Spotify ignoruje istnienie iTunes w nowym podcastie o jego historii i wyzwaniach antypirackich


Spotify niedawno wydało nowy oryginalny podcast o własnej historii, który zawiera szczegółowe informacje nie tylko o tym, jak powstała platforma, ale także daje przegląd branży muzycznej. Chociaż pierwsze dwa odcinki mówią o wyzwaniach w walce z piractwem muzycznym w erze cyfrowej, iTunes firmy Apple został całkowicie zignorowany przez Spotify w podcastu.

Jak zauważył The Verge, podcast zawiera kilka interesujących wywiadów, w tym rozmowę z Seanem Parkerem, twórcą Napstera, i Larsem Ulrichem z Metalliki. Założyciele Spotify dyskutowali o tym, jak piractwo muzyczne zachęciło do rozwoju Spotify w tamtym czasie, ponieważ chcieli zaoferować „łatwość piractwa”, ale jako coś legalnego.

Jednak iTunes nie był nawet wspomniany w podcastie, kiedy rozmawiali o piractwie. Nie można zignorować faktu, że iPod i iTunes Music Store odegrały zasadniczą rolę w ograniczaniu piractwa cyfrowego, ponieważ ułatwiały klientom kupowanie oryginalnych utworów, ale Spotify opowiada w swojej historii, że dystrybucja muzyki przeszła ze „sklepów z płytami CD przez Napster do Spotify”.

Jeśli mówienie o tym, że jest łatwiejsze niż piractwo, brzmi znajomo, to prawdopodobnie dlatego, że było to również częścią promocji sklepu iTunes Music Store. Wydaje się, że w większości przypadków iTunes i iPod są prawie całkowicie ignorowane. Podcast przedstawia dystrybucję muzyki ze sklepów z płytami CD przez Napster do Spotify. Apple i Spotify nie są najlepszymi przyjaciółmi, ale szczerze mówiąc, trochę zabawne jest usłyszeć, jak historia całkowicie ignoruje fakt, że ludzie mogą w rzeczywistości kupować muzykę cyfrową (opcja, która była dostępna jeszcze przed uruchomieniem Spotify).

Może to być związane z faktem, że Apple i Spotify nie mają dobrych relacji. Spotify często oskarża Apple o monopol ponieważ firma wymaga innych usług przesyłania strumieniowego dostępnych dla iPhone’a i iPada, aby płacić 30% prowizji za subskrypcje, czego sam Apple nie musi płacić za Apple Music.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Spotify, obejrzyj podcast „Spotify: historia produktu”- który oczywiście jest dostępny wyłącznie na Spotify.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Reklama


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...

Avatar 2, Fast X i każdy nowy film do obejrzenia w domu w ten weekend

Oel ngati kameieCzytelnicy wielokąta! Co tydzień podsumowujemy najważniejsze nowości w streamingu i VOD, podkreślając największe i najlepsze nowe filmy do obejrzenia w...
Advertisment