Społeczność twórców z Los Angeles zaczyna się wyprowadzać


Logan i Jake Paul przeniósł się do Los Angeles w 2014 roku, u szczytu rozkwitu Vine’a, a niedługo po tym, jak zostali wciśnięci mieszkanie przy 1600 Vine Road z innymi młodymi twórcami, którzy chcą odnieść sukces w amerykańskim epicentrum rozrywki. W ciągu następnych kilku lat stali się znanymi na całym świecie celebrytami (często z niewłaściwych powodów), przeprowadzili się do gigantycznych rezydencji i urządzali rodzaje okropnych przyjęć, które czciły dzieci z liceum, a których obawiali się sąsiedzi. Teraz, lata po tym, jak oboje przeprowadzili się do własnych rezydencji w najbogatszej części miasta, bracia niezależnie zdecydowali się opuścić miejsce, które nazywali domem.

„Myślę, że mam błąd, który sprawia, że ​​wszyscy opuszczają Los Angeles” – powiedział Logan Paul w swoim podcastie, Impulsywne, w lutym. „To zamknięcie jednego rozdziału i początek nowego. Ostatnio w domu panuje atmosfera seniorów ”.

Nie są też jedyni.

YouTube jest pełen filmów opublikowanych w ciągu ostatnich kilku miesięcy, na których twórcy decydują się opuścić Los Angeles. Niektórzy wracają do miast i miasteczek, w których dorastali, aby być bliżej rodziny. Inni, jak Logan, znajdują zupełnie nowe miejsca do życia, takie jak Puerto Rico. (Jake jeszcze nie ogłosił, dokąd się przeprowadzi). Exodus jest podobny do tego, co dzieje się w sektorze technologicznym, który obserwuje pracowników w firmach takich jak Google, Twitter i Facebook wyprowadzić się z San Francisco założyć życie gdzie indziej. Nawet YouTuberowie odkryli, że bez codziennej rutyny i miejsc do spędzania czasu nie ma powodu, aby pozostać w jednym z najdroższych miast na świecie.

„Przyjechaliśmy tu na naszej wizie półtora roku temu” – powiedziała Jasmine Saini, YouTuber, która przeprowadziła się z mężem do Los Angeles z Toronto. The Verge. „Pierwsze sześć miesięcy było świetnych. Wtedy doszło do pandemii. Właśnie zdaliśmy sobie sprawę, że dosłownie nie ma sensu, żebyśmy tu byli; nie możemy nigdzie iść, nie możemy się z nikim spotkać, nie możemy nawiązać kontaktów ”.

Reklama

Aktorzy, reżyserzy i pisarze od blisko wieku nazywają Hollywood domem. Ale od początku 2010 roku twórcy online zamienili miasto w swój plac zabaw. Około 2014 roku popularność krótkiej aplikacji wideo Vine pomogła przekonać kilka przyszłych supergwiazd do przeprowadzki do Los Angeles i rozpoczęcia współpracy. Jake i Logan Paul (Ohio), David Dobrik (Chicago), Liza Koshy (Houston), Jenna Marbles (część stanu Nowy Jork) i inne znane nazwiska zebrali się, aby współpracować i wykorzystywać miasto do tworzenia własnej przestrzeni w stolicy rozrywki na świecie. Niektóre obszary, takie jak miejsce wokół Sunset and Vine – kiedyś nazywane Radio Row – przyciągały morze twórców, z których wszyscy mieli nadzieję zostać supergwiazdami.

Do 2017 i 2018 roku twórcy nie tylko włóczyli się po ulicach Los Angeles z aparatami Sony i Canon w rękach; kupowali rezydencje i przenosili do swoich domów inne osobistości. Clout Gang, Drużyna 10, i Vlog Squad wszyscy zaczęli zamieniać swoje życie w Los Angeles w ciągły program do oglądania w internecie. Coraz więcej osób przeniosło się do Los Angeles, próbując poradzić sobie z falą sławy w Internecie, którą ludzie tacy jak bracia Paul znaleźli zaledwie kilka lat wcześniej. Potem pojawił się TikTok, a domy hype stały się podstawą. Komunikat był jasny: aby zostać twórcą supergwiazdą, prawdopodobnie musiałbyś przenieść się do Los Angeles.

Ale w ciągu ostatniego roku to się zmieniło. Pandemia ma ograniczoną zdolność twórców do współpracy, a kręcenie filmów w różnych miejscach – takich jak gigantyczny park wodny lub spędzanie czasu z dzikimi zwierzętami – wszystko, co można zamienić w przygodę – może być trudne. Twórcy twierdzą, że usunięto ich kluczowy powód, dla którego chcą zostać.

„To zamknęło wszelkie możliwości pracy w Los Angeles, zmieniło życie towarzyskie w Los Angeles, za które płacisz, a życie w Los Angeles jest bardzo drogie” – mówi Brian Redmon, YouTuber, który pierwotnie przeprowadził się do Los Angeles gra aktorska, powiedział w filmie z listopada 2020 r. „Nie mogłem spędzać czasu z przyjaciółmi, a tak wielu z nich wyjeżdżało z Los Angeles”.

Uczucia niektórych twórców z Los Angeles są podobne do tego, co wielu pracowników z sektora technologicznego mówiło o tym, dlaczego wyjeżdżają z San Francisco, aby rozpocząć życie na odległość. Od marca do listopada 2020 r. Ponad 80 000 osób opuściło San Francisco, według SFCiti. To 79-procentowy wzrost w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim. Jeśli nie ma biura, do którego można by codziennie chodzić, a praca zdalna równie dobrze się sprawdza, po co wydawać pieniądze na drogie warunki mieszkaniowe z dala od rodziny i przyjaciół?

Nie wszyscy czują to samo. James Rath rozważał opuszczenie Los Angeles, zanim wybuchła pandemia, i ostatecznie zdecydował się przenieść do domu, aby być bliżej rodziny. Ale kiedy wszystko wróci do normy, rozważa przeprowadzkę do Nowego Jorku, które jego zdaniem będzie bardziej dostępne jako osoba prawnie niewidoma. Ostatecznie nadal chce przebywać w miejscu z dostępem do potencjalnych współpracowników.

„Twórcy bardzo dobrze przystosowali się do nowego świata pracy zdalnej, ale myślę, że istnieje tęsknota za osobistą współpracą i gdy tylko będzie to bezpieczne, albo twórcy powrócą do miasta, albo pojawią się nowi, szukający te same możliwości co poprzednio – powiedział Rath The Verge.

Oczywiście nie wszyscy wyjeżdżają z Los Angeles. David Dobrik właśnie kupił Posiadłość za 9,5 miliona dolarów w Sherman Oaks. Los Angeles nadal jest domem dla przemysłu rozrywkowego i ostatecznie pojawi się świat po COVID, w którym wszystko wróci do jakiejś formy normalności. Dla ludzi, którzy próbują włamać się do branży lub znaleźć swoje miejsce w tym świecie, przebywanie poza Los Angeles może zakończyć karierę. Prawie każdy twórca w oglądanych przez siebie filmach The Verge powiedział to samo: mogą skończyć z powrotem w LA.

Ale dla innych Los Angeles zawsze od razu będzie samolotem. Jasmine i Harjit Bhandal zdali sobie sprawę, że mogą być w domu ze swoimi rodzinami w Toronto i polecieć do LA, gdy będą musieli w świecie po pandemii. Decyzja o przeprowadzce była nieco łatwiejsza po tym, jak trzech członków rodziny Harjita zachorowało na COVID-19, a dwóch było naprawdę chorych. Dzięki wbudowanej bazie abonentów i kontaktom już nawiązanym w Los Angeles był to idealny moment na powrót do domu.

„Współpraca odbywa się coraz rzadziej i czuję, że YouTube zdecydowanie się zmienił” – powiedziała Jasmine. „Płacimy absurdalną sumę pieniędzy za wynajem, gdy jesteśmy tylko we dwoje i nasze psy. Nie mamy nikogo innego. Po prostu lepiej jest wrócić do domu. Zwłaszcza, że ​​wszyscy zdali sobie sprawę, że w sieci naprawdę można zrobić wszystko ”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment