Steam wprowadza filtrowanie czatu, aby wyeliminować obelgi i wulgaryzmy


Valve pracuje nad funkcją filtrowania tekstu i czatu dla Steam, która pozwoli graczom kontrolować, na co zwracają uwagę podczas grania w popularne gry online dla wielu graczy.

Filtrowanie tekstu i czatu Steam jest już dostępne w wersji beta za pośrednictwem laboratoriów Steam. Valve Corp. twierdzi, że narzędzie zostało zbudowane na bazie filtru czatu Steam, który został już opracowany dla takich gier jak Counter Strike globalna ofensywa i Dota 2.

Nowe narzędzie „przenosi je do Steam, aby zapewnić spersonalizowane wrażenia, spójne we wszystkich obsługiwanych grach” i wszędzie tam, gdzie użytkownicy Steam prowadzą czat tekstowy, czy to klient Steam, aplikacja mobilna czy strona internetowa Steam.

Filtrowanie czatu już przesłania najczęściej używany obraźliwy język. Użytkownicy mogą wtedy zmienić swoje ustawienia, aby kontrolować, czy wulgaryzmy, wulgaryzmy, wulgaryzmy i wrogie obelgi są wyświetlane. Mogą również dodawać lub usuwać słowa z osobistej listy filtrów, „ponieważ tolerancja każdego gracza na trudne słowa jest wyjątkowa” – powiedział Valve.

„W większości przypadków interakcje graczy są pozytywne, zawiązują się przyjaźnie i wszyscy czerpią korzyści z dzielenia się naszą miłością do gier” – napisali programiści Steam Labs w FAQ. „Ale czasami ludzie mają negatywne doświadczenia na Steamie ze względu na ich spotkania, w najgorszym przypadku, ze złymi aktorami lub po prostu z innymi, których tolerancja dla różnych form języka różni się od ich własnej”.

Steam ma już kontrolę rodzicielską, aby zapewnić młodszym graczom bezpieczeństwo, a domyślnie zawartość w recenzjach Steam i innych przestrzeniach społeczności jest moderowana, aby usunąć wulgaryzmy i nienawiść do języka oraz zamazać potencjalnie nieodpowiednie obrazy.

Reklama

„Nasze filtrowanie nie wychwytuje wszystkich wulgaryzmów i obelg” – powiedzieli twórcy. „Jeśli zobaczysz słowo, którego nie chciałbyś mieć na czacie, dodanie go do przefiltrowanej listy pomoże nam ulepszyć nasze filtrowanie dla wszystkich użytkowników Steam, jednocześnie natychmiast aktualizując Twoje wrażenia, aby uniknąć ponownego zobaczenia tego słowa na czacie.”

Odnośnie rasistowskich, homofobicznych i innych obelg: „Wiemy, że marginalizowane grupy mogą odzyskać język dla siebie”, napisali, „i nie chcemy przeszkadzać grupom użytkowników Steam w robieniu tego podczas czatowania ze sobą na Parowy.” Dlatego gracze mają możliwość zobaczenia wulgaryzmów i obelg osób z listy znajomych Steam, jednocześnie je ogólnie blokując.

Twórcy napisali, że „filtrując warianty pięciu najczęściej używanych silnie wulgarnych lub nienawistnych słów, możemy wyeliminować około 75% wulgaryzmów i obelg używanych na czacie”.

Steam powiedział, że jego telemetria pokazuje, że 56% tego języka zawiera słowo F lub jego wiele wariantów. Odległa sekunda była nr 2 (jak w, słowo S) lub jego pochodne i formy złożone. Około 24% wystąpień zawierało „silne wulgaryzmy i obelgi, których używaliśmy na tyle często, że dodaliśmy je również do naszych list”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy Litten może być błyszczący w Pokémon Go?

21 marca 2023 roku Litten będzie w centrum uwagi Pokemon Go, a otrzymasz podwójny Stardust za złapanie Pokémona. I nie,...

NCSC uruchamia narzędzia do kontroli cybernetycznej dla MŚP

Wielkiej Brytanii Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC) uruchamia dziś dwie nowe usługi dla 5,5 miliona małych firm w kraju, z których jedna trzecia była...

Szefowa Marvel Studios VFX, Victoria Alonso, odpadła

Za Reporter z Hollywood, po 17 latach pracy w Marvel Studios – początkowo jako wiceprezes wykonawczy ds. efektów wizualnych i postprodukcji, zanim został...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!