Spotify ignoruje istnienie iTunes w nowym podcastie o jego historii i wyzwaniach antypirackich


Spotify niedawno wydało nowy oryginalny podcast o własnej historii, który zawiera szczegółowe informacje nie tylko o tym, jak powstała platforma, ale także daje przegląd branży muzycznej. Chociaż pierwsze dwa odcinki mówią o wyzwaniach w walce z piractwem muzycznym w erze cyfrowej, iTunes firmy Apple został całkowicie zignorowany przez Spotify w podcastu.

Jak zauważył The Verge, podcast zawiera kilka interesujących wywiadów, w tym rozmowę z Seanem Parkerem, twórcą Napstera, i Larsem Ulrichem z Metalliki. Założyciele Spotify dyskutowali o tym, jak piractwo muzyczne zachęciło do rozwoju Spotify w tamtym czasie, ponieważ chcieli zaoferować „łatwość piractwa”, ale jako coś legalnego.

Jednak iTunes nie był nawet wspomniany w podcastie, kiedy rozmawiali o piractwie. Nie można zignorować faktu, że iPod i iTunes Music Store odegrały zasadniczą rolę w ograniczaniu piractwa cyfrowego, ponieważ ułatwiały klientom kupowanie oryginalnych utworów, ale Spotify opowiada w swojej historii, że dystrybucja muzyki przeszła ze „sklepów z płytami CD przez Napster do Spotify”.

Jeśli mówienie o tym, że jest łatwiejsze niż piractwo, brzmi znajomo, to prawdopodobnie dlatego, że było to również częścią promocji sklepu iTunes Music Store. Wydaje się, że w większości przypadków iTunes i iPod są prawie całkowicie ignorowane. Podcast przedstawia dystrybucję muzyki ze sklepów z płytami CD przez Napster do Spotify. Apple i Spotify nie są najlepszymi przyjaciółmi, ale szczerze mówiąc, trochę zabawne jest usłyszeć, jak historia całkowicie ignoruje fakt, że ludzie mogą w rzeczywistości kupować muzykę cyfrową (opcja, która była dostępna jeszcze przed uruchomieniem Spotify).

Może to być związane z faktem, że Apple i Spotify nie mają dobrych relacji. Spotify często oskarża Apple o monopol ponieważ firma wymaga innych usług przesyłania strumieniowego dostępnych dla iPhone’a i iPada, aby płacić 30% prowizji za subskrypcje, czego sam Apple nie musi płacić za Apple Music.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o historii Spotify, obejrzyj podcast „Spotify: historia produktu”- który oczywiście jest dostępny wyłącznie na Spotify.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.

Reklama


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mistrzowie College League of Legends i Valorant muszą zapłacić za swoje trofea

Przez ostatni rok studenci college'ów i gracze esportowi z Texas A&M University i St. Louis University żonglowali pracą szkolną i grami...

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za katastrofalne wdrożenie nowej aplikacji

Wiemy, że zbyt wielu z Was doświadczyło poważnych problemów z naszą nową aplikacją, która została wprowadzona 7 maja, i chciałbym zacząć od osobistych...

Gra karciana Palii „Hot Pot” to rozrywka, która wywołała konflikt między graczami

Ostatnio w symulatorze życia super przytulnego pojawiła się dziwnie wroga strona Palia — i nie mówię o ukrytym karcianym dole pod...
Advertisment