Sony ogłasza zwolnienie 900 pracowników PlayStation, londyńskie studio zamknięteJim Ryan – prezes i dyrektor generalny Sony Interactive Entertainment – ​​ujawnił coś otrzeźwiającego wcześniej plan restrukturyzacji dzisiaj: „Społeczność PlayStation jest dla nas wszystkim, dlatego uznałem, że ważne jest, aby poinformować Cię o trudnym dniu w naszej firmie. Podjęliśmy niezwykle trudną decyzję o ogłoszeniu naszego planu rozpoczęcia redukcji naszego ogólnego zatrudnienia na całym świecie o około 8%, czyli około 900 osób, zgodnie z lokalnym prawem i procesami konsultacji. Dotyczy to pracowników na całym świecie, w tym naszych studiów”. Pełny adres e-mail Ryana — adresowany do całego personelu Sony Interactive Entertainment — można znaleźć Tutaj. Ujawnia, że ​​kierownictwo firmy zdecydowało się zamknąć swoje studio PlayStation London — zespół południowo-wschodniej Wielkiej Brytanii podobno pracuje/pracował nad ogłoszonym „Gra internetowa na PS5Microsoft ujawnił większą skalę program zwolnień pod koniec ubiegłego miesiąca – dotyczyło to 1900 pracowników – aczkolwiek bez zamykania żadnego większego studia deweloperskiego. Wiele zespołów z siedzibą w Kalifornii jest w trakcie porzucania „tradycyjnych” lokalizacji biur (w tym m.in dawny hangar lotniczy) i przechodzą na model pracy z domu (WFH).

Szef SIE uważa, że ​​obecne okoliczności nie są trwałe: „To niezwykle utalentowani ludzie, którzy przyczynili się do naszego sukcesu i jesteśmy bardzo wdzięczni za ich wkład. Jednakże branża zmieniła się ogromnie i musimy przygotować się na przyszłość przygotuj firmę na przyszłość. Musimy spełniać oczekiwania programistów i graczy oraz w dalszym ciągu napędzać przyszłą technologię w grach, dlatego cofnęliśmy się o krok, aby upewnić się, że jesteśmy przygotowani do dalszego dostarczania społeczności najlepszych wrażeń z gier .” W jego e-mailu opisano „wpływ na pracowników we wszystkich regionach SIE — w obu Amerykach, regionie EMEA, Japonii i regionie APAC”, obejmujący redukcje wpływające na rodzime zespoły programistów i Ognisty Duch, studio z siedzibą w Liverpoolu w Wielkiej Brytanii (założone przez byłych weteranów Psygnosis). Hermen Hulst, szef PlayStation Studios, również opublikował wpis na blogu na temat zwolnień w SIE na całym świecie – potwierdził szereg redukcji i rezygnacji z projektów.

Hermen Hulst:Dzisiaj firma Sony Interactive Entertainment rozpoczęła redukcję zatrudnienia – w tym w PlayStation Studios – i chciałem porozmawiać o jej wpływie.

Decyzje te były niezwykle trudne, ale są konieczne i uważam, że ważne jest, aby zachować przejrzystość:

Studia i grupy z siedzibą w USA, na które wpływa redukcja zatrudnienia, to:

  • Insomniac Games, Naughty Dog, a także nasze zespoły ds. technologii, kreatywności i wsparcia

W studiach zlokalizowanych w Wielkiej Brytanii i Europie proponuje się:

  • Że London Studios PlayStation Studios zostanie całkowicie zamknięte;
  • Że będą redukcje w Guerrilla i Firesprite

Są one dodatkiem do kilku mniejszych redukcji w innych zespołach w PlayStation Studios. Naszym celem w PlayStation Studios zawsze było tworzenie najlepszych gier dla fanów PlayStation, a nasza globalna społeczność studiów reprezentuje jedne z najbardziej kreatywnych i utalentowanych zespołów w branży gier.

PlayStation 5 ma już czwarty rok i jesteśmy na etapie, w którym musimy cofnąć się i przyjrzeć się potrzebom naszego biznesu. Jednocześnie nasza branża doświadczyła ciągłych i fundamentalnych zmian, które wpływają na to, jak wszyscy tworzymy gry i jak w nie gramy. Dostarczanie wciągających, opartych na narracji historii, z których słynie PlayStation Studios, na poziomie jakości, do którego dążymy, wymaga ponownej oceny naszego sposobu działania.

Dostarczanie i utrzymywanie społecznościowych doświadczeń online – umożliwiających graczom PlayStation odkrywanie naszych światów na różne sposoby – a także uruchamianie gier na dodatkowych urządzeniach, takich jak komputery PC i urządzenia mobilne, wymaga innego podejścia i innych zasobów. Aby sprostać tym wyzwaniom, PlayStation Studios musiało się rozwijać. Wprowadziliśmy do naszej rodziny genialne i odnoszące sukcesy studia. Zainwestowaliśmy w nowe technologie i partnerstwa. Rekrutowaliśmy talenty z całej naszej branży i spoza niej.

Jednak rozwój sam w sobie nie jest ambicją. PlayStation Studios angażuje się w ciągłe odkrywanie sposobów współpracy; współpracujemy i łączymy nasze wysiłki, aby zapewnić, że jesteśmy w stanie tworzyć gry, które przesuwają granice rozgrywki i zapewniają to, czego od nas oczekujesz. Przyjrzeliśmy się naszym studiom i portfolio, oceniając projekty na różnych etapach rozwoju i zdecydowaliśmy, że część z nich nie będzie kontynuowana.

Chcę jasno powiedzieć, że decyzja o zaprzestaniu pracy nad tymi projektami nie jest odzwierciedleniem talentu czy pasji członków zespołu. Naszą filozofią zawsze było umożliwienie kreatywnych eksperymentów. Czasami świetne pomysły nie stają się świetnymi grami. Czasami projekt rozpoczyna się z najlepszymi intencjami, zanim zmiany na rynku lub w branży spowodują zmianę planu.

Jest mi niezmiernie smutno, gdy widzę, że utalentowane osoby odchodzą z firmy. Mam ogromny podziw, uznanie i szacunek dla ich pracy. PlayStation Studios pozostanie organizacją kierowaną przez twórców, której celem jest rozwój naszych ukochanych marek i zapewnianie naszym fanom nowych wrażeń z rozgrywki najwyższej jakości.

Dziękuję wszystkim za ciągłe wsparcie.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowy elektryczny robot Atlas firmy Boston Dynamics wytwarza koszmarne paliwo

Firma Boston Dynamics chciała, aby nowa wersja pokazała, że ​​Atlas może zachować humanoidalną formę, nie ograniczając „sposób poruszania się dwunożnego robota”. Nowa...

Szczegóły edycji kolekcjonerskiej Homeworld 3

Po dwumiesięcznym opóźnieniu, Świat ojczysty 3 jest gotowa do premiery 13 maja, ale możesz zagrać w nią trzy dni wcześniej dzięki...

iOS 17.5: Nowe funkcje, data premiery i więcej szczegółów

Apple ma oficjalnie rozpoczęte testy beta systemu iOS 17.5 z programistami i użytkownikami publicznej wersji beta. Aktualizacja wprowadza kilka nowych funkcji i...
Advertisment