Steinberg Nuendo 13 dodaje obsługę dźwięku MPEG-H, TonalMatch, VoiceSeparator oparty na sztucznej inteligencji i wiele więcej


Steinberg wypuścił Nuendo 13, nową wersję potężnego oprogramowania do postprodukcji, które stale rozszerza swoje funkcje o unikalne i oszczędzające czas nowe narzędzia dla redaktorów dialogów, inżynierów miksujących i nagrywających. Nuendo 13 wprowadza całkowicie zintegrowany przepływ pracy do tworzenia i miksowania treści w formacie MPEG-H Audio, ulepszenia Dolby Atmos, rozszerzone ulepszenia ścieżki wideo, nowe wtyczki do przetwarzania wokalu i ponad 20 dodatkowych ulepszeń przepływu pracy. Potężne aktualizacje z wieloma nowościami w branży.

Steinberg wypuścił Nuendo 13, nową wersję potężnego oprogramowania do postprodukcji, które stale rozszerza swoje funkcje o unikalne i oszczędzające czas nowe narzędzia dla redaktorów dialogów, inżynierów miksujących i nagrywających. Nuendo 13 wprowadza całkowicie zintegrowany przepływ pracy do tworzenia i miksowania treści w formacie MPEG-H Audio, ulepszenia Dolby Atmos, rozszerzone ulepszenia ścieżki wideo, nowe wtyczki do przetwarzania wokalu i ponad 20 dodatkowych ulepszeń przepływu pracy. Potężne aktualizacje z wieloma nowościami w branży.

Dzięki Nuendo 13 inżynierowie dźwięku mają teraz zintegrowane możliwości tworzenia i miksowania treści dla obiektowego formatu MPEG-H Audio opracowanego przez Fraunhofer IIS. Oferując zaawansowane opcje interakcji poprzez metadane i różne wersje miksów zwane ustawieniami wstępnymi, projekty można eksportować jako pliki MPEG-H ADM lub MPEG-H Master. Nuendo 13 oferuje teraz dwu- lub trójwarstwowe zakresy panoramowania ze względu na wymagania MPEG-H Audio. Trójwarstwowa panorama Z oznacza, że ​​dźwięki można teraz umieszczać poniżej słuchacza. Dodając obsługę konfiguracji głośników 9.1.6 do Renderera dla Dolby Atmos, Nuendo 13 obsługuje najnowsze rozwiązania w zakresie dźwięku przestrzennego dla kina i kina domowego.

Według Yannika Grewe, starszego inżyniera ds. technologii medialnych w firmie Fraunhofer IIS, dzięki pełnej integracji dźwięku MPEG-H Nuendo zyskuje prawdziwie obiektowy przepływ pracy, który jest „kluczem do wysokiej jakości renderowania, a także wszelkiej personalizacji, czegoś, co tylko MPEG -H Audio może wystarczyć.” Dzięki obsłudze MPEG-H użytkownicy mają do dyspozycji wciągające narzędzie do tworzenia dźwięku, w którym nie muszą brać pod uwagę ustawień odtwarzania, a dźwięk jest automatycznie optymalizowany dla każdego środowiska odsłuchowego, a renderowanie sygnałów audio jest zoptymalizowane dla każdego indywidualnego scenariusza odtwarzania.

 

Komentując nowe oprogramowanie, Grewe dodaje również: „Uważam, że wynik jest fantastyczny: potężny zestaw narzędzi, który łączy funkcje i narzędzia Nuendo z tworzeniem, renderowaniem i eksportowaniem dźwięku MPEG-H. Podoba mi się teraz okno ADM Authoring w Nuendo wymienia MPEG-H Audio wśród innych profili obsługujących BWF/ADM, co zapewnia łatwy dostęp i konwersję.Kolejnym ulubionym jest to, że natywny panner 3D Nuendo może być używany do miksowania sygnałów do kanałów i dynamicznego przesuwania obiektów w MPEG-H Audio. Uważam, że to naprawdę fajne, w jaki sposób moduł renderujący dla MPEG-H Audio „w magiczny sposób” odbiera wszystkie sygnały i ścieżki automatyzacji oraz umożliwia łatwe tworzenie, monitorowanie i eksportowanie zaawansowanych metadanych.

Reklama

Co więcej, okno ADM Authoring obsługuje teraz cztery różne formaty immersyjne: Dolby Atmos (wewnętrzny renderer), Dolby Atmos (zewnętrzny renderer), MPEG-H i OSC, wyświetlając atrybuty i ustawienia po wybraniu każdego formatu.

Więcej funkcji miksowania obejmuje aktualizację słuchawek Heads Match o dodatkowe pięć modeli, przeprojektowaną konsolę MixConsole, która zapewnia łatwiejszy dostęp do często używanych funkcji oraz nową zakładkę Kanał dostępną w oknie Projektu, ze wszystkimi funkcjami paska kanałów bez konieczności przejdź do MixConsole.

 

Według niemieckiego producenta oprogramowania Nuendo 13 zawiera teraz więcej solidnych narzędzi do projektowania niż kiedykolwiek wcześniej. Jedną z najważniejszych cech jest Steinberg Vocoder, zapewniający do 24 pasm filtrów, wejście sidechain i dogłębną kontrolę. Nowością w zestawie funkcji Nuendo są także korektory EQ-P1A i EQ-M5, a także kompresory Black Valve i VoxComp.

Dla redaktorów dialogów i inżynierów ADR, TonalMatch to nowy, bezpośredni proces offline, który analizuje charakterystykę dźwięku nagrania audio i umożliwia przeniesienie go do innych klipów, dopasowując profil widmowy (EQ) i poziom hałasu otoczenia. Kolejną atrakcją Nuendo 13 jest VoiceSeparator, nowa wtyczka VST oparta na sztucznej inteligencji, która potrafi wykrywać i izolować dialogi mówione od złożonych dźwięków tła, w tym innych głosów, a także redukować lub usuwać niepożądane dźwięki głosu z nagrań tła i otoczenia.

Nowa wtyczka VocalChain zawiera dedykowane moduły dla różnych etapów przetwarzania głosu, w tym szeroką gamę ustawień wstępnych przeznaczonych wyłącznie do postprodukcji, dzięki czemu projektowanie dźwięku głosowego jest szybsze i wydajniejsze niż kiedykolwiek. Dzięki czytnikowi skryptów ADR ujęcia ADR są teraz wyświetlane przez przeglądarkę internetową na dowolnym tablecie lub laptopie w tej samej sieci LAN, dając głosowi cyfrowy skrypt, a redaktorowi lub reżyserowi sesji możliwość natychmiastowej zmiany i dodawania notatek za pomocą znacznika Nuendo dane.

 

W tej aktualizacji oprogramowania jest o wiele więcej do odkrycia, w tym możliwość wykrywania rozszerzeń ciszy w celu lepszego czyszczenia dialogów, przy jednoczesnym zachowaniu szumu tła do wykorzystania na innej ścieżce; Funkcja Bounce Selection umożliwiająca tworzenie pustych klipów audio z dowolnego zaznaczenia; obsługa procesów dubbingu TTAL 1.1 Netflix, w tym wymuszona narracja i atrybuty wieloznakowe; niezależne ustawienie opcji odliczania i przesuwania ADR; Odsłuchuj nieprzetworzony dźwięk w celu bezpośredniego przetwarzania w trybie offline; oraz nowe tryby Spectral Warp dla ścieżki samplera.

Nuendo 13 obsługuje teraz wersje ścieżek wideo, dzięki czemu porównywanie edycji wideo AB w ramach projektu jest wygodniejsze. Dzięki funkcji Zamień audio w wideo użytkownik może wyeksportować nową ścieżkę dźwiękową bezpośrednio do oryginalnego pliku wideo MP4. Inne ulepszenia obejmują konfigurowalną pozycję początkową odtwarzania, nowe szablony projektów i ulepszenia importu ścieżek.

Jeśli chodzi o wydajność, Nuendo 13 oferuje zgodną z Windows obsługę wielu okien i ulepszony silnik wideo Windows, w tym sprzętowe dekodowanie GPU dla H264 i lepszą ogólną wydajność. Wspierając hybrydową architekturę procesorów, Nuendo w pełni wykorzystuje teraz nowoczesne procesory komputerowe.

Aby zilustrować siłę nowych narzędzi do postprodukcji, zalecamy oglądając to wideo zeznanie autorstwa Johnniego Burna z Wave Studios.

 

Korzystając z ostatnich aktualizacji Cubase, Steinberg dodał także wiele nowych funkcji muzycznych do Nuendo 13, w tym ulepszenia edytora bębnów i klawiszy oraz nowe ustawienia progresji akordów na padach akordów. W zestawie znajduje się także biblioteka orkiestrowa Iconica Sketch zawierająca 140 artykulacji dla 34 instrumentów w kompaktowej bibliotece o pojemności 5 GB. Nuendo 13 dodaje obsługę MIDI 2.0, w tym prędkość, CC, aftertouch, pitchbend i dane policiśnieniowe w wysokiej rozdzielczości, ulepszone efekty MIDI, uproszczone nagrywanie CC i wiele więcej.

„Nuendo 13 to ważna aktualizacja dla każdego użytkownika Nuendo, a jednak dzięki kompleksowym dodatkom funkcji we wszystkich obszarach oprogramowania z pewnością przyciągniemy klientów, którzy nie pracowali z Nuendo, a teraz szukają nowych sposobów na ulepszenie swoich produktywność” – mówi Luis Dongo, menedżer ds. marketingu firmy Steinberg.

Nuendo 13 jest dostępne u sprzedawców oraz w sklepie internetowym Steinberg. Sugerowana cena detaliczna to 999 euro lub 999,99 dolarów amerykańskich. Dostępna jest wersja edukacyjna w sugerowanej cenie detalicznej 549 euro lub 549,99 dolarów amerykańskich. Aktualizacja z Nuendo 12 do Nuendo 13 jest dostępna w sugerowanej cenie detalicznej 199 euro lub 199,99 dolarów amerykańskich. Ceny mogą się różnić w zależności od regionu. Dalsze aktualizacje i zmiany wersji są dostępne wyłącznie w sklepie internetowym Steinberg.

www.steinberg.net/nuendoSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple podkreśla tryb portretu inteligentnego w nowej reklamie iPhone’a 15

Po udostępnieniu filmu promującego funkcję Personal Voice wprowadzoną w tym roku w iOS 17, Apple opublikowało kolejny film na swoim kanale YouTube. ...

Najlepsza podklasa Łotra, atuty i przewodnik po budowie BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Łobuz specjalizuje się w ukrywaniu się...

Najlepsza podklasa Rangera BG3, atuty i przewodnik po budowie

Wrota Baldura 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. A Leśniczy to wojownik, który potrafi walczyć...
Advertisment