Sonos Roam będzie zawierał funkcję Auto Trueplay i nowy tryb „Sound Swap”


We wtorek Sonos zaprezentuje swój najnowszy produkt o nazwie Sonos Roam, który The Verge bardzo szczegółowe kilka dni temu. Teraz mogę opowiedzieć nieco więcej o nowych funkcjach, które zadebiutują jako pierwsze na maleńkim głośniku, który można wszędzie zabrać.

Mój poprzedni raport przedstawił podstawowe specyfikacje Sonos Roam. Mierzący 6,5 cala długości i ważący około funta przenośny głośnik zapewnia do 10 godzin pracy na baterii po naładowaniu. Podobnie jak Move, będzie obsługiwał polecenia głosowe dla Amazon Alexa lub Google Assistant. Sonos planuje sprzedać go za 169 USD, a Roam będzie dostępny w kwietniu.

Ale teraz do nowych rzeczy:

  • Sonos Roam będzie zawierał automatyczne Trueplay.
    Podobnie jak droższy, większy Move, Sonos buduje funkcję automatycznego dostrajania dźwięku Trueplay bezpośrednio w Roam. Głośnik użyje wbudowanych mikrofonów do kalibracji wydajności w oparciu o otoczenie. Może to mieć duże znaczenie w pomieszczeniach z pogłosem.
  • Możesz odtwarzać utwory przez Bluetooth w całym systemie Sonos.
    Sonos zaprojektował Roam tak, aby mógł jednocześnie korzystać z Wi-Fi i Bluetooth (w przypadku Move trzeba było wybrać jedno lub drugie). Łączenie się z obydwoma na raz umożliwia odtwarzanie utworu z telefonu lub innego urządzenia znajdującego się w pobliżu Roam przez Bluetooth – a tę muzykę można następnie odtwarzać również w pozostałej części systemu Sonos multiroom.
  • Funkcja „Sound Swap” umożliwia przesyłanie muzyki z Roam do innego głośnika Sonos. Kolejną nową funkcją, która jest dostępna wyłącznie w Roam, jest to, co Sonos nazwie Sound Swap. Jeśli przytrzymasz przycisk odtwarzania / pauzy, Roam wyśle ​​aktualnie odtwarzaną muzykę do dowolnego głośnika Sonos w pobliżu. Nie znam pełnych szczegółów na ten temat, ale przypuszczam, że wymaga użycia technologii Bluetooth Low Energy, aby dowiedzieć się, który głośnik jest najbliżej.
  • Roam ma stopień ochrony IP67 pod względem odporności na kurz i wodę.
    Oznacza to, że jest w pełni pyłoszczelny i wodoodporny w wodzie do jednego metra przez maksymalnie 30 minut. To stawia Roam na równi z popularnym głośnikiem UE Wonderboom.

Zdjęcie na początku tej historii to kolejny nowy obraz, który ułatwia porównanie rozmiarów między Roamem a większym, droższym Sonos Move. A oto jak wygląda opcjonalna ładowarka bezprzewodowa:

Reklama

Największym pytaniem, na które nie mogę odpowiedzieć, jest to, jak to brzmi. Czy Sonos może poprawić swoją jakość dźwięku z tak małym głośnikiem? Jestem optymistą, że odpowiedź będzie twierdząca – ale nie oczekuj cudów.

Automatyczne Trueplay może pomóc Roamowi odróżnić się od wielu głośników Bluetooth, z którymi będzie konkurować. UE Boom lub JBL Charge będą zawsze brzmiały tak samo, bez względu na to, gdzie je umieścisz. Ale jeśli Roam może w zauważalny sposób dostosować się do otoczenia, będzie to wyróżnikiem. I ta sztuczka z zamianą dźwięku z pewnością brzmi tak, jakby była przydatna dla ewentualnej pary słuchawek Sonos …

Wszelkie inne wiadomości, którymi Sonos chce się podzielić, omówimy 9 marca. Na wszelki wypadek, po drodze są jeszcze jakieś niespodzianki.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment