Spotify vs. Apple Music vs. YouTube Music: który jest lepszy?


Szybkie linki

Wybór domyślnej usługi strumieniowego przesyłania muzyki jest trudny, gdy dostępnych jest wiele opcji — z których każda ma wyjątkową zaletę. Spotify jest popularny ze względu na algorytm wykrywania muzyki. Apple Music słynie z różnorodności funkcji i jakości dźwięku. Zaletą YouTube Music jest obszerny katalog starych i nowych piosenek oraz filmów przesłanych na platformę.


Tutaj porównamy trzy usługi przesyłania strumieniowego w oparciu o interfejs użytkownika, jakość dźwięku i dodatkowe funkcje, aby zobaczyć, która jest dla Ciebie najlepsza!

POCKETNOW WIDEO DNIA

Plany i ceny

W każdej usłudze znajdziesz trzy podstawowe plany: Indywidualny, Rodzinny i Studencki w porównywalnych cenach. Jeśli jednak nie odpowiadają one Twoim potrzebom, Spotify i Apple oferują po jednym dodatkowym abonamencie, który może lepiej spełnić Twoje wymagania. Dla Apple to jest Plan Apple Music Voice; w przypadku Spotify jest to plan Duo, który jest idealny dla par.

Reklama

Teraz, jeśli nie masz nic przeciwko sporadycznym reklamom między utworami, Spotify i YouTube Music oferują również bezpłatny plan, który zapewnia dostęp do ich katalogu bez żadnych kosztów.

W poniższej tabeli wyszczególniliśmy plany i ceny każdej usługi:

Praca

Indywidualny

Rodzina

Student

Dodatkowy

Spotify

9,99 USD

15,99 USD

4,99 USD

Duet: 12,99 USD

Muzyka Apple

10,99 $

16,99 USD

5,99 $

Plan głosowy: 4,99 USD

Muzyka z Youtube

9,99 USD

14,99 $

4,99 USD

Indywidualny (roczny): 99,99 USD

Jeśli subskrybujesz Plan Studencki w Spotify i Apple Music, uzyskasz również dostęp do niektórych usług strumieniowego przesyłania wideo. Plan Student Spotify zapewnia dostęp do opartego na reklamach planu streamingowego Hulu i SHOWTIME, a Apple Music zapewnia dostęp do Apple TV+.

Jakość dźwięku

Zdjęcie autorstwa Mihisa Alexa przez
Pexels

Oprócz znalezienia idealnego planu abonamentowego do strumieniowego przesyłania muzyki, ważne jest, aby mieć dostęp do wyjścia audio dobrej jakości. A spośród tych trzech usług, wydaje mi się, że Apple Music ma znaczną przewagę.

Wyjście z usługi do moich AirPods Pro i Sony WH-1000XM4 jest znacznie głośniejsze i ma znacznie więcej szczegółów. Separacja instrumentów jest dla mnie bardzo ważna podczas słuchania muzyki, a usługa zapewnia. YouTube Music pojawia się zaraz po Apple Music, czasami dopasowując ją pod względem głośności i szczegółowości. Dane wyjściowe Spotify niestety nie pasują do żadnej usługi.

Apple Music oferuje również „bezstratny” dźwięk w wysokiej rozdzielczości, ale maksymalne wykorzystanie tej funkcji w bezprzewodowych słuchawkach dousznych jest obecnie niemożliwe. Ale dla tych, którzy mają odpowiedni sprzęt, dostępność tych plików wzorcowych wyższej jakości stanowi ogromną wartość dodaną. Przestrzenny dźwięk w usłudze dodaje również kolejną warstwę zabawy, gdy znajdziesz dobrze zmiksowany utwór.

Podsumowując, dla tych, którzy cenią sobie więcej szczegółów, idź drogą Apple Music lub być może YouTube Music; Spotify ma jeszcze sporo do zrobienia.

Zwycięzca: Muzyka Apple

Śledź odkrywanie

Ekran odtwarzania muzyki Spotify

Ale chociaż jakość dźwięku jest czymś, w czym Spotify pozostaje w tyle, jeśli chodzi o odkrywanie utworów i rekomendacje, ma jedne z najlepszych algorytmów.

Każda nowa piosenka, którą znalazłem i polubiłem, prowadziła mnie do kolekcji muzyki, której wcześniej nie słyszałem. Tak, po pewnym czasie zalecenia się powtarzają, ale różnica między powstaniem takiej sytuacji była znacznie dłuższa w przypadku korzystania ze Spotify.

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy przeglądałem całą moją muzykę między YouTube Music i Apple Music. Zauważyłem, że odkrywanie muzyki w YouTube Music było świetne przez pierwsze kilka tygodni, ale kiedy zaczęły pojawiać się powtarzające się sugestie, pojawianie się nowych utworów stało się trudne. Jeśli chodzi o Apple Music, nie mogłem złapać tego, że często sugeruje nowe piosenki, a nawet jeśli tak, to nie były one takie, jakich się spodziewałem.

Ale w ciągu pierwszych pół godziny z powrotem na Spotify miałem już kilka nowych piosenek w mojej bibliotece, do których żadna z pozostałych usług nie zawiodła. Tak więc, jeśli szukasz nowej muzyki i próbujesz zaktualizować swoją bibliotekę, wybór Spotify nie zawiedzie.

Zwycięzca:Spotify

Interfejs aplikacji

Kiedy chcę słuchać muzyki, podchodzę do tego z myślą o usłyszeniu mieszanki znanych piosenek i nowych opcji, które mają pewne cechy wspólne z moją biblioteką. Jeśli chodzi o to, układ aplikacji do przesyłania strumieniowego odgrywa kluczową rolę, a tutaj przyjrzymy się, jak radzą sobie te aplikacje.

Muzyka z Youtube

Z trzech usług YouTube Music sprawia, że ​​jest to najprostsze. Wybiera ostatnio odtwarzaną muzykę — i utwory odtwarzane kilka dni temu — i umożliwia uruchomienie opartego na nich „radio” za pomocą jednego dotknięcia. Umieszcza to w górnej części ekranu głównego aplikacji.

Ponadto na ekranie odtwarzania pociągnięcie karty „następny” od dołu pozwoli odtwarzać znaną muzykę lub odkrywać nowe utwory za pomocą przycisku.

Podmenu za przyciskiem z trzema kropkami w aplikacji zawiera również różne przyciski do dodawania utworów do biblioteki i uzyskiwania dodatkowych informacji o wykonawcy.

Muzyka Apple

W przeciwieństwie do YouTube Music, która wykorzystuje dolną półkę z trzema przyciskami, Apple Music oferuje swoim użytkownikom pięć opcji — Słuchaj teraz, Przeglądaj, Radio, Biblioteka i Szukaj. Każda sekcja służy do innego celu, ale aby szybko przejść do sesji muzycznej, możesz dotknąć sugerowanych utworów z Słuchać Terazgdzie znajdziesz niestandardowe miksy, a nawet nowe wydania.

Ale to, co szkodzi temu doświadczeniu, to dodawanie utworów do kolejki i wskazywanie, czy jesteś fanem. Musisz wejść do podmenu, aby pokazać algorytm, który kochasz w piosence, zamiast szybko nacisnąć przycisk serca. Ponadto dodanie muzyki do kolejki wymaga wyszukania utworu za pomocą menu wyszukiwania lub w bibliotece. Pierwsza opcja jest powolna, jeśli szukasz mniej popularnego wykonawcy lub nie szukałeś wcześniej utworu.

Spotify

W ciągu ostatnich kilku lat Spotify zainwestował znaczne środki w podcasty, a tym samym dążył do stworzenia aplikacji, która bezproblemowo łączy dwa rodzaje treści. To sprawiło, że aplikacja wydawała się zagracona, ale ostatnio zaczęła wprowadzać nowy interfejs użytkownika, który tworzy segregację między muzyką a podcastami.

Chociaż istnieją kafelki, które pozwalają szybko wskoczyć do mieszanki muzycznej opartej na algorytmie, stukając w piosenki przycisk u góry ekranu głównego przeniesie Cię do dedykowanego miejsca na utwory różnych artystów — niektórych znanych i innych, które według Spotify mogą Ci się spodobać.

Ponadto w momencie pisania tego tekstu użytkownicy w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie zobaczą krótkie filmy lub obrazy podobne do TikTok przedstawiające małe fragmenty piosenek, podcastów i innych programów dostępnych w serwisie, aby pomóc Ci odkryć więcej treści.

Ponieważ używam Spotify głównie do muzyki i nie używam go do podcastów, przyciski u góry ułatwiają wybór tego, czego chcę słuchać, lub odkrywanie nowych artystów. Aplikacja posiada również najbardziej intuicyjny zestaw gestów i przycisków służących do dodawania utworów do kolejki i wskazywania, że ​​Ci się podobają.

Ale ogólnie rzecz biorąc, prostota aplikacji YouTube Music, która stawia muzykę na pierwszym miejscu, sprawia, że ​​jest to lepsza opcja z tych trzech.

Zwycięzca: Muzyka z Youtube

Kompatybilność urządzeń

Zmieniono rozmiar urządzeń ekosystemu Apple

Wszystkie trzy usługi są dostępne na szerokiej gamie urządzeń, ponieważ można z nich korzystać w systemach iOS, Android, tvOS, Google TV, PlayStation 5 i Xbox One za pośrednictwem aplikacji do pobrania. Pamiętaj jednak, że YouTube Music musi być dostępny za pośrednictwem aplikacji YouTube na wszystkich platformach z wyjątkiem iOS i Androida, gdzie istnieje dedykowana aplikacja.

Odtwarzanie na różnych urządzeniach (tylko Spotify)

Spotify wyprzedza Apple Music i YouTube Music, zapewniając bezproblemową obsługę, ponieważ pozwala kontrolować odtwarzanie z każdego urządzenia zalogowanego do Twojego profilu za pośrednictwem Spotify Connect.

Zsynchronizowane teksty (Apple Music i Spotify)

Wszystkie trzy aplikacje oferują opcję przeglądania tekstów piosenek, ale tylko Spotify i Apple Music wyświetlają zsynchronizowane teksty odtwarzanych utworów. Zobaczysz to jako przewijaną animację, a dotknięcie tekstu przeniesie Cię do tego miejsca. W YouTube Music użytkownicy widzą tylko teksty.

Biblioteka muzyczna iCloud (tylko Apple Music)

Jeśli masz bibliotekę utworów, którą wybierałeś przez lata, zwłaszcza zanim usługi przesyłania strumieniowego stały się głównym nurtem, Apple Music obsługuje również bibliotekę muzyczną iCloud. Ta funkcja pozwoli Ci zsynchronizować bibliotekę do 100 000 utworów na wszystkich urządzeniach Apple zalogowanych na Twoim koncie i łatwo uzyskać do nich dostęp, nawet jeśli nie są one dostępne w ramach Apple Music.

Apple Music Sing (tylko Apple Music)

Obraz przedstawiający urządzenia zgodne z Apple Music Sing

Wreszcie, dla tych użytkowników, którzy lubią odwiedzać bar karaoke, Apple oferuje funkcję o nazwie Apple Music Śpiewaj który pozwala cieszyć się wrażeniami podobnymi do karaoke w domu z kompatybilnymi urządzeniami. Możesz zmniejszyć głośność wokali w piosence, a następnie śpiewać do zsynchronizowanych tekstów.

Spotify jest królem odkryć, podczas gdy Apple Music jest pionierem jakości

Podsumowując ten artykuł, przy wyborze usługi przesyłania strumieniowego będziesz mieć dwie możliwości: platformę, dla której priorytetem jest jakość dźwięku, lub taką, która spełni Twoje pragnienie odkrywania nowej muzyki.

Jeśli wpadniesz do pierwszego wiadra, Apple Music jest idealnym wyborem, ponieważ jego pliki audio są zauważalnie lepszej jakości i oferują miksy Spatial Audio. Ponadto biblioteka muzyczna iCloud pozwala zabrać swoją kolekcję na imprezę.

Ale jeśli uwielbiasz polować na kolejną modną piosenkę lub utwór, który pasuje do Twojego gustu, Spotify jest oczywistym wyborem. YouTube Music to usługa, która znajduje się gdzieś pośrodku tych dwóch.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!