyszedłem do R&A, mogłem spojrzeć na cały obraz, podczas gdy w NASA tak naprawdę skupiasz się na małym elemencie czegoś” – mówi. „To naprawdę zadziwiająca różnica w przetwarzaniu danych i mocy obliczeniowej między moją pracą w NASA 20 lat temu a teraz, ale wiele się nauczyłem, jeśli chodzi o rozwój algorytmu i rozwiązywanie problemów, które dotyczą tego, co robię dzisiaj ”.

Otto objął stanowisko CTO w The R&A cztery lata temu. Kiedy zaczynał pracę dla organizacji w 2004 roku, koncentrował się głównie na zasadach dotyczących sprzętu, co pozostaje jednym z obszarów, w których R&A nadal posiada największą ilość danych. Ten proces, który trwa do dziś, obejmuje analizę zmian i sposobów użytkowania sprzętu golfowego.

Ta analiza może również przekraczać granice organizacyjne. Otto współpracował z kolegami z PGA Tour i European Tour, rozumiejąc, w jaki sposób ich bogate w dane źródła mogą uzyskać wgląd w to, jak uprawia się ten sport. Ten proces pomógł jego zespołowi w utworzeniu Światowy ranking golfa amatorów (WAGR), w którym The R&A plasuje 10 000 czołowych amatorskich golfistów na całym świecie. „Po raz kolejny chodzi o algorytmy i rozwiązywanie problemów” – mówi.

Budowanie silnych partnerstw

W czasie pracy w The R&A rola Otto ewoluowała i zaczął się skupiać na zaplecze technologiczne stojące za sportem. Doprowadziło to do kierowania działem IT, stronami internetowymi organizacji i procesami tworzenia oprogramowania. Jako dyrektor ds. Technicznych ma teraz szeroki zakres obowiązków.

„Nadal przyglądam się, jak organizacja korzysta z technologii, zasad dotyczących sprzętu i WAGR” – mówi Otto. „Ale teraz chcę także zmienić nasz model operacyjny i pomóc w rozwoju firmy w przyszłości, aby naprawdę zapewnić nam lepszą ekspozycję na technologię i sposób, w jaki korzystamy z systemów i usług jako organizacja”.

Ewolucja roli lidera IT Otto w The R&A odzwierciedla ewolucja technologii w golfie. Ponieważ sport stał się zależny od technologii, wzrosło znaczenie posiadania eksperta, który pomoże w jak najlepszym wykorzystaniu danych i IT. Otto rozpoznaje ten związek.

„Jestem pierwszym zajmującym to stanowisko” – mówi. „To naprawdę pierwszy raz, kiedy organizacja zainwestowała w kogoś, kto tylko przyjrzał się obszarom, na które patrzę, co wiąże się z bliską współpracą z niektórymi z naszych partnerów technologicznych”.

Odnosi się do bliskiej współpracy R&A z kluczowymi dostawcami technologii, takimi jak NTT Data, z którymi ostatnio zaangażowała się w budowanie modelu danych dla The Open for the Ages.

Model opierał się na szerokiej gamie źródeł, takich jak informacje historyczne, nagrania wideo, informacje o pogodzie i głosowanie fanów sponsorowane przez media społecznościowe. Otto mówi, że praca z NTT Data jest przykładem tego, co można osiągnąć dzięki skutecznym partnerstwom.

„Nie musimy być ekspertami, ale musimy znać ekspertów” – mówi. „Tak więc moja rola polega tak naprawdę na komunikacji i upewnianiu się, że kanały pozostają otwarte. Nie jesteśmy firmą technologiczną. Musimy wiedzieć, jakie są zagrożenia i możliwości, a to jest rodzaj interakcji, jaki uzyskujemy dzięki współpracy z naszymi partnerami technologicznymi ”.

Wprowadzenie zarządzania

Rola Otto nie polega tylko na ścisłej współpracy z partnerami zewnętrznymi; chodzi o komunikowanie korzyści IT w każdej rundzie, czy to z pracownikami, czy innymi osobami związanymi z organizacją.

„Chodzi o to, aby nasi pracownicy i interesariusze mieli dostęp do technologii, wiedzieli, jaka technologia jest dostępna i wiedzą, jak ją wykorzystać” – mówi. „Duża część tej pracy dotyczy zarządzania danymi. Mamy niezwykle bogate dane, ale chodzi o upewnienie się, że informacje będą użyteczne i opłacalne w przyszłości ”.

Oznacza to, że duża część roli Otto polega często na ponownym podkreślaniu wagi dobrych praktyk, mówi, a praktyka ta obejmuje upewnianie się, że procesy wykorzystania danych w R&A są dobrze udokumentowane.

„To może zabrzmieć trochę nudno i przyziemnie, ale ekscytuje mnie świadomość, że za kilka lat będziemy mogli spojrzeć wstecz na to, co robiliśmy w tym czasie i wiedzieć, że dane są dla nas do wykorzystania, czy to w środowisku komercyjnym, czy w czystym środowisku danych ”, mówi.

Wyznaczamy właściwy standards

Otto mówi, że jednym z jego największych osiągnięć jest pomoc w tworzeniu Allan Robertson House, Centrum testowania sprzętu R&A w Kingsbarns, niedaleko St Andrews. Najnowocześniejsze centrum testowe zostało ukończone w 2017 roku i jest wiodącym na świecie ośrodkiem badawczym, w którym mieści się dział norm wyposażenia R&A.

„To centrum gwarantuje, że jesteśmy odporni i elastyczni w przyszłości – i właśnie do tego modelu chcę, abyśmy przechodzili w technologii” – mówi. „Mamy więc to centrum testowe, które w tamtym czasie spełniało swoje zadanie, ale chcieliśmy też mieć pewność, że będzie ono odpowiednie w przyszłości”.

Codzienną funkcją centrum jest dbanie o to, aby kije i piłki spełniały zasady obowiązujące obecnie w sporcie. Inną kluczową funkcją, mówi Otto, jest upewnienie się, że zasady są odpowiednie dla sposobu, w jaki gra się gra – i właśnie tam duże zbiory danych odgrywają kluczową rolę.

„Patrzymy na integralność sportu i prowadzimy podstawowe badania fizyki golfa” – mówi. „W dziedzinie takiej jak biomechanika mamy stanowisko do testowania ludzi wyposażone w 22 kamery, które są w stanie śledzić golfistów. Więc zamiast tylko wpuszczać do nas dane, prowadzimy własne badania i również generujemy dane.

„Te badania dają nam dobre zrozumienie tego, co mamy i pozwalają nam podejmować wyzwania związane z wykorzystaniem technologii. Jesteśmy na początku tej podróży, więc są pewne aspekty technologii, dzięki którym będziemy lepiej komunikować się z ludźmi w sporcie. Nadal mamy przed sobą drogę ”.

Dostarczanie dużych korzyści biznesowych

Otto mówi, że R&A już jest duży użytkownik technologii chmury, w tym platformy Microsoft Azure i Amazon Web Services. Organizacja zainwestowała również w wywiad biznesowy, a technologia odegra dużą rolę w tym, co R&A chce robić w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Mówi, że podstawowe procesy zarządzania danymi będą miały kluczowe znaczenie dla powodzenia tej pracy.

„Upewniamy się, że nasz proces decyzyjny opiera się na dobrych danych zakulisowych i upewniamy się, że dane są dostępne”, mówi. „Przenieśliśmy wiele naszych interfejsów programowania aplikacji i naszych punktów dostępu do danych do chmury, ale być może musimy przenieść więcej danych z maszyn do scentralizowanej pamięci masowej w chmurze”.

Otto mówi, że R&A współpracuje z wieloma dostawcami i stara się sprawdzić, w jaki sposób każdy z nich może dostarczyć swoje rozwiązania dla wyzwań biznesowych organizacji. W ciągu najbliższych dwóch lat chce zapewnić interesariuszom golfa więcej korzyści związanych z technologią.

R&A zarządza grą na całym świecie poza Stanami Zjednoczonymi i Meksykiem, ściśle współpracując ze związkami stowarzyszonymi, które zarządzają grą w poszczególnych krajach. Otto mówi, że organizacja jest chętna do zbadania, w jaki sposób może wykorzystać technologię do zwiększenia zaangażowania i będzie nadal poszukiwać skalowalnych usług, które będą działać dla R&A i stowarzyszeń krajowych.

„Jeśli chodzi o przyszłość, chcielibyśmy pomóc naszym partnerom lepiej nawiązywać kontakty z golfistami w ich krajach” – mówi. „Pomaganie podmiotom stowarzyszonym, takim jak Japan Golf Association, w nawiązywaniu współpracy z golfistami – i tworzeniu skalowalnych rozwiązań technologicznych – dałoby nam szeroki nadzór nad kondycją gry”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Bang & Olufsen przedstawia nową generację kultowych głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2

Bang & Olufsen ogłosił nową generację głośników domowych Beosound A9 i Beosound 2. Te dwa głośniki są nie tylko dostępne w nowych...

Gra strategiczna Terra Nil jest już dostępna, powstała we współpracy Devolver Digital i Netflix

Terra Nil jest już dostępna! Terra Nil to gra o przekształcaniu jałowych, pozbawionych życia krajobrazów w kwitnące, tętniące życiem ekosystemy. Zamień martwą glebę...

Zaoszczędź do 35 procent na zestawie słuchawkowym do gier G PRO X firmy Logitech i nie tylko

Najnowsze oferty Amazon to doskonałe wieści dla każdego gracza zainteresowanego ulepszeniem swoich wrażeń dzięki nowemu zestawowi słuchawkowemu do gier. Istnieje wiele opcji,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!