Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych


Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave. Zmiana ta, jak wyjaśniono Ars Technicata zmiana zasadniczo oznacza koniec drogi dla wielu 32-bitowych gier dla systemu macOS.

Tę historię potwierdza Mosylejedyna zunifikowana platforma Apple. Jedynym rozwiązaniem jest Mosyle który w pełni integruje pięć różnych aplikacji na jednej platformie przeznaczonej wyłącznie dla Apple, umożliwiając firmom i szkołom łatwe i automatyczne wdrażanie, zarządzanie i ochronę wszystkich urządzeń Apple. Ponad 38 000 organizacji Wykorzystaj rozwiązania Mosyle aby codziennie automatyzować wdrażanie, zarządzanie i bezpieczeństwo milionów urządzeń Apple. Poproś o DARMOWE konto już dziś i odkryj, jak możesz uruchomić autopilota floty Apple w cenie, w którą trudno uwierzyć.

Na swojej stronie wsparcia Steam informuje, że „oficjalnie przestanie wspierać system macOS 10.13 (High Sierra) i 10.14 (Mojave)” 15 lutego 2024 r.

„Po tej dacie istniejące instalacje klienta Steam w tych systemach operacyjnych nie będą już otrzymywać żadnych aktualizacji, w tym aktualizacji zabezpieczeń. Pomoc techniczna Steam nie będzie w stanie zapewnić użytkownikom pomocy technicznej w przypadku problemów związanych ze starymi systemami operacyjnymi, a Steam nie będzie w stanie zagwarantować ciągłej funkcjonalności Steam w nieobsługiwanych wersjach systemów operacyjnych.

Chociaż nie jest zaskakujące, że Steam rezygnuje ze wsparcia dla wersji systemu macOS wydanych pięć i sześć lat temu, decyzja ta ma zauważalny efekt uboczny. macOS 10.14 był ostatnią wersją obsługującą uruchamianie 32-bitowych gier w systemie macOS, a Apple zakończył obsługę 32-bitowych aplikacji w systemie macOS Catalina.

„Apple zdecydował się porzucić obsługę 32-bitowych aplikacji w systemie macOS 10.15 (wydanym w 2019 r.), a ponieważ wielu programistów nie zaktualizowało swoich gier tak, aby obsługiwały 64-bitowe pliki wykonywalne, niektóre gry faktycznie przestaną działać w systemie macOS. Pod koniec 2023 roku sklep Steam przestanie uznawać gry oferujące wyłącznie 32-bitowe pliki binarne systemu macOS za kompatybilne z komputerami Mac. Ponad 98% klientów Steam korzystających z komputerów Mac korzysta już z systemu macOS 10.15 lub nowszego. Oznacza to, że gry i aplikacje wyłącznie w wersji 32-bitowej nie będą już działać w bieżącym systemie operacyjnym.”

Steam zauważa jednak, że chociaż wsparcie dla macOS High Sierra i macOS Mojave zakończy się w lutym, spodziewa się, że „klient Steam i gry na tych starszych systemach operacyjnych będą nadal działać przez jakiś czas”.

Reklama

Możesz dowiedzieć się więcej na temat decyzja na stronie Steam. Firma twierdzi, że „ponad 98% klientów Steam na komputerach Mac korzysta już z systemu macOS 10.15 lub nowszego”.

Podążaj za Chancem: Wątki, Świergot, InstagramaI Mastodont.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment