Sprawiliśmy, że iPadOS w końcu dorównał sprzętowi iPada, który osiągał najlepsze wyniki


Za każdym razem, gdy wypuszczany jest nowy iPad Pro, w recenzjach powtarza się ta sama narracja: mocny sprzęt, ograniczone oprogramowanie. Recenzje M4 nie byli wyjątkiem.

Ta luka nie wynika z braku wysiłków ze strony Apple. Przez dziewięć lat od debiutu iPada Pro firma nieustannie rozwijała i pchała iPada do przodu. Jednak ogólny konsensus wśród recenzentów jest taki, że nadal pozostaje wiele do zrobienia.

Ale jak dokładnie miałaby wyglądać ta praca? W jaki sposób oprogramowanie iPada może w końcu wykorzystać potencjał swojego sprzętu?

Federico Viticci w MacStories próbował odpowiedzieć dokładnie te pytania.

Co wymaga naprawy w iPadOS

Viticci od bardzo długiego czasu znajduje się w czołówce firm zajmujących się komputerami wyposażonymi w iPady. Uwielbia iPada. Ale dostrzega też niedociągnięcia platformy, szczególnie w dziale oprogramowania.

Reklama

Zatem w oczekiwaniu na kolejną falę recenzji iPada Pro powtarzających tę samą starą historię, przygotował historię, w której dokładnie opisał, co dla niego oznacza to, że iPadOS zawiódł sprzęt iPada.

Gorąco polecam sprawdzając całą historięale oto przegląd spisu treści, aby rzucić okiem na to, z czym się nie zgadza w iPadzie:

  • Brakujące aplikacje
  • Aplikacje nieklasowe na komputery stacjonarne
  • Pliki: powolny i zawodny menedżer plików
  • Ograniczenia dźwięku
  • Wielozadaniowość: popękany bałagan
  • Reflektor
  • Brak procesów w tle i narzędzi ogólnosystemowych
  • Nieefektywność na tysiąc cięć

Zgadzam się całym sercem ze wszystkimi bolesnymi kwestiami, na które zwraca uwagę Viticci. Będą one miały wpływ na różne osoby w różnym stopniu, w zależności od Twoich potrzeb komputerowych, ale wszystkie odzwierciedlają rzeczywistość, w której wiele podstawowych funkcji systemu macOS po prostu nie jest dostępnych na iPadzie — nawet z chipem M4.

Tworzenie oprogramowania, które wykorzysta potencjał iPada

Wniosek Viticciego dobrze to podsumowuje:

Ponieważ nowe iPady Pro są już blisko, czas przyznać, że iPadOS nie jest systemem operacyjnym tego samego kalibru, co nowy sprzęt Apple. iPadOS przez lata padł ofiarą nieregularnych aktualizacji, a jego funkcje miały „przeprojektować” komputery stacjonarne, ale nie dotarły nawet do połowy i pozostawały bezczynne przez lata. Jeszcze raz powtarzam, że nie sugeruję, że rozwiązaniem jest zainstalowanie systemu macOS na iPadzie i zakończenie sprawy. Mówię, że jeśli nie ma tego w planach, Apple powinien rozważyć wszystkie przyczyny, dla których iPadOS nadal nie radzi sobie z podstawowymi zadaniami obliczeniowymi. Nie przeszkadzałoby mi, gdyby iPady działały na zawsze z systemem iPadOS. Jeśli jednak pasywnie zaakceptujemy, że jest to tak dobry komputer, jak tylko może być iPad, mocno wierzę, że odegramy rolę w tym, że Apple zaprzepaści najlepszą obudowę komputera, jaką kiedykolwiek stworzył.

Jakie są Twoje myśli? Jakie są największe ograniczenia oprogramowania, których doświadczasz podczas korzystania z iPada? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment