Sprzedaż Helldivers 2 pobiła rekord PlayStation dzięki Steamowi


W swoim najnowszy raport finansowySony to ujawniło Helldivers 2 — zwariowana strzelanka w trybie współpracy, która stała się sensacją gier online od szwedzkiego Arrowhead Game Studios — to najszybciej sprzedająca się gra, jaką kiedykolwiek wypuściło PlayStation.

powiedział Sony Helldivers 2 sprzedał się w 12 milionach egzemplarzy w ciągu pierwszych 12 tygodni sprzedaży, „przewyższając rekord ustanowiony przez Bóg wojny Ragnarök w tym samym okresie po premierze w 2022 r.” Ragnarök sprzedał się w 11 milionach egzemplarzy w tym samym terminie. powiedział Sony Helldivers 2 sprzedaż „znacznie przekroczyła oczekiwania”.

Helldivers 2′Strategia wydawnicza była dla Sony nietypowa. Została wydana jednocześnie na PS5 i PC, za pośrednictwem Steam, a cena 39,99 USD była niższa niż większość własnych wydań PlayStation Studios, działu rozwoju i wydawnictwa producenta konsoli. Sony zwykle wycenia swoje gry na 59,99 USD i więcej i czeka rok lub dłużej, zanim wypuści je na PC.

Nie ma wątpliwości, że Steam miał w tym ogromny udział Helldivers 2sukces. Analityk Sprzedaży Mat Piscatella to powiedziałw miesiącu premiery gry prawie 60% jej sprzedaży pochodziło ze Steama, a dopiero niedawno wypadła ona z top 10 najchętniej granych gier na platformie. „Gra stała się jak dotąd naszym największym hitem na komputery PC, a jako tytuł wieloplatformowy znacząco przyczyniła się również do sprzedaży i zysków w zeszłym kwartale” – powiedział Sony.

Nic więc dziwnego, że Sony planuje w przyszłości wypuścić wszystkie gry dostępne w ramach usługi na żywo jednocześnie na PlayStation i Steam. Firma nie podjęła jeszcze tej samej decyzji w przypadku swoich własnych gier akcji dla jednego gracza z serii takich jak Marvel’s Spider-Man, The Last of Us i God of War, które są uważane za sprzedawców systemów na konsole PlayStation i obecnie wstrzymywane jako ekskluzywne platformy. Możesz być pewien, że po zakończeniu umowy w Sony odbędą się ożywione debaty na temat zalet i wad tej polityki Helldivers 2sukces.

Jednak Sony zdecydowało się na wieloplatformowe publikacje Helldivers 2 nie był bez wątpienia sukcesem. Kiedy Sony próbowało przywrócić zniesiony wymóg dotyczący połączenia konta PlayStation Network przez graczy Steam, został on spełniony burza sprzeciwui ostatecznie musiał porzucić tę politykę.

Reklama

W innym miejscu raportu finansowego Sony firma ujawniła, że ​​sprzedaż konsoli PS5 sięgnęła 59 milionów, czyli nieco mniej niż 60 milionów PS4 sprzedanych w tym samym okresie od jej premiery. Oczekuje jednak, że sprzedaż PS5 osiągnie szczyt i odtąd będzie co roku spadać. Ogólnie rzecz biorąc, sytuacja finansowa PlayStation jest całkiem różowa, a sprzedaż wzrosła o 17% w porównaniu z poprzednim rokiem finansowym – chociaż firma spodziewa się spadku w nadchodzącym roku, wraz z żadnych większych ekskluzywnych gier, które mogłyby zwiększyć sprzedaż.

Firma Sony ogłosiła także nowego dyrektora generalnego firmy Sony Interactive Entertainment, która prowadzi biznes PlayStation — w rzeczywistości ogłosiło dwa. Jima Ryananastępcami będą Hermen Hulst i Hideaki Nishino. Hulst, były szef Guerrilla Games, a obecny szef PlayStation Studios, zostanie dyrektorem generalnym nowej Studio Business Group, odpowiedzialnym za tworzenie i wydawanie gier, a także licencje telewizyjne i filmowe. Nishino przejmuje stanowisko dyrektora generalnego Platform Business Group, zajmującej się sprzętem konsolowym i usługami, takimi jak PlayStation Network, sprzedażą i marketingiem oraz relacjami z stronami trzecimi. Obaj mężczyźni będą podlegać obecnemu tymczasowemu dyrektorowi generalnemu Hiroki Totoki, pełniąc funkcję prezesa zarządu.

Wygląda na to, że niewiele się tutaj zmieniło, w przypadku twardego Totoki (prawdopodobnego architekta ostatnie zwolnienia w PlayStationmimo że Ryan ich wypisał) dzieląc królestwo i nadal pociągając za sznurki.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kill to brutalny thriller akcji, którego zagorzali nie mogą przegapić tego lata

Miło było widzieć rosnącą popularność kina indyjskiego w Stanach. Dla wielu osób — zwłaszcza tych, które nie są zaznajomione z...

Procesory mobilne AMD Ryzen AI „Strix Point” wprowadzone na rynek w sierpniu

Przedstawiciel producenta minikomputerów AOOSTAR ujawnił, że nadchodząca rodzina procesorów mobilnych AMD Ryzen AI „Strix Point” zostanie wprowadzona na rynek w sierpniu 2024 r.,...

Horror komiksowy Ładny dom nad jeziorem powraca tego lata z nową odsłoną

Od tego czasu minęło prawie półtora roku Komiksy DC opublikował oszałamiający finał Jakub Tynion IV i Alvaro Martineza Bueno Ładny dom...
Advertisment