Spotify nazywa 27% obniżkę zakupów Apple poza App Store „skandaliczną”; wzywa UE do „szybkiego działania”


Firma Apple ogłosiła wczoraj, że deweloperzy z USA App Store może zawierać linki do alternatywnych metod płatności ale nadal będzie musiał zapłacić aż do 27% prowizji. Spotify opublikowało teraz oficjalne oświadczenie w tej sprawie, w którym stwierdza, że ​​to posunięcie „jest sprzeczne z wysiłkami sądu” i wzywa UE, aby „niezwłocznie” zakazała opłat za zakupy linków zewnętrznych.

Ten ruch następuje po Apple przegrał apelację Sądu Najwyższego w sporze prawnym z Epic Games. Rzecz w tym, że choć wynik zmusił Apple do umożliwienia zewnętrznym twórcom App Store łączenia się z zewnętrznymi metodami płatności, Apple pobiera prawie taką samą prowizję.

Oprócz 27% obniżki (12% w przypadku programistów programu dla małych firm) Apple mówi programistom, że będą musieli podać szczegóły księgowe w przypadku wszystkich zakupów poza aplikacją, a firma „ma prawo kontrolować księgowość programistów w celu zapewnienia zgodności…”

To odważne posunięcie, biorąc pod uwagę, że ustawa o rynkach cyfrowych w UE prawie na pewno zakaże takich praktyk, a jak wspomniał dziś rano mój kolega Ben – w przypadku Stanów Zjednoczonych i innych krajów jest to po prostu dodatkowe paliwo do pożarów w zakresie prawa antymonopolowego.

Tak naprawdę, kiedy to pisałem, mój kolega Zac właśnie opublikował wiadomość, że Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych planuje wiosną wnieść sprawę antymonopolową przeciwko Apple.

Reklama

Nagana Spotify

Spotify, od lat walczący z Apple na tej podstawie, jest bardzo sfrustrowany możliwością umożliwienia zakupów poza aplikacją, ale nadal pobiera prawie taką samą prowizję.

Spotify twierdzi, że decyzja Apple jest „skandaliczna” i wierzy, że zbliżające się wdrożenie przez UE ustawy o rynkach cyfrowych (DMA) „w końcu położy kres tej fałszywej postawie…” – przynajmniej w UE.

Podsumowując, Spotify „nawołuje” UE do „szybkiego i zdecydowanego działania, aby uniemożliwić Apple wprowadzanie podobnych opłat, które są zabronione na mocy ustawy DMA”.

Oto pełne oświadczenie Spotify:

„Po raz kolejny Apple pokazało, że nie cofnie się przed niczym, aby chronić zyski, jakie osiąga na barkach programistów i konsumentów w ramach monopolu na sklepy z aplikacjami. Ich ostatnie posunięcie w USA – nałożenie 27% opłaty za transakcje dokonywane poza aplikacją na stronie internetowej dewelopera – jest oburzające i stoi w sprzeczności z wysiłkami sądu mającymi na celu zapewnienie większej konkurencji i większego wyboru dla użytkowników. Działanie to jest następstwem podobnych działań firmy Apple mających na celu obejście przepisów w Korei Południowej i Holandii. Jednak unijna ustawa o rynkach cyfrowych (DMA) w końcu położy kres tej fałszywej postawie, która w istocie jest odtworzeniem opłat pobieranych przez Apple. Zdecydowanie wzywamy Komisję Europejską do szybkiego i zdecydowanego działania, aby uniemożliwić Apple wprowadzenie podobnych opłat, które są zabronione na mocy ustawy DMA.”

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Ghost of Tsushima: Director’s Cut otrzymuje oficjalne wymagania sprzętowe na PC

Nixxes Software opublikowało oficjalne wymagania systemowe gry Ghost of Tsushima: Director's Cut, której oficjalna premiera odbędzie się 16 maja. Ponadto gra będzie...

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...
Advertisment