Sony ogłasza sześć gier na PlayStation VR, w tym Doom 3 for VR


Sony ogłosiło nowy zestaw gier na PlayStation VR na koniec tego roku. Obejmuje adaptację rzeczywistości wirtualnej Doom 3, a także tytuły kilku odnoszących sukcesy studiów VR i kilku stosunkowo nowych graczy VR.

Sony ogłosiło nowa generacja PSVR za konsolę PlayStation 5 w zeszłym miesiącu. Zestaw słuchawkowy będzie wyposażony między innymi w przeprojektowany kontroler, pojedynczy przewód zamiast oryginalnego dekodera telewizji kablowej i ekran o wyższej rozdzielczości. Ale Sony nie ujawniło zestawu słuchawkowego ani nie podało wielu szczegółów, a mówi się, że urządzenie nie pojawi się w 2021 roku. Dlatego dzisiejsze gry będą uruchamiane na PSVR – z obietnicą lepszych wrażeń w przyszłości.

Doom 3 VR, jedyny tytuł z dokładną datą premiery, ukaże się 29 marca na PlayStation 4 i PlayStation 5. To „przerobiony” port oryginalnej strzelanki z 2004 roku i jej dwóch rozszerzeń, zaprojektowanych dla przypominającego broń akcesorium PSVR Aim. Krótki zwiastun oferuje podgląd rozgrywki i zaktualizowaną grafikę.

To jest druga Los gra na PSVR, wzorowana na oryginale VR z 2017 roku Doom VFR. To też nie pierwszy raz Doom 3 pojawił się w VR. Gra była pierwotnie obiecana jako część premiery zestawu słuchawkowego Oculus Rift, ale została anulowana pośród procesu sądowego od Los właściciel praw ZeniMax. (Zakupiono ZeniMax przez rywala Sony, Microsoft w zeszłym roku.) Niedawno zespół moderów nieoficjalnie przeniesiony Doom 3 do Oculus Quest.

Reklama

Vertigo Games, twórca strzelanki zombie VR Arizona Sunshine, przyniesie kontynuację współpracy Po upadku do PSVR. Po upadku zostało ogłoszone kilka lat temu i tak było spodziewany start w 2020 r na PSVR i VR na komputerach PC. Zostało to częściowo opóźnione z powodu pandemii koronawirusa, przesuniętej na początek 2021 r. – powtarza tutaj okno Sony.

PlayStation VR również będzie wspierać Spodziewam się śmierci 2 – kontynuacja szalenie udanej gry escape room, pierwotnie zapowiedziana na Steam w styczniu. Gra obiecuje te same bogato interaktywne łamigłówki szpiegowskie, co Spodziewam się, że umrzesz, która okazała się jedną z najpopularniejszych gier VR od czasu jej premiery w 2016 roku.

Inne gry nie mają tej samej natychmiastowej rozpoznawalności, ale są intrygującymi dodatkami do katalogu PSVR. Fracked jest rozwijany autorstwa nDreams, studia stojącego za strzelanką z ukrycia opartą na kajakach Phantom: Covert Ops. Kontynuując formułę sport-plus-broń, nowa gra to strzelanka akcji zbudowana wokół narciarstwa – obok wspinaczki, tyrolki i staromodnej walki z kaczkami i osłonami. Najwyraźniej dotyczy również zakładu szczelinowania, który został „przejęty przez armię uzbrojonych w broń, międzywymiarowych maniaków”. (Nie jest jasne, czy maniacy opowiadają się za frackingiem, czy też przeciw nim). Gra ukaże się latem tego roku dla kontrolerów PlayStation Move na obu generacjach konsol Sony, ale z poprawioną liczbą klatek na sekundę i rozdzielczością na PlayStation 5.

W nieco spokojniejszym żyle jest Pieśń w dymie przez Galak-Z programista 17-bitowy. Jego gra survivalowa VR który koncentruje się na wytwarzaniu, polowaniu, poszukiwaniu i eksploracji tajemniczego świata. Zwiastun prezentuje wspaniałe krajobrazy i projekty stworzeń, a także mechaniki, takie jak łucznictwo. Startuje w bliżej nieokreślonym miejscu w 2021 roku.

Sony też ogłosił wydanie w 2021 roku z Zenit, inspirowana anime gra RPG dla wielu graczy, ufundowana na Kickstarterze w zeszłym roku. Akcja rozgrywa się w zaawansowanym technologicznie świecie fantasy, który został zaprojektowany z myślą o graczach, którzy mogą się wspinać i szybować, a także walczyć z wersją konwencjonalnej walki RPG przystosowaną do VR.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Poważny problem BSOD systemu Windows powoduje, że banki, linie lotnicze i nadawcy są offline

Tysiące komputerów z systemem Windows doświadczają dziś problemu z niebieskim ekranem śmierci (BSOD) podczas rozruchu, co wpływa na banki, linie lotnicze, nadawców telewizyjnych,...

OpenAI prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowywania niestandardowych układów AI do zasilania modeli nowej generacji

Według InformacjaOpenAI podobno prowadzi rozmowy z Broadcom na temat opracowania niestandardowego akceleratora AI, który zaspokoi rosnące zapotrzebowanie OpenAI na rozwiązania o wysokiej wydajności....

Dokumenty regulacyjne firmy Acer ujawniają karty graficzne Radeon RX 7900, RX 7800 i RX 7700 bez układów XT

Dokumenty regulacyjne głównego producenta komputerów PC, Acer, wraz z Eurazjatycką Komisją Gospodarczą (EEC), porzucają niektóre z pierwszych odniesień do trzech nadchodzących modeli kart...
Advertisment