Spadek liczby studentów przystępujących do egzaminów GCSE w 2020 r


Liczba studentów w Anglii wybierających informatykę jako przedmiot GCSE spadła w 2020 r., Pomimo rosnącej popularności w ostatnich latach.

Komputery na poziomie GCSE w Anglii miały 75730 kandydatów w 2020 roku w porównaniu z 77 407 w zeszłym rokui nie był to jedyny przedmiot z zakresu nauk ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM), w którym odnotowano spadek liczby kandydatów.

Biologia, chemia i fizyka GCSE również odnotowały spadek liczby kandydatów, chociaż nastąpił znaczący wzrost liczby studentów zdających podwójną nagrodę naukową GCSE.

Wiele osób martwi się, co ten spadek liczby może oznaczać dla domeny już rosnąca luka umiejętności w branży technologicznej.

Agata Nowakowska, wiceprezes ds. Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) w Skillsoft, powiedziała: „Jakby zrównoważyć fantastyczną wiadomość z zeszłego tygodnia, że ​​liczba dziewcząt na poziomie A w tym roku wzrosła o ponad jedną piątą. wyniki GCSE przedstawiają zupełnie inny obraz. Pomimo dużego zaangażowania w zachęcanie młodszych uczniów do studiowania przedmiotów ścisłych i przyrodniczych, liczba wszystkich uczniów, którzy podjęli naukę w tym roku, jest o 2,1% mniejsza.

„Coraz więcej kobiet, które są wzorami do naśladowania, demonstruje przedmioty STEM nie tylko dla chłopców – od OdliczanieCudowna matematyka Rachel Riley, dla szefowej zespołu szczepień Uniwersytetu Oksfordzkiego, Sarah Gilbert. Niestety to nie wystarczy; w klasie wciąż jest dużo więcej do zrobienia ”.

Reklama

Czy Wielka Brytania może trwale szkolić talenty, aby wypełnić lukę w umiejętnościach technologicznych budzi niepokój przez długi czas, zwłaszcza gdy Brexit zagroził zagranicznemu rynkowi talentów Wielkiej Brytanii.

Vinous Ali, zastępca dyrektora ds.polityki w techUK, powiedział, że ważne jest, aby młodzi ludzie rozumieli, jakie możliwości mogą być dla nich dostępne, korzystając z komputerowego GCSE, podczas gdy Dominic Harvey, dyrektor w CWJobs, zwrócił uwagę, że sektor musi postępować tak, jak jak tylko może, aby upewnić się, że ludzie zdobywają te umiejętności i rozważają role techniczne.

Harvey powiedział: „Ważne jest, abyśmy nadal promowali korzyści, jakie uczniowie czerpią z przedmiotów ścisłych i przyrodniczych. Wielka Brytania od dawna zmaga się ze zmniejszeniem luki w umiejętnościach, a ponieważ technologia staje się coraz większym elementem naszego codziennego życia w tych dziwnych czasach, popyt na te umiejętności na brytyjskim rynku technologicznym ma dopiero rosnąć, co stanowi wielką szansę dla młodych. ludzi, aby zbudować obiecującą karierę w branży ”.

Oceny z obliczeń GCSE w Anglii były w tym roku wyższe w porównaniu z rokiem ubiegłym – 8,7% kandydatów otrzymało 9 w 2020 roku, najwyższą dostępną ocenę, w porównaniu z 3,9% w 2019.

Każdy poziom oceny przyznany w tym roku za obliczenia GCSE był wyższy niż w zeszłym roku, przy czym 33,5% uzyskało 7 lub więcej w 2020 w porównaniu z 21,6% w 2019 i 80,1% uzyskało co najmniej 4, w porównaniu do 62,2% w 2019.

Ale to, czy oceny z tego roku są rzeczywiście porównywalne z rokiem 2019, jest przedmiotem debaty, ponieważ wybuch koronawirusa zmusił dostawców edukacji do anulowania egzaminów i uczyć uczniów zdalnie.

Pierwotnie Obliczono oceny na poziomie A i GCSE wykorzystanie kombinacji danych, w tym wyników egzaminów próbnych, ocen z zajęć, przewidywań nauczycieli i ocen centralnych (CAG) przesłanych przez szkoły i uczelnie.

Następnie obok tych danych i danych z poprzednich lat zastosowano statystyczne modele standaryzacji, aby zapewnić, że oceny odzwierciedlają wyniki uczniów, a prognozy nie są bardziej optymistyczne niż w poprzednich latach.

Zdecydowano wówczas o przyznaniu uczniom ocen obliczonych w ten sposób lub ocen centralnych, w zależności od tego, która była wyższa.

Stosowanie algorytmu do określania ocen ludzi było przez wielu uważany za kontrowersyjny ze względu na dużą możliwość wprowadzenia algorytmicznego odchylenia do procesu.

Jack Ridgway, starszy programista w firmie technologicznej Hyve Managed Hosting, powiedział: „Analizy predykcyjne mogą prowadzić do niepewności, jeśli nie bierzesz pod uwagę nowych trendów i innych zmiennych; w tym przypadku indywidualne postępy studenta w ciągu ostatniego roku studiów.

„Przy korzystaniu z istniejących danych ważne jest, aby wziąć pod uwagę nowe dane pokazujące wzrost i zmiany, aby uzyskać uczciwy wynik”.

Kiedy ogłoszono, że uczniowie uzyskają najwyższy wynik albo w ocenie ocenianej przez centrum, albo w ocenie obliczonej, sekretarz edukacji Gavin Williamson powiedział: „To był wyjątkowo trudny rok dla młodych ludzi, którzy nie byli w stanie zdawać egzaminów. .

„Współpracowaliśmy z Ofqual, aby stworzyć możliwie najbardziej sprawiedliwy model, ale jest jasne, że proces przyznawania ocen spowodował więcej niespójności i niesprawiedliwości, niż można rozsądnie rozwiązać w drodze odwołania.

„Obecnie uważamy, że lepiej jest oferować młodym ludziom i rodzicom pewność, przechodząc do ocen ocenianych przez nauczycieli zarówno na poziomie A, jak i na poziomie AS oraz wynikach GCSE. Przykro mi z powodu cierpienia, jakie spowodowało to młodych ludzi i ich rodziców, ale mam nadzieję, że to ogłoszenie zapewni teraz pewność i pewność, na jaką zasługują ”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!