Starfield zawiera tajną wiadomość od ekologów


Przyjezdny Ziemia w Pole Gwiazd to raczej smutny powrót do domu. Ląduję statkiem w stanie Floryda, który w niczym nie przypomina stanu, który znam. Zamiast widzieć otwarty ocean, kręte namorzyny i bujną roślinność tropikalną, pustynia pokrywa ląd tak daleko, jak okiem sięgnąć. Ja, ksenobiolog, skanuję planetę i stwierdzam, że nie ma już na niej flory ani fauny; pozostają tylko podstawowe minerały ziemskie. Planeta jest dosłownie skorupą dawnego siebie.

Ponury stan Ziemi nie jest w grze zaskoczeniem. Zanim w ogóle udam się do naszego Układu Słonecznego lub zobaczę planetę na mapie, mężczyzna w kiosku na zamożniejszej planecie mówi mi, że ludzie robią wszystko, co w ich mocy, aby uniknąć układu słonecznego i że nikt nie chce zostać przydzielony do tam zamieszkania. Jedyną zamieszkaną planetą w Układzie Słonecznym jest Mars, a jego mieszkańcy żyją w całkowicie zamkniętym i szczelnym obiekcie przemysłowym, jak zapakowane ryby w zakurzonej puszce. Najwyraźniej Mars jest lepszy od prób założenia firmy na Ziemi i rozumiem dlaczego.

Kiedy używam statku kosmicznego, aby szybko przeskakiwać z kontynentu na kontynent, krajobraz wygląda jałowo. Aby chodzić, muszę się w pełni ubrać, bo nie ma już tlenu. Chociaż mam świadomość, że A garstka pomników przetrwała zniszczenie, każdy kontynent wygląda mniej więcej tak samo opuszczony jak następny. Jeśli będę miał szczęście, może trafię na miejsce katastrofy meteorytu lub jakieś równiny błotne, ale ogólnie rzecz biorąc, jest tam tylko kurz i brud.

Reklama

Zdjęcie: Bethesda Game Studios/Bethesda Softworks za pośrednictwem Polygon

Pole Gwiazd Akcja rozgrywa się w roku 2330. W trakcie gry gracze dowiadują się, że ziemska magnetosfera zapadła się po wynalezieniu napędu grawitacyjnego – technologii umożliwiającej statkom kosmicznym podróżowanie szybciej niż światło. Po upadku Ziemi kilka narodów połączyło siły, aby rozpocząć masową ewakuację planety. W świecie gry ludzie zostali rozproszeni po całym wszechświecie, a wielu żyje na bogatej w tlen planecie Jemison.

Temat Ziemi nienadającej się do zamieszkania jest dość powszechny w science fiction. W Doktor Kto, przyszła historia przewiduje masową ewakuację Ziemi w następstwie rozbłysków słonecznych. W Star Trek: Odkryciemieszkańcy Terralysium wierzą, że są jedynymi ludźmi pozostałymi we wszechświecie, i Star Trek: Przedsiębiorstwo Akcja rozgrywa się w alternatywnej linii czasu, w której Xindi zniszczyli Ziemię. Horror science-fiction z 2001 roku Jasona X przedstawia klasę studentów wybierających się na wycieczkę na zniszczoną Ziemię.

Zniszczenie Ziemi nadaje mocny przekaz opowieściom science fiction i nie bez powodu. Fikcyjne światy mogą eksplorować istotne tematy polityczne i społeczne, które są istotne dla czasów, w których zostały napisane. Science fiction w najlepszym wydaniu często ma charakter proroczy i zakorzeniony w głębokim zrozumieniu bieżących problemów społecznych, takich jak zmiany klimatyczne i wpływ przemysłu ludzkiego. Przenieś rzeczywistość na Ziemię, którą znamy w roku 2023 i Pole GwiazdPrzesłanie ekologów jest równie istotne jak każde inne.

Rok 2023 wydawał się kluczowym okresem dla śledzenia zmian klimatycznych i ich skutków. W lipcu, Na Ziemi był najcieplejszy miesiąc w historiia nadejdą jeszcze gorętsze i mają to miejsce w przypadku wód oceanicznych nagrzano do rekordowych temperatur. Obszerny raport z Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu powiedział, że Ziemia prawdopodobnie przekroczy krytyczny próg globalnego ocieplenia w ciągu następnej dekady, jeśli rządy nie podejmą agresywnych działań.

Nawet w świetle obecnego stanu naszego prawdziwego środowiska ziemskiego, wiele z możliwych skutków działań graczy na środowisko Pole Gwiazd nie są dokładnie z przodu i na środku. Wynalezienie napędu grawitacyjnego mogło zniszczyć Ziemię, ale moja rakieta to zrobi tankować w nieskończoność bez żadnych konsekwencjii mogę swobodnie wydobywać z planet dowolne zasoby lub obiekty. Mimo to gra przekazuje subtelne komunikaty, gdy gracze docierają do głównego zadania kampanii, polegającego na odwiedzeniu Ziemi. W tych chwilach Pole Gwiazd pozwala nam wyobrazić sobie przyszłość, w której ludzkość dokonała największego możliwego skoku technologicznego, ale nie uratowała Ziemi. Zniszczyło to.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ASUS przedstawia plecak do gier ROG Archer ErgoAir BP3800

Firma ASUS Republic of Gamers (ROG) zaprezentowała dziś plecak do gier Archer ErgoAir BP3800. Wszechstronny Archer ErgoAir o pojemności 40 litrów ma...

Flagowy procesor AMD Ryzen 9 7950X3D kosztuje poniżej 500 dolarów

Ceny flagowego procesora AMD do komputerów stacjonarnych, Ryzen 9 7950X3D, po raz pierwszy spadły poniżej 500 dolarów, a Amazon wycenił go na 492...

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....
Advertisment