Sprzęt Peloton i iFit został właśnie dotknięty zakazem importu


Połączeni giganci fitness, Peloton i iFit, stoją w obliczu zakazu importu ich sprzętu fitness. Zakaz został dziś ogłoszony przez amerykańską Komisję Handlu Międzynarodowego po tym, jak sędzia handlowy orzekł, że obie firmy naruszył patenty Dish na przesyłanie strumieniowe. Chociaż trudno jest połączyć fitness bez przesyłania strumieniowego, nie jest to również pierwsza rozgrywka patentowa Peloton ani iFit.

Dish i jego spółka zależna Sling TV początkowo pozwał Peloton, iFit i Lululemon w 2021 roku. Cztery patenty, o których mowa, pochodzą od firmy Dish Dekoder Hoppera i odnoszą się do sposobu, w jaki urządzenie dostosowuje szybkość transmisji strumienia w czasie rzeczywistym, aby poprawić jakość wideo. Skarga ITC została złożona oddzielnie w tym samym czasie, domagając się zakazu sprzętu Peloton i NordicTrack firmy iFit, a także Lululemon’s Mirror. Jednak Lululemon nie zostanie dotknięty, ponieważ został ustalony Danie w lutym, agencji Reutera raporty.

Ze swojej strony Peloton nie wydaje się być zaniepokojony zakazem. Po pierwsze, jest zmniejszony w pełni zlecone na zewnątrz produkcji w ciągu ostatniego roku w ramach wysiłki restrukturyzacyjne po przeszacowaniu popytu po pandemii. Ale co ważniejsze, firma twierdzi, że łatwo jest uniknąć sprzedaży maszyn z zakazaną technologią.

„Nie będzie to miało wpływu na naszych członków, obecnych ani przyszłych. Aktualizowaliśmy już oprogramowanie nowo produkowanych [products] i będziemy wdrażać nową technologię przesyłania strumieniowego na istniejących [products]”, mówi Ben Boyd, starszy wiceprezes Peloton ds. globalnej komunikacji. Boyd porównał ten proces do tego, jak firmy wprowadzają okresowe aktualizacje oprogramowania obejmujące nową technologię na smartfonach.

Krawędź skontaktował się z iFit, ale nie otrzymał od razu odpowiedzi.

Niezależnie od tego, zakaz nie wejdzie w życie natychmiast. Administracja prezydenta Joe Bidena ma 60 dni na zapoznanie się z zakazem. Niewykluczone, że Biden może zdecydować się na zmianę decyzji ITC, choć generalnie prezydenci nie interweniują w tych sprawach. Przykładem jest administracja Bidena, która ostatnio odmówiła zawetowania potencjalny zakaz importu Apple Watch nad sporami patentowymi dotyczącymi jego funkcji EKG. Po zakończeniu okresu przeglądu Peloton i iFit mogą odwołać się od decyzji, co jeszcze bardziej opóźniłoby wprowadzenie zakazu.

Reklama

Mówi także Boyd z Pelotonu Krawędź że firma nie wierzy, że naruszyła patenty Dish. Zauważył, że firma bada swoje możliwości, ale odmówił powiedzenia, czy Peloton będzie się odwoływał. „Bez wątpienia skupiamy się na doświadczeniu członków i absolutnie nie będzie żadnych zakłóceń w doświadczeniu członków”.

Nie byłby to pierwszy raz, kiedy Peloton lub iFit zostały uwikłane w wojny patentowe o technologię. W zeszłym roku Peloton i właściwie iFit osiedlili się ze swoją patentową wołowiną nawzajem związane z funkcjami tabeli liderów na żądanie. Peleton również przegrał spór patentowy z rywalem Echelonem nad technologią przesyłania strumieniowego, a Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych orzekł, że technologia Pelotona była w rzeczywistości niemożliwa do opatentowania. Peloton był o wiele bardziej sporny na tym froncie, grzebiąc swoich konkurentów w papierkowej robocie związanej z patentami. Jednak od tego czasu firma złagodziła tę strategię, odkąd przejął ją dyrektor generalny Barry McCarthy.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!