Spy x Family Code: Biała recenzja: Nieudana misja służenia każdemu fanowi


Kocham kiedy Szpieg x Rodzina zmienia się w dramat życia. Lubię patrzeć, jak zdolny szpieg Loid Forger i zabójczy zabójca Yor zajmują się tak przyziemnymi czynnościami, jak gotowanie obiadu czy planowanie randkowych wieczorów. Kręci mi się w głowie, gdy telepatyczna Anya używa swoich mocy podczas meczu zbijaka. Jestem pewien, że są fani, którzy wolą odcinki pełne akcji i thrillera szpiegowskiego, ale lubię, gdy studia Wit i Cloverworks dbają o spokój. Anime, składające się z 20 odcinków w sezonie, ma przestrzeń, aby zręcznie zrównoważyć te dwa tony.

Kod rodziny Spy x: biały próbuje zatańczyć ten taniec bez tego samego rytmu. Nowy film trwa prawie dwie godziny, ale nieważne, jakiego rodzaju Szpieg x Rodzina jesteś fanem, tylko połowa z tego będzie przyjemnością, a druga będzie mozolą.

[Ed. note: This review contains some spoilers for Spy x Family]

Reklama

Zdjęcie: WIT Studio/CloverWorks

W Kod rodziny Spy x: białyrodzina Forgerów wyjeżdża na wakacje do idyllicznej górskiej wioski. Ma to ukryty motyw: najnowsze zadanie Anyi na zajęciach polega na ugotowaniu deseru, a jeśli upiecze najlepszy deser, otrzyma upragnioną Stellę, główną nagrodę akademicką szkoły. A ponieważ potrzebuje jak największej liczby Stelli, aby zapewnić sobie miejsce na elitarnej imprezie, na której jej rodzina może spotkać się z premierem, Loid decyduje, że najlepszą strategią będzie samodzielne poznanie ulubionego deseru dyrektora.

Jednocześnie przyszłość Operacji Strix stoi pod znakiem zapytania. Loid naprawdę chce, aby Anya wygrała ten konkurs, aby mieć przewagę, aby utrzymać się przy zadaniu. Aha, i z powodu nieporozumienia Yor uważa, że ​​Loid może zdradzać ich (fałszywe) małżeństwo.

W reżyserii Szpieg x Rodzina reżysera odcinka Takashiego Katagiriego, pierwsza połowa filmu zawiera wiele beztroskich wybryków, do których dodawane są elementy szpiegowskie. To moje idealne proporcje. Loid, Yor, Anya i prekognitywny pies rodzinny Bond przemierzają górską wioskę, która wygląda jak wyjęta z filmu Hallmark, w poszukiwaniu składników, które szef kuchni w restauracji będzie mógł przygotować deser. To oczywiście wiąże się również z tym, że Loid wykorzystuje swoją wyszkoloną przez szpiegów umiejętność strzelectwa, aby pokonać karnawałową grę, aby móc złapać nieuchwytną butelkę likieru pomarańczowego, a Yor przypadkowo wyrzuca Loida z diabelskiego wagonu swoimi super silnymi nogami zabójcy, gdy ten próbuje Pocałuj ją.

I choć zdarzają się wybryki, pojawiają się też fajne wątki o rodzinie i wspólnym spędzaniu czasu. Loid chce zająć się wszystkim sam, ale Yor upiera się, że muszą robić wszystko razem, jako rodzina, bo to w ostatecznym rozrachunku będzie ważne. Anya martwi się, że Operacja Strix zakończy się fiaskiem i prawdopodobnie straci z tego powodu rodzinę.

Yor Forger, ciemnowłosa kobieta, gotowa do walki

Zdjęcie: WIT Studio/CloverWorks

Loid Forger infiltrujący piwnicę z winami

Zdjęcie: WIT Studio/CloverWorks

Istnieją jednak wskazówki dotyczące szerszego wątku fabularnego, obejmującego wojsko Ostanii i kluczowe informacje wywiadowcze, które mogą wywołać wojnę. Na początku jest wpleciony w tło, ale nagle nasila się w drugiej połowie filmu, a ton zmienia się w cięższy tryb akcji i thrillera.

Tak, wciąż jest mnóstwo śmiesznych gagów (w tym długi żart o Anyi próbującej powstrzymać kupę, co jest o wiele zabawniejsze, niż wydaje się na papierze), ale jest też dużo kopnięć i eksplozji oraz cała masa skomplikowanych wymyślone kwestie polityczne (które w prawdziwym stylu Anime OVA są rozwiązywane starannie, więc nie będą miały wpływu na następny sezon). Jestem pewien, że jest to ekscytujące dla określonego typu Szpieg x Rodzina fanem, ale drugą połowę filmu spędziłem marząc o tym, jaka mogłaby być fabuła, gdyby Fałszerze spędzili następne pół godziny na próbach zrobienia zbyt skomplikowanego deseru. Wiem, że są ludzie, którzy chcieliby przyspieszenia fabuły deseru.

Jako program telewizyjny, Szpieg x Rodzina fachowo radzi sobie z tymi zmianami tonów. Ponad 20 sezonów odcinków oznacza dobrą równowagę zarówno głupszych, jak i poważniejszych odcinków, a ponieważ odcinki trwają pół godziny, nigdy nie ma wrażenia, że ​​skupiamy się zbytnio na jednej rzeczy. Ale jako film Kod rodzinny szpiegów: biały nie mogę osiągnąć tej równowagi. Każda połowa filmu reprezentuje inny aspekt Szpieg x Rodzinaapel, i każda połowa jest całkiem dobra w tym, czym powinna być. Po prostu nie łączą się w całość na całej długości. Kiedy ton się zmienia, blokuje się i nie ma tak wiele do zaoferowania, jak w serialu. Jednak niezależnie od rodzaju Szpieg x Rodzina jesteś fanem, spodoba ci się przynajmniej połowa filmu.

Kod rodzinny szpiegów: biały dzisiaj w kinach.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment