Star Control 2 odrodziło się na Steamie jako Free Stars: The Ur-Quan Masters


Twórcy klasyki Seria Star Control 19 lutego udostępnią na Steamie ukochaną serię przygodową science-fiction pod nazwą Wolne Gwiazdy: Mistrzowie Ur-Quan. Seria będzie kontynuowana pod nazwą Free Stars, z bezpośrednią kontynuacją Mistrzowie Ur-Quan obecnie opracowywany w Pistol Shrimp Games.

Firma Pistol Shrimp została założona przez Paula Reiche III i Freda Forda twórcy Star Control i pierwotnych założycieli Zabawki dla Boba, która jest obecnie częścią Activision Blizzard. Od tego czasu minęło ponad 30 lat Kontrola gwiazd 2 po raz pierwszy trafiła na komputery PC z systemem DOS i chociaż ówczesny wydawca Accolade wydał liczne kontynuacje tej gry, powstały one bez bezpośredniego zaangażowania Forda i Reiche’a. Teraz Ford i Reiche idą pełną parą, wydając ponowne wydanie i długo obiecywaną duchową kontynuację Kontrola gwiazd 2.

Wolne Gwiazdy: Mistrzowie Ur-Quan obiecuje „porywającą, dziwaczną przygodę mającą na celu ocalenie Ziemi przed bezwzględną armadą Ur-Quan” – ogłosili jej twórcy w notatce prasowej. Podobnie jak w oryginalnej grze, gracze wyruszają w kosmiczną przygodę przez otwartą galaktykę, napotykając barwną obsadę obcych stworzeń i odkrywając setki systemów gwiezdnych. Gra jest pełna bitew kosmicznych, z uroczą estetyką retro i dziwnymi pozaziemskimi postaciami.

Gry Star Control wywarły duży wpływ na pokolenie twórców gier, których zainspirowała rozgrywka, strategia, dyplomacja i akcja w otwartym świecie serii, co potwierdza poniższy film.

Jeśli zastanawiasz się, dlaczego Pistol Shrimp nie używa nazwy Star Control Wolne Gwiazdy: Mistrzowie Ur-Quanoraz planowana bezpośrednia kontynuacja, Duchy Prekursorów — to dlatego, że deweloper/wydawca Stardock nabył prawa do franczyzy Star Control w 2013 roku i stworzył własną grę, Kontrola gwiazd: Początki. Ford, Reiche i Stardock zostali wplątani w aferę przedłużająca się batalia prawna nad prawami do franczyzy kilka lat temu, co zakończyło się polubownym porozumieniem pomiędzy stronami.

Wolne Gwiazdy: Mistrzowie Ur-Quan ma dodatkową zaletę w postaci kodu i treści opracowanego przez społeczność, dzięki wcześniej istniejącemu Mistrzowie Ur-Quan projekt open source, dla graczy, którzy mają ochotę majstrować przy klasycznej grze przygodowej science-fiction. Dla tych, którzy wolą waniliowe oryginały, Kontrola gwiazd I Kontrola gwiazd 2 sprzedawane są w pakiecie Para I GOG.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment