Spotify jako ostatni eksperymentuje z kanałem wideo w stylu TikTok


Spotify testuje nowy kanał wideo w stylu TikTok w swojej aplikacji beta na iOS, który wyświetla klipy wideo na pełnym ekranie podczas odtwarzania utworów, TechCrunch raporty. Ta funkcja została po raz pierwszy zauważona przez Chris Messina, który zamieścił filmik z kanału w akcji. Jeśli jest dostępny, kanał wideo jest dostępny z nowej czwartej karty na pasku nawigacyjnym oznaczonej „Odkryj”. Poszczególne utwory można następnie polubić podczas przewijania kanału, a dostępna jest również ikona menu z trzema kropkami, która wyświetla opcje dla każdego utworu.

Spotify potwierdził test w oświadczeniu dostarczonym do TechCrunch, ale odmówił komentarza, czy i kiedy może nastąpić szersze wdrożenie. „W Spotify rutynowo przeprowadzamy szereg testów, aby poprawić komfort użytkowania” – powiedział rzecznik. „Niektóre z tych testów torują drogę dla naszego szerszego doświadczenia użytkownika, a inne służą jedynie jako ważna nauka. W tej chwili nie mamy żadnych dalszych wiadomości do przekazania”.

Test ma miejsce, gdy Netflix zaczął testować podobny interfejs w swojej aplikacji na iOS, aby pomóc użytkownikom odkrywać nowe treści do obejrzenia. to nowość Funkcja „Klipy dla dzieci” pokazuje treści ze swoich programów przyjaznych dzieciom i śledzi uruchomienie podobnego „Szybkie śmiechypaszy na początku tego roku. Jak Godziny zaangażowania TikTok szybują w górę, nawet platformy mediów innych niż społecznościowe zaczynają interesować się używaniem jego formatu, aby pomóc użytkownikom korzystać z ich własnych usług.

Kanał Discover wydaje się opierać na istniejącej funkcji Canvas serwisu Spotify, dzięki której artyści mogą odtwarzać filmy wideo wraz z ich muzyką w serwisie. Filmy wyświetlane jako część kanału Discover wydają się być takie same, jak te używane w Canvas, TechCrunch notatki.

Ciekawym znakiem tego, jak zmieniają się formaty, jest odkrycie nowego testu Spotify prawie rok do dnia po tym, jak serwis eksperymentował z użyciem Opowieści w stylu Snapchata obok kilku swoich list odtwarzania. Kto wie, co będzie modne o tej porze w przyszłym roku?

Source link

Reklama
Reklama
Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wyciek funkcji chipsetów Intel H670, B660 i H610

Intel przygotowuje się do znacznego rozszerzenia swojej serii procesorów do komputerów stacjonarnych 12. generacji „Alder Lake” w styczniu przyszłego roku, wraz z większą...

2021 MacBook Pro nie może się ładować po wyłączeniu, użytkownicy zgłaszają również problemy z kartą SD

Apple wypuściło swój nowy MacBook Pro 2021 w zeszłym miesiącu. Teraz, gdy...

Zgrabne mikrofony Kondensator Worker Bee II już dostępny w sklepach w USA

Neat Microphones, innowacyjna marka wysokiej jakości cyfrowych mikrofonów USB i mikrofonów analogowych firmy Turtle Beach Corporation (Nasdaq: HEAR), ogłosiła dzisiaj, że Worker Bee...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!