Sprzedaż komputerów Mac wznawia normalny wzrost po sztucznych skokach


Zrozumienie, co się dzieje Prochowiec sprzedaż w ciągu ostatnich kilku lat to trudny biznes ze względu na zbieżność trzech różnych czynników: pandemiawywołany popytem, ​​zakłócenia w dostawach związane z pandemią oraz wczesne modernizacje wynikające z przejścia na technologię Jabłkowy silikon.

Raport o zarobkach z zeszłego tygodnia skłonił niektórych do zastanowienia się, czy sprzedaż komputerów Mac nie ma problemów, ale moim zdaniem podstawowy długoterminowy trend powolnego i stałego wzrostu pozostaje zasadniczo niezmieniony…

Gdy Apple opublikowało wyniki finansowe za czwarty kwartał 2023 r w zeszłym tygodniu nie można zaprzeczyć, że w ujęciu rok do roku sprzedaż komputerów Mac spadła gwałtownie. Przychody z komputerów Mac za czwarty kwartał 2023 r. spadły o całe 34% w porównaniu z tym samym kwartałem 2022 r.

Apple wyjaśniło tę sytuację:

  • W trzecim kwartale 2022 r. doszło do przestojów fabryk związanych z Covid-19, więc podaż komputerów Mac była ograniczona
  • Po pełnym wznowieniu produkcji nastąpił sztuczny wzrost sprzedaży w czwartym kwartale 2022 r
  • Zatem oczywiście IV kwartał 2023 r. nie pokrywał się z tym sztucznym szczytem

Macworlda Napisał Jason Cross utwór o prowokacyjnym tytule: Niezależnie od tego, jak Apple to rozegra, ludzie przestali kupować komputery Mac, w którym początkowo wydaje się, że nie zgadza się z tym argumentem.

Używając tej wymówki, Cook i Maestri odwracają uwagę od rzeczywistych, niepodważalnych liczb: przychody komputerów Mac w roku finansowym 2023 wyniosły 29,4 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 37 procent w porównaniu z rekordowymi 40,2 miliardami dolarów z poprzedniego roku. To „trudne porównanie”, które obejmuje zarówno kwartał, w którym Mac został dotknięty przestojami fabryk, jak i kwartał, w którym Apple sprzedał całą masę komputerów Mac, aby zaspokoić popyt. Jeśli je połączyć, nadal będzie to ogromny spadek sprzedaży.

Tegoroczne przychody z komputerów Mac również spadły o 20 procent w porównaniu z rokiem finansowym 2021, kiedy Apple sprzedało komputery Mac o wartości 35,2 miliarda dolarów. Jest to zatem dramatyczny spadek sprzedaży komputerów Mac w porównaniu z ostatnimi dwoma latami, niezależnie od tego, jak go pokroimy.

Reklama

Nagłówki są krótkie; artykuły są długie – nic więc dziwnego, że stanowisko Cross jest bardziej złożone, niż mogłoby się wydawać. Następnie dodaje, że jeśli całkowicie pominiemy lata 2021 i 2022, to w 2023 r. faktycznie będziemy świadkami powrotu do poprzedniej linii trendu.

Jest to w dużej mierze mój własny pogląd. Ponieważ miliony ludzi pracowały z domu podczas izolacji spowodowanej pandemią, potrzebowali maszyn, które pozwoliłyby im efektywnie pracować, korzystając wyłącznie z zestawu, który mieli w domu. Wygenerowało to ogromny wzrost sprzedaży laptopów w ogóle, a zwłaszcza Macbooków.

W tym samym czasie na scenie pojawiły się komputery Apple Silicon Mac. Ludzie zazwyczaj pozostają przy komputerze Mac przez długi czas. Pięć lat jest prawdopodobnie typowe, podczas gdy nadal pozostają bardzo przydatne przez dziesięć. Komputery Mac z procesorami Intel podlegały raczej stopniowej ewolucji, więc nie było powodu do częstszego uaktualniania.

Ale Apple Silicon to zmieniło. Poprawa zarówno mocy obliczeniowej, jak i żywotności baterii była tak duża, że ​​wielu pokusiło się o aktualizację dużo wcześniej niż zwykle.

Jeśli połączyć te dwa czynniki, nie będzie zaskoczeniem, że w latach 2021 i 2022 nastąpił ogromny wzrost sprzedaży komputerów Mac.

To, co obecnie obserwujemy, to powrót do normalnego funkcjonowania. Chociaż tempo rozwoju Apple Silicon jest niezaprzeczalnie szybsze niż Intela, niewielu może sobie pozwolić na modernizację swojego komputera Mac za każdym razem, gdy wypuszczony zostanie nowy, błyszczący układ. Większość ludzi przejdzie na komputer Mac z serii M wcześniej niż planowano, a następnie powróci do normalnego cyklu aktualizacji.

Aby mieć pewność, będziemy musieli poczekać kilka kwartałów, ale moim zdaniem po tych skokach długoterminowy trend w przypadku komputerów Mac będzie stale rosnący, tak jak to było wcześniej. Jak o tobie? Podzielcie się proszę swoimi spostrzeżeniami w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Popierając Trumpa, Elon Musk ryzykuje przyszłością Tesli

W ciągu 30 minut od próby zamachu na byłego prezydenta Donalda Trumpa Elon Musk zrobił to, czego wcześniej obiecał nie robić. „Całkowicie popieram...

Promocja Apple Card zapewnia zwiększony zwrot gotówki w wysokości 6% na stacjach ładowania Exxon, Mobil i EV

Firma Apple niedawno wprowadziła na rynek nowy Oferta Apple Cardumożliwiając posiadaczom kart zarobienie dodatkowej gotówki podczas tankowania lub ładowania samochodów. Oferta trwa do...

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...
Advertisment