Spotify przejmuje TikTok z pionowym kanałem teledysków


Widzieliśmy kilka aplikacji, takich jak Instagram i YouTube, replikujących styl TikTok z pionowym krótkim kanałem wideo, a teraz Spotify również dołącza do tej listy. Firma testuje nową funkcję w swojej aplikacji mobilnej, która zasadniczo dodaje pionowy kanał teledysków, które użytkownicy mogą przewijać, aby znaleźć coś, co im się podoba.

Ta funkcja została po raz pierwszy zauważona przez Chris Messina (przez TechCrunch) w wersji beta Spotify na iOS, który jest dostępny w TestFlight. Nowa ikona na pasku kart aplikacji przenosi użytkowników do nowego pionowego środowiska wideo, w którym mogą przesuwać palcem w górę lub w dół, aby oglądać krótkie klipy wideo.

Oprócz przewijania jest też przycisk „Lubię to” i drugi, aby sprawdzić informacje o tym utworze. Messina wierzy, że Spotify wykorzysta inną istniejącą funkcję o nazwie Canvas, która pozwala artystom tworzyć krótkie filmy z ich piosenek. Jednak wydaje się, że nie wszystkim podobała się ta funkcja.

Wprowadzony na szeroką skalę w 2019 roku, Canvas pozwala artystom tworzyć filmy towarzyszące ich muzyce w aplikacji Spotify. Ta funkcja miała mieszane recenzje od użytkowników, ponieważ niektórzy twierdzili, że podczas słuchania muzyki woleli oglądać tylko statyczną okładkę albumu, a wideo i jego zapętlone obrazy rozpraszały uwagę. Ale inni mówili, że im się to podoba.

Spotify odmówił podania dalszych szczegółów na temat pionowego kanału teledysków, ale firma potwierdziła w oświadczeniu, że „bada ideę pionowego kanału wideo”, ale nie oznacza to, że funkcja ujrzy światło dzienne dzień dla każdego.

Przeczytaj także:

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania pieniędzy. Więcej.


Reklama

Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Pro+ Treść poniżej. 7 grudnia 2021 Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy Udostępnij ten...

DeepCool wprowadza na rynek zasilacze z serii PQ-M

DeepCool, globalna marka i producent sprzętu komputerowego i urządzeń peryferyjnych dla entuzjastów, ogłosiła dziś wprowadzenie na rynek nowej generacji zasilaczy spełniających wysokie standardy...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!