Stannah szuka oprogramowania chmurowego dla przedsiębiorstw, które usprawni systemy IT


Producent schodów i dźwigów Stannah Group oświadczył, że dokonał „znaczącej inwestycji” w: nowe oprogramowanie dla przedsiębiorstw oparte na chmurze roll-out mający na celu modernizację systemów informatycznych w celu przygotowania się na przyszły rozwój firmy.

Stannah jest jedną z wiodących brytyjskich firm inżynieryjnych i pozostaje niezależną firmą rodzinną, która sprzedała ponad 700 000 wind schodowych na całym świecie. Obecnie działa w ponad 40 krajach i posiada spółki zależne w 12 krajach, w tym we Francji, Włoszech i USA.

Firma będzie się rozwijać IFS Cloud do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP), zarządzanie usługami terenowymi (FSM), optymalizacja planowania i harmonogramowania (PSO) oraz zarządzanie aktywami przedsiębiorstwa (EAM).

Wdrożenie IFS Cloud umożliwi Stannah zastąpienie dotychczasowego systemu i 67 systemów brzegowych nową ofertą dla przedsiębiorstw, która zapewni widoczność w czasie rzeczywistym pomiędzy działami firmy.

Stannah powiedziała, że ​​po raz pierwszy wszyscy jej pracownicy w 13 krajach zostaną objęci „nowoczesnym i spójnym rozwiązaniem”, które konsoliduje wszystkie funkcje operacyjne Stannah, od produkcji po zarządzanie usługami w terenie. Po pełnym wdrożeniu nowy system będzie obsługiwał ponad 2500 użytkowników.

Nick Stannah, współdyrektor generalny Stannah Home Accessibility, powiedział, że jest to duży projekt dla Stannah i kamień węgielny nowej strategii IT mającej na celu modernizację całego majątku IT Grupy Stannah.

Reklama

„Nasze dotychczasowe systemy dobrze nam służyły, ale w ciągu ostatniej dekady znacznie się rozwinęliśmy i planujemy na tym bazować” – powiedział. „Mamy duży dług techniczny w wielu starszych systemach oraz w infrastrukturze, która nie jest połączona i nie nadaje się już do określonego celu” – powiedział Computer Weekly.

Stannah powiedział, że w grupie znajduje się również wiele międzynarodowych firm korzystających z oddzielnych systemów i musi przejść na globalnie zintegrowaną platformę informatyczną obejmującą całe przedsiębiorstwo, która będzie w stanie lepiej wspierać plany rozwoju jej działalności.

„Nasza nowa strategia IT ma na celu zapewnienie, że IT umożliwi Grupie osiągnięcie przyszłych celów biznesowych” – powiedział. „Przejście na usługi chmurowe i modernizacja całej naszej infrastruktury pozwala nam to osiągnąć, zapewniając skalowalność, elastyczność i bezpieczeństwo naszemu rozwijającemu się biznesowi”.

Stannah powiedział, że firma wybrała firmę IFS na swojego dostawcę rozwiązań ERP w chmurze po „bardzo dokładnym” procesie selekcji w 2023 r. „Zawsze innowacyjne rozwiązanie chmurowe firmy IFS oznacza, że ​​możemy stale modernizować naszą platformę w miarę rozwoju technologii” – powiedział, dodając, że IFS doskonale pasuje dla Stannah, ponieważ może zapewnić zakres funkcjonalności wymaganych przez firmę, „zapewniając bardzo wydajne rozwiązania dla naszych działań produkcyjnych i usług terenowych”.

Firma jest na samym początku realizacji tego projektu, obecnie jest na etapie planowania. „To będzie poważne przedsięwzięcie” – powiedział.

Utworzono zespół oddanych osób z całej firmy, który będzie dbał o realizację projektu i będzie przeprowadzał audyty bieżących systemów w celu oceny potrzeb i procesów biznesowych, zanim zacznie pracować nad szkoleniem wszystkich pracowników systemu.

Pierwsza faza wdrożenia prawdopodobnie rozpocznie się około stycznia 2026 r., kiedy Stannah wdroży je w swoich zakładach produkcyjnych, a także we wszystkich swoich oddziałach handlowych w Wielkiej Brytanii i Francji. Faza druga obejmie wdrożenie systemu we wszystkich pozostałych międzynarodowych oddziałach firmy w ciągu następnych dwóch lat.

Poprawa doświadczenia użytkownika

Wśród szerszych korzyści biznesowych, które Stannah chce uzyskać, znajdą się ustandaryzowane procesy biznesowe, które zapewnią znaczną poprawę wydajności w całej firmie. Projekt doprowadzi także do poprawy doświadczenia użytkowników pracowników korzystających z systemów biznesowych oraz poprawy jakości obsługi klientów.

Powinien także oferować raportowanie biznesowe w czasie rzeczywistym i zintegrowane dane w celu usprawnienia decyzji biznesowych oraz usprawnienia planowania i harmonogramowania działań produkcyjnych i usług terenowych Stannah.

Ponieważ projekt rozpoczął się dopiero w styczniu, Stannah powiedział, że to dopiero początek. „Kluczowym celem jest nie tylko opracowanie rozwiązania, ale także przekazywanie naszej strategii i planów wszystkim osobom w firmie, aby przygotować naszych ludzi na zmiany, które przyniesie system” – powiedział. „Będzie to ogromna zmiana dla naszych pracowników i musimy zapewnić każdemu niezbędne zarządzanie zmianami, szkolenia i wsparcie, aby odnieść sukces”.

Firmy twierdzą, że przejście na system oparty na chmurze zwiększy wydajność i produktywność firmy Stannah, umożliwiając jej uruchamianie szerokiego zakresu funkcji operacyjnych na jednej platformie z jednym modelem danych. Początkowo będą one obejmować zarządzanie relacjami z klientami, sprzedaż, planowanie, łańcuch dostaw, produkcję, zarządzanie kapitałem ludzkim, finanse, zarządzanie aktywami i usługami terenowymi.

„Usprawniając procesy biznesowe, nowy system pozwoli na większą responsywność obsługi oferowanej klientom zwiększając produktywność i efektywność w tym stawki za pierwszą naprawę, planowanie tras i nie tylko” – powiedział Stannah.

IFS twierdzi, że oparty na sztucznej inteligencji silnik PSO usprawni także działania serwisowe firmy Stannah w terenie, pomagając we wdrażaniu oszczędnego planowania tras i rozwiązywaniu złożonych problemów z harmonogramem. Korzystanie z EAM i PSO w tandemie zapewni firmie Stannah optymalizację czasu pracy zasobów i czasu konserwacji, – stwierdził IFS. Firma będzie także korzystać z usług IFS Success Services, aby wspierać klientów od wdrożenia i zaangażowania po wsparcie w zakresie oprogramowania. Stannah zainwestowała także w usługi wdrożeniowe IFS oferowane przez IFS swoim klientom, aby pomóc im we wdrażaniu oprogramowania.

Stosowanie rozwiązań chmurowych przez przedsiębiorstwa stale rośnie w szybkim tempie. Według analityka technologicznego Gartnera przetwarzanie w chmurze przestaje być czynnikiem zakłócającym technologię i staje się koniecznością. Analityk przewidział niedawno, że do 2028 r. wysiłki modernizacyjne zakończą się 70% obciążeń roboczych w środowisku chmury, w porównaniu z 25% w 2023 r. Stwierdzono, że w tym roku wydatki użytkowników na całym świecie na usługi chmury publicznej osiągną poziom 679 miliardów dolarów – i jest prawdopodobnie przekroczy 1 bilion dolarów w 2027 r.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment