Spacetop AR „laptop” pokazuje potencjał gogli rzeczywistości Apple


Zestaw słuchawkowy Apple AR/VR ma zostać zaprezentowany za niecały miesiąc na WWDC, ale wciąż niewiele wiemy o tym, jak ta technologia będzie działać i jakie będą przypadki użycia Apple. Co ciekawe, w tym tygodniu przyjrzałem się temu, co uważam za pierwszą technologię rozszerzonej rzeczywistości w miejscu pracy dla mas z Sightful, firmy założonej przez byłych programistów PrimeSense przejęty przez Apple.

Myślę, że czas nie był przypadkowy.

Sprzęt kosmiczny

Spacetop to małe urządzenie przypominające laptopa – z tą różnicą, że zamiast rozkładanego ekranu zestaw okularów AR spoczywa na górze klawiatury/touchpada zamkniętej w składanej obudowie. Okulary AR są przymocowane do „laptopa” za pomocą stosunkowo krótkiego, giętkiego kabla, który przenosi zarówno zasilanie, jak i dane z podstawy. Jest kamera do wideokonferencji, touchpad i wszystkie typowe porty.

Okulary to rzeczywistość rozszerzona, a nie wirtualna, dzięki czemu możesz widzieć przez ich przezroczyste szkło i ekrany, nawet gdy zasilanie jest wyłączone. Po włączeniu znajduje się zestaw maleńkich wyświetlaczy 1080P, które dają oczom iluzję wyświetlacza 2K. Gdy użytkownik rozgląda się, ekrany podążają za oprogramowaniem, tworząc wirtualny 100-calowy wyświetlacz. Okulary zawierają również dwa małe głośniki umieszczone blisko, ale nie nad uszami, podobnie jak Okulary Bose Frame.

Wzrokowy Spacetop

Chociaż jest oczywiście grubszy niż 13-calowy laptop, jest równie lekki i prawie tak samo przenośny. Będzie również oferować podobną żywotność baterii, touchpad i ładowanie / porty USB.

Reklama

Dlaczego nie po prostu połączyć się z MacBookiem/laptopem?

Moją pierwszą reakcją na ten produkt było, tak, po prostu podłącz okulary AR do komputera Mac lub PC przez port HDMI, daj mi system operacyjny, w którym już jestem świetny, i pozwól mi odejść. Okazuje się, że nie jest to takie łatwe.

Spacetop jest oparty na wariancie Androida Open-Sourced, a programiści twierdzą, że byli w stanie naprawdę dostosować go do wrażeń AR bardziej niż w przypadku systemu operacyjnego na komputery stacjonarne, a także zoptymalizować żywotność baterii. To bardzo przypomina „wirtualny ChromeOS” z doskonałym dostępem do aplikacji Google. Apple najwyraźniej nie tylko uderzy cię w MacOS w twarz RealityOS/xrOS zaplanowany.

W porządku, więc dlaczego nie interfejs „Raport mniejszości”?

Jedno spojrzenie na ogromny wirtualny wyświetlacz i mój umysł zastanawia się nad filmem Raport mniejszości. Powiedziano mi, że interfejs gestów może nadejść z czasem i rzeczywiście przed okularami znajdują się kamery, które mogą dekodować gesty rąk. Ale zdaniem założycieli, właściwym sposobem na przekazanie ich ludziom w ręce i serca jest zaprezentowanie znanego im przypadku użycia — korzystania z laptopa.

Gdy Spacetop podniesie się z ziemi, gesty mogą być łatwym sposobem na skonfigurowanie wirtualnych okien i przenoszenie ich. Dla początkujących. Ważny będzie również interfejs mowy/dźwięku.

To tutaj widzę lśniące Apple. Firma, która nauczyła nas obsługi myszki, a potem machnięcia, teraz nauczy nas poruszania się po rozszerzonej rzeczywistości za pomocą niektórych gestów.

Sightful Spacetop praktyczny

Sightful dał nam małe ręce (+ oczy + uszy), aby szybko pokazać, jak działa Spacetop. Okulary były mocno wyściełane w nosie i wokół głowy, dzięki czemu były łatwe do założenia i miękkie, jeśli nie lekko ciężkie. Soczewki wystają bardziej do przodu niż typowe okulary przeciwsłoneczne, ale poza tym, z wyjątkiem dużego kabla wychodzącego z tyłu, możesz być w stanie oszukać kogoś, kto uwierzy, że nosisz normalne okulary przeciwsłoneczne.

Kosmiczny szczyt

To powiedziawszy, dość łatwo jest zobaczyć, co się dzieje. Jeden z prezenterów powiedział, że pracuje z Spacetopem w kawiarni, a dzieciak zapytał go, czy wyświetlacz jest w okularach. To nadrzędne uczucie podczas korzystania z tego: wydaje się oczywiste, gdy wyświetlacz jest włączony i jest używany. Dlaczego stworzenie tego produktu zajęło tak dużo czasu?

Otworzyłem kilka różnych rozmiarów okien przeglądarki z Dokumentami Google i Gmailem i jednocześnie odtwarzałem wideo z YouTube. Nie było żadnych opóźnień i wydawało się to bardzo naturalne, jakbym miał dwa zakrzywione 35-calowe monitory z domu. Dźwięk wydobywający się z okularów był stereofoniczny i przyzwoity. To, co jest miłe, ale i dziwne, to fakt, że jeśli wstaniesz i zaczniesz się poruszać, wirtualny monitor pozostanie w tym samym miejscu – możesz więc przejść na bok lub tył wirtualnego monitora, a następnie wrócić do biurka i nadal tam jest. Aby zresetować położenie monitora przed sobą, naciśnij jednocześnie oba klawisze /shift/.

Przez cały czas możesz widzieć na zewnątrz wirtualnych monitorów przez przezroczyste szkło. To, jak mi powiedziano, naprawdę pomaga uniknąć dezorientacji i radzenia sobie z takimi rzeczami jak choroba lokomocyjna – co jest ogromnym problemem dla zamkniętych systemów rzeczywistości wirtualnej.

Ostrość była przyzwoita, ale rozłożenie tych dwóch maleńkich wyświetlaczy 1080P nie sprawiało wrażenia „siatkówki”. Mały tekst był jednak czytelny, a przechodzenie z wyświetlaczy od lewej do prawej było dość płynne, bez względu na to, jak szybko poruszałem głową.

Coś ciekawego: noszę okulary do czytania, ale nie potrzebowałem ich do tego zastosowania, ponieważ chociaż ekrany znajdowały się cal od moich oczu, skupiałem się na kilku stopach. Szczerze mówiąc, nadal nie do końca rozumiem, jak ta część działa, ale działa.

Po około 15-20 minutach chciałem jednak zdjąć zestaw słuchawkowy. Nie jestem pewien, czy to była częstotliwość odświeżania 75 Hz, waga czy ciepło, ale coś było nie tak. Powiedziano mi, że jest okres rozruchu i bardzo niewielka liczba osób widzi migotanie na wyświetlaczach 75 Hz. Wyobrażam sobie, że przyzwyczaiłbym się do tego interfejsu przy wielokrotnym użyciu.

Gdyby nie ogłoszenie zestawu słuchawkowego AR firmy Apple w ciągu kilku tygodni, byłbym bardzo kuszony, by rzucić 2000 $ na jedną z 1000 wczesnych wersji Sightful Spacetop, które trafią do sprzedaży. Ale przynajmniej muszę zobaczyć, co zaoferuje Apple.

Dwa światy znajdują się na rozdrożu: laptopy są centralnym elementem naszego codziennego życia zawodowego, ale technologia nie ewoluowała wraz z nowoczesnością, praca z dowolnego miejsca, prywatność ma znaczenie, „droga
mentalność wojownika. Tymczasem rzeczywistość rozszerzona jest pełna potencjału i obietnic, ale nie znalazła jeszcze zastosowania na co dzień. Jesteśmy w idealnym momencie na znaczącą zmianę paradygmatu w urządzeniu, które wszyscy znamy i kochamy, a Spacetop Early Access to pierwszy krok w tej podróży.

Tamir Berliner, CEO i współzałożyciel Sightful

Firma Sightful została założona przez byłych dyrektorów Magic Leap Tamira Berlinera (CEO) i Tomer Kahan (COO) i składa się z szybko rozwijającego się zespołu ponad 60 pracowników z miejsc takich jak Primesense, Apple i Microsoft z doświadczeniem w zarządzaniu produktem, UX/UI, podstawowym oprogramowaniu, chmurze, aplikacjach, marketingu, komputerach wizja, systemy i projektowanie. Firma z siedzibą w Tel Awiwie w Izraelu i biurami w Palo Alto w Los Angeles, Tajwanie i Singapurze zebrała 61 mln USD od inwestorów, w tym Corner Ventures i Aleph capital.

Dane techniczne wczesnego dostępu Spacetop

Frytki:

  • Qualcomma Snapdragona 865
  • 8-rdzeniowy 64-bitowy procesor Kryo 585TM, prędkość do 3,1 GHz
  • Procesor graficzny AdrenoTM 650

Żywotność baterii: ponad 5 godzin
Pamięć: 8 GB
Pamięć: 256 GB
Ładowanie i rozbudowa: 2x gniazda US-C, obsługujące

  • Szybkie ładowanie PD 3.0 (do 65 W)
  • Naładuj od 0% do 85% w mniej niż 2 godziny
  • SuperSpeed ​​USB do 10 Gb/s
  • DisplayPort 1.4 (obsługa zewnętrznego ekranu Full-HD)

Klawiatura i touchpad: Pełnowymiarowa klawiatura i klikalny touchpad
Bezprzewodowe: Wi-Fi 6 802.11ax, funkcje Bluetooth 5.1, 5G NR Sub-6

Kamera do wideokonferencji: 5 MP, rozdzielczość 2560 x 1920
Wymiary: Wysokość: 1,57 cala (4 cm)
Szerokość: 10,47 cala (26,6 cm)
Głębokość: 9,8 cala (24,9 cm)

Waga: 3,3 funta (1,5 kg)
System operacyjny: Spacetop OS
Rozmiar ekranu: 100″ Wirtualny

Podejście 9to5Mac:

Więc po raz pierwszy widzę, jak AR zamieniło się w prawdziwy produkt. Jasne, ustawiłem się w kolejce ponad dekadę temu, aby wypróbować Google Glass. Gram z dziećmi w różne gry na platformie Oculus. Zawsze wypróbowuję najnowsze nakrycia głowy. Ale do Spacetop nie widziałem gotowego produktu, którego chciałbym użyć. Bardzo.

Teraz może to być tylko jedna z wielu funkcji, które Apple zawiera w swoim zestawie słuchawkowym AR, a ta firma może być toastem za kilka tygodni. Ale i tak dla mnie pokazuje kolejny (jeszcze znajomy) krok dla interfejsu użytkownika komputera stacjonarnego w świecie rzeczywistości rozszerzonej.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

EVGA wyprodukowała sklasyfikowaną płytę główną AMD X670E, prototyp kosztuje na aukcji 1300 dolarów

Firma EVGA zaprojektowała płytę główną z chipsetem AMD X670E dla segmentu entuzjastów dla platformy Socket AM5, która nigdy nie trafiła na rynek masowy....

Wydarzenie Pokémon Go „Spelunker’s Cove” i zadania badawcze w określonym czasie

PokemonGo organizuje wydarzenie Pokémon typu wodnego i skalnego o nazwie „Zatoka Spelunkera” zbiegło się z Pokémon Go Fest: Madrid. ...

Intel identyfikuje główną przyczynę problemów ze stabilnością jeziora Raptor w wadliwym algorytmie mikrokodu eTVB

Firma Intel zidentyfikowała główną przyczynę problemów ze stabilnością obserwowanych w niektórych wysokiej klasy modelach procesorów Core „Raptor Lake” 13. i 14. generacji, które...
Advertisment