Sonarworks przedstawia najnowszą aktualizację swojego flagowego produktu referencyjnego


Sonarworks, firma zajmująca się precyzyjnym oprogramowaniem audio używanym przez nagrodzonych Grammy twórców muzycznych w ponad 70 000 profesjonalnych studiach nagraniowych na całym świecie, ogłasza dzisiaj wprowadzenie na rynek zupełnie nowego i ulepszonego oprogramowania do kalibracji głośników i słuchawek SoundID Reference (obecnie znanego jako Sonarworks Reference ). Kontynuując swoje zaangażowanie w tworzenie prostego i niedrogiego oprogramowania, które zapewnia twórcom niezawodny dźwięk referencyjny, Sonarworks dodaje nowe funkcje i aktualizacje użyteczności, w tym Custom Target, Translation Check, ulepszone systemowe sterowniki dla użytkowników systemu Windows i wiele innych ulepszeń interfejsu użytkownika.

„Jesteśmy podekscytowani, że w końcu możemy wydać to, nad czym pracowaliśmy przez ostatni rok” – powiedział Martins Popelis, współzałożyciel i CPO Sonarworks. „Uwzględniliśmy wszystkie opinie naszych użytkowników materiałów referencyjnych i ciężko pracowaliśmy nad wprowadzeniem niektórych z długo oczekiwanych funkcji. Ponadto uprościliśmy interfejs użytkownika i dodaliśmy wiele ulepszeń, aby usprawnić ogólny przepływ pracy”.

Dostosowywanie niestandardowej krzywej docelowej w czasie rzeczywistym

Twórcy tęsknili za możliwością dostosowywania krzywej docelowej w czasie rzeczywistym, a dzięki SoundID Reference mogą to zrobić! Ponadto użytkownicy mogą ręcznie wybrać zakres częstotliwości, do którego zostanie zastosowana kalibracja. Odbywa się to za pomocą funkcji Cel niestandardowy.

Dzięki funkcji Custom Target użytkownik może tworzyć filtry dzwonkowe i półkowe oraz dostosowywać ich wartość Q, aby podbić lub wyciąć określone częstotliwości. Filtr można utworzyć, klikając krzywą docelową, gdy użytkownik wybrał niestandardowy jako tryb docelowy. Wartości filtrów można zmieniać, przeciągając punkty lub ręcznie obracając pokrętła częstotliwości lub wzmocnienia. Wiele filtrów można łączyć, aby utworzyć niestandardowe ustawienia EQ zgodnie z potrzebami użytkownika. Ustawienia wstępne EQ można zmienić, powielić lub usunąć.

Regulacja zakresu częstotliwości kalibracji odbywa się poprzez wejście w „niestandardowy tryb docelowy” aplikacji lub wtyczki i manipulowanie suwakami bocznej kurtyny w celu dostosowania zakresu częstotliwości do kalibracji. Kalibracja zostanie zastosowana tylko w aktywnym zakresie częstotliwości. Odbywa się to poprzez przesunięcie dwóch suwaków kurtynowych z boków wykresu częstotliwości. Użytkownicy mogą ograniczyć kalibrację wysokich częstotliwości za pomocą prawego suwaka, kalibrację niskich częstotliwości lewym suwakiem lub ograniczyć kalibrację średniego zakresu, odwracając aktywną strefę kalibracji. Suwaki kurtynowe zakresu kalibracji mogą być używane w połączeniu z korektami krzywej docelowej.

Oszczędzaj cenny czas dzięki funkcji sprawdzania tłumaczenia
Zapewnienie doskonałego tłumaczenia zawsze było jednym z głównych celów oprogramowania Reference. Funkcja Translation Check w SoundID Reference ma na celu zaoszczędzenie czasu twórcom i wielu bólów głowy poprzez realistyczną symulację mnóstwa różnych urządzeń i klas urządzeń dzięki nowej funkcji Translation Check. Twórcy mają teraz dostęp do biblioteki 20 predefiniowanych symulacji, które pozwolą im sprawdzić swój miks w różnych środowiskach odsłuchowych bez konieczności opuszczania fotela studyjnego, sypialni, fotela w samolocie lub pokoju hotelowego.

Reklama

Dwa nowe tryby sterowników dla całego systemu dla użytkowników systemu Windows
SoundID Reference zmienia systemową kalibrację dźwięku dla użytkowników systemu Windows, wprowadzając dwa nowe, potężne tryby sterownika dla całego systemu. Po pierwsze, wkładka SoundID Reference Windows do urządzenia audio oferuje najprostsze i najprostsze wrażenia użytkownika, umożliwiając użytkownikowi pominięcie korzystania ze sterownika urządzenia wirtualnego. Ten tryb umożliwia również bliską zeru latencję. Drugi to nowy wirtualny sterownik ASIO-to-ASIO, który jest najlepszym wyborem dla użytkowników ASIO, którzy nadal chcą, aby ich kalibracja była wykonywana za pośrednictwem aplikacji Reference, a nie wtyczki. Mówiąc najprościej, twórcy mogą teraz korzystać z kalibracji całego systemu, zachowując wszystkie zalety ASIO.

Zaktualizowany interfejs użytkownika zapewniający lepsze wrażenia użytkownika
Aby poprawić ogólne wrażenia użytkownika, Sonarworks wysłuchał opinii i ulepszył swój interfejs użytkownika, aby zapewnić szereg aktualizacji, które zachwycą każdego użytkownika SoundID Reference. Na przykład ustawienia urządzeń i profili zostały całkowicie przeprojektowane, aby zapewnić przejrzystą strukturę i hierarchię. Wybór słuchawek został przebudowany i teraz zapewnia bardzo przyjazny dla użytkownika sposób znajdowania i dołączania profilu słuchawek do ustawienia wstępnego. Aby pomóc użytkownikom usłyszeć ścieżkę w inny sposób i zauważyć wszelkie brakujące niedoskonałości w miksie audio lub balansie stereo, SoundID Reference zapewnia opcję przełączania lewego / prawego kanału.

Ceny i dostępność
Dziś pojawia się SoundID Reference w połączeniu z darmowym całodniowe wydarzenie cyfrowe gdzie uczestnicy mogą usłyszeć bezpośrednio od współzałożyciela Sonarworks Martinsa Popelisa o tym, w jaki sposób firma planuje zbliżyć twórców i słuchaczy, zobaczyć szczegółowy przewodnik po produkcie SoundID Reference, wziąć udział w wielu sesjach mistrzowskich wiodących inżynierów i słuchać dyskusji z nagrodą Grammy -wybitni producenci i eksperci branżowi.

SoundID Reference jest już dostępny do zakupu i aktualizacji. Użytkownicy mogą również zapoznać się z nową aktualizacją z nieograniczoną funkcjonalnością podczas 21-dniowego bezpłatnego okresu próbnego, odwiedzając witrynę sonarworks.com/soundid-reference/trial.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment