Spójność: Nie porzucimy klientów NetBackup ani nie wymusimy migracji


Cohesity nie porzuci żadnego produktu NetBackup, nie wymusi migracji do Cohesity ani nie pozostawi żadnych klientów NetBackup. A wszystko to podczas kopia zapasowa gigant chce zostać liderem w dziedzinie bezpieczeństwa i zarządzania danymi w oparciu o sztuczną inteligencję (AI).

Taką obietnicę złożyli dyrektor generalny Cohesity Sanjay Poonen i dyrektor finansowy Eric Brown, z którymi niedawno przeprowadził wywiad francuski LeMagIT, francuska siostrzana witryna Computer Weekly.

Dzieje się to w kontekście wiadomości, że Veritas to wieloletni producent oprogramowania do tworzenia kopii zapasowych ma zostać kupiony przez stosunkowo nowicjusza Cohesity.

Przejęcie – wycenione na 3 miliardy dolarów – spowoduje, że roczne obroty Cohesity wzrosną z około 700 milionów dolarów do 1,6 miliarda dolarów, biorąc pod uwagę wyniki firmy za rok 2023, a liczba klientów wzrośnie z około 3500 do ponad 10 000, przy czym większość będzie dotyczyć dużych przedsiębiorstw.

Pomimo sugestii z chwili ogłoszenia, Cohesity nie kupi wszystkich Veritas. Rozwój wokół Kubernetes (InfoScale)funkcje analityczne, a nawet Backup Exec na PC pozostaną własnością funduszu inwestycyjnego Carlyle Group, który w 2016 roku kupił firmę Veritas od Symanteca. Będzie musiał utworzyć nową spółkę, aby zapewnić przyszłość części Veritas, których nie zapewnia Cohesity nie chcę.

A co teraz dla największych klientów NetBackup? Czy powinni obawiać się o swoje relacje z dostawcą, zmiany w umowach i dostępne opcje? W jaki sposób NetBackup zostanie zintegrowany z Gaia, nowa technologia Cohesity oparta na sztucznej inteligencji platforma analityczna i do tworzenia treści?

Reklama

LeMagIT: Dlaczego kupiłeś NetBackup?

Sanjay Poonen: Zawarcie najbardziej kreatywnej transakcji w zakresie ochrony danych od czasu nabycia przez firmę EMC urządzeń do deduplikacji Data Domain w 2009 roku. Byliśmy ósmym numerem na tym rynku i dzięki temu przejęciu będziemy numerem trzecim. Zwrócimy się do 96 ze 100 największych amerykańskich przedsiębiorstw – w porównaniu do 44 obecnie – i 80% z 500 największych na świecie.

Uznaliśmy, że Veritas jest najlepszym kandydatem, który pomoże nam wdrożyć naszą nową strategię. Staje się liderem w „bezpieczeństwie i zarządzaniu danymi w oparciu o AI”. To naprawdę sporo – i nie znalazłem krótszego sposobu, aby to wyrazić – ale dobrze podsumowuje tę ideę”.

Sanjay Poonen, Spójność

Ale dlaczego Veritas, a nie inny? Pracowaliśmy nad tym 15 miesięcy. Uznaliśmy, że Veritas jest najlepszym kandydatem, który pomoże nam wdrożyć naszą nową strategię. Staje się liderem w „bezpieczeństwie i zarządzaniu danymi w oparciu o AI”. To naprawdę sporo – i nie znalazłem krótszego sposobu, aby to wyrazić – ale dobrze podsumowuje tę ideę. Główni gracze na rynku kopii zapasowych dywersyfikują się, koncentrując się na bezpieczeństwie cybernetycznym (ze względu na oprogramowanie ransomware), zarządzaniu danymi (które są bardzo płynne dzięki pamięci flash i obiektowej), analityce (dzięki ChatGPT). Naszym celem jest zaoferowanie platformy, która ujednolici te trzy obszary funkcjonalności.

Ale jak zdobyć najlepsze doświadczenie w tej dziedzinie i najlepszą wiedzę, jeśli nie oprzesz się na historycznym graczu z 40-letnim stażem w rezerwie, takim jak Veritas? Przez lata firma Veritas opracowała dziesiątki konektorów umożliwiających przetwarzanie wszelkiego rodzaju treści – od ustrukturyzowanych baz danych po pliki nieustrukturyzowane – do wszystkich aplikacji, które liczą się na rynku, zarówno najnowszych, jak i historycznych. To klucz, który pozwala nam zapewnić bezpieczeństwo, zarządzanie danymi i analizę wszystkich treści.

Eric Brown: Veritas zapewnia nam globalną obecność, powszechnie chwaloną obsługę klienta i bardzo wysoki wskaźnik odnawiania umów. Mają klientów, którzy są z nimi od 20, 30 lat.

LeMagIT: Dlaczego warto kupić tylko NetBackup, a nie resztę?

Sanjay Poonen: Nasz rynek to rynek przedsiębiorstw. Nie chcemy BackupExec na PC. Jeśli chodzi o resztę – jak infoScale dla systemów plików, jak moduły analityczne – już je mamy. Mamy już nowoczesne podejście do tych tematów, z którego skorzystają użytkownicy NetBackup.

W systemach plików starożytny świat to miejsca, w których kopie zapasowe aplikacji są tworzone i przechowywane na sprzęcie takim jak DataDomain, który może wytrzymać tyle, ile pojemność dysków i deduplikuje zawartość. Mamy elastyczne podejście. Cohesity odziedziczyło hiperkonwergentne podejście, które rozwinął jej założyciel, Mohit Aron, kiedy był współzałożycielem Nutanix. Możesz dowolnie rozszerzać pojemność, przekazując ją na kopie zapasowe, lokalnie lub w chmurze.

Ale przede wszystkim nasz hiperkonwergentny system plików pozwala nam podczas przywracania danych osiągnąć 10-krotnie większą wydajność niż nasi konkurenci. Nasi klienci wybierają spójność, aby móc odzyskać aktywność godzinę po ataku, a nie 10 godzin.

W analityce ogłosiliśmy Spójność Gaja. Pełni funkcję chatbota umożliwiającego przeszukiwanie danych kopii zapasowych w celu wygenerowania jasnych i przydatnych informacji w procesie decyzyjnym dla realizacji celów komercyjnych. Możesz na przykład poprosić go o podsumowanie historycznych relacji z klientem.

Kluczową zaletą Coheity Gaia jest to, że gwarantuje bezpieczeństwo i zgodność bez konieczności kopiowania danych do uczenia maszynowego na potrzeby szkoleń. Nasz system jest jednym z pierwszych bazujących na RAG [retrieved augmented generation] technologia. Działa poprzez wysyłanie ekstraktów z kopii zapasowej do chatbota w momencie zadawania mu pytania.

Dodam, że w zakresie analityki bezpieczeństwa współpracujemy z kluczowymi dostawcami rozwiązań do wykrywania ataków: Microsoft Sentinel, Splunk, Zscaler, [and so on]. Wiemy, jak zintegrować ich sygnały z naszym oprogramowaniem, aby w czasie rzeczywistym modyfikowały prawa dostępu lub uruchamiały procesy przywracania.

LeMagIT: Czy pozwolicie, aby NetBackup zniknął i został zastąpiony przez Cohesity wzbogacony o funkcjonalność NetBackup?

Sanjay Poonen: Absolutnie nie! Nie porzucimy żadnego produktu NetBackup. Nie pozostawimy żadnego klienta NetBackup na marginesie. To przejęcie nie będzie żadnym innym niedawnym przejęciem na rynku.

Przede wszystkim dręczy mnie pytanie, czy uda nam się przekonać klientów NetBackup do dalszej współpracy z nami. Czy spełniamy już w 100% ich oczekiwania? Jesteśmy w trakcie rozmów ze wszystkimi klientami Veritas, aby się tego dowiedzieć. W każdym razie, jeśli chcą migrować do bardziej nowoczesnego rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych, wiedzą, że będziemy ekspertami w obu produktach i przejście z NetBackup na Cohesity będzie znacznie prostsze niż na inny produkt.

„Nie porzucimy żadnego produktu NetBackup. Nie pozostawimy żadnego klienta NetBackup na marginesie”

Sanjay Poonen, Spójność

Eric Brown: Nasz plan działania jest konserwatywny. Będziemy nadal sprzedawać, konserwować i wspierać istniejące produkty. Nie będziemy nikogo zmuszać do migracji. Nie zatrzymamy żadnego produktu NetBackup. Po prostu przedstawimy wartość Coheity klientom Veritas – naszą hiperkonwergentną architekturę, nasze koszty posiadania, możliwość dostępu do naszej oferty bezpieczeństwa i silnika AI.

Nasz model opiera się na subskrypcji, a 10% obrotu NetBackup opiera się na licencjach wieczystych. Wśród nich znajdują się również urządzenia sprzętowe, na których firma Veritas sprzedała preinstalowany program NetBackup. Nasze oprogramowanie jest również sprzedawane za pośrednictwem urządzeń sprzętowych, ale nasze podejście polega raczej na sprzedaży naszego oprogramowania integratorom, którzy instalują je na wybranym przez siebie urządzeniu. Zamierzamy przekształcić marketing urządzeń NetBackup w podobny system.

LeMagIT: Co będzie się działo w nadchodzących miesiącach?

Eric Brown: Mamy nadzieję, że transakcja zostanie zrealizowana jeszcze do końca roku, po uzyskaniu zielonego światła od organów regulacyjnych. Veritas ze swojej strony również musi przygotować się na podział na dwie części. NetBackup reprezentuje około dwóch trzecich swojej działalności.

Często jesteśmy pytani, czy planujemy wejście na giełdę zaraz po zakończeniu przejęcia. Nie stanie się to wcześniej niż w drugiej połowie 2025 roku. W efekcie rynek generalnie potrzebuje roku obserwacji, aby wyrobić sobie opinię na temat trwałości fuzji.

Pozostając przy aspekcie finansowym, obliczyliśmy, że w 2023 roku nasze roczne obroty wyniosły 1,6 miliarda dolarów. Według tych samych obliczeń szacujemy, że nasze globalne obroty wyniosą 1,8 miliarda dolarów w 2024 roku i 2 miliardy dolarów w 2025 roku.

Jeśli chodzi o marketing produktów, jak już powiedzieliśmy, utrzymamy wszystkie produkty, które obecnie wchodzą w zakres NetBackup.

Wreszcie, jest zbyt wcześnie, aby dokładnie określić, w jaki sposób funkcje NetBackup i Cohesity będą się integrować. Nie możemy dziś nic więcej powiedzieć na temat tego, czy produkt będzie nosił nazwę Veritas NetBackup, czy Cohesity NetBackup. Wszystkie te kwestie są obecnie analizowane i przekażemy szczegóły, gdy różne zespoły zakończą pracę.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...
Advertisment