Solana tworzy telefon kryptograficzny z pomocą byłych inżynierów Essential


Telefon znany wcześniej jako Osom OV1, zbudowany przez zespół składający się z byłych inżynierów i projektantów z Essential, dziś zmienia nazwę i przeznaczenie, a wszystko to w imię krypto. Dziś po południu w Nowym Jorku firma Blockchain Solana ogłosiła swój własny telefon komórkowy o nazwie Saga, wyprodukowany we współpracy z Osom. Jego cena wynosi 1000 USD, a przedsprzedaż otwiera się już dziś. Wymagany jest depozyt w wysokości 100 USD, a Solana twierdzi, że Saga zostanie wysłana w pierwszym kwartale 2023 roku.

Telefon będzie miał 6,67-calowy wyświetlacz OLED, 512 GB pamięci i 12 GB pamięci RAM. Będzie zasilany najnowszym i najlepszym układem Snapdragon 8 Plus Gen 1. firmy Qualcomm. Ale bardziej niż standardowe specyfikacje sprzętowe, którymi interesuje się większość gadżetów, Saga ma pomóc krypto w kontynuowaniu dążenia do „przejścia na urządzenia mobilne”, jak powiedział dyrektor generalny Solana, Anatolij Yakovenko.

To urządzenie jest przeznaczone dla osób zakorzenionych we wszechświecie portfeli kryptograficznych, Web3 i NFT i będzie wyposażone w unikalną funkcję: obsługę zdecentralizowanych aplikacji, które opierają się na blockchainie Solana, który ma co najmniej krótko rywalizował z Ethereum jeśli chodzi o wielkość sprzedaży NFT. Rynek NFT Magic Eden, producent portfeli Solana Phantom i giełda kryptowalut Orca podpisały umowę, aby wesprzeć nowe działania Saga i Solany w zakresie oprogramowania.

Reklama

Saga ma ten sam projekt, co OV1, który Osom zaprezentował na początku tego roku.
Zdjęcie: Chris Welch / The Verge

Osom potwierdził, że Pogranicze że OV1 i Saga są teraz jednym i tym samym, co oznacza, że ​​to urządzenie jest głównym celem firmy. „Osom jest niesamowicie podekscytowany współpracą z Solaną w budowaniu Sagi” – powiedział założyciel i dyrektor generalny Jason Keats. „Świat potrzebuje nowatorskich producentów sprzętu komputerowego, aby wspierać przyszłość, jaką jest Web3. Budowanie ekosystemu, który patrzy w przyszłość, nie obciążając go wcześniejszymi ekosystemami, jest niezwykle ekscytujące”.

Solana Saga zostanie wysłana na początku przyszłego roku.
Zdjęcie: Chris Welch / The Verge

Ta linia „przeszłych ekosystemów dziedzictwa” jest prawdopodobnie nawiązaniem do innych dzisiejszych zapowiedzi Solany: firma wprowadziła Mobilny Stos Solana, otwarty sklep dApp (skrót od zdecentralizowanych aplikacji), który będzie działał na opartej na Androidzie Sadze. Firma przewiduje ogromne rozprzestrzenianie się aplikacji kryptograficznych, usług cyfrowych i towarów cyfrowych, które będą możliwe dzięki nowemu stosowi, który będzie dostępny również dla innych producentów urządzeń z Androidem.

„Nie widzieliśmy ani jednego ogłoszenia dotyczącego kryptowalut na konferencji deweloperów Apple, 13 lat po uruchomieniu Bitcoina” – powiedział Yakovenko podczas sesji pytań i odpowiedzi. „Myślę, że to zależy od nas”.

Solana twierdzi, że deweloperzy otrzymają wcześniejszy dostęp do Sagi. „Jesteśmy na celowniku tych hardkorowych ludzi, którzy rozumieją, co oznacza samoopieka”, powiedział Yakovenko, zapytany o to, w jaki sposób mobilny stos Solana i nowe narzędzia zapewnią lepsze wrażenia niż cyfrowe portfele kryptograficzne i NFT od Samsunga i innych dużych firm technologicznych.

To całkiem niezły punkt zwrotny, gdybyś miał nadzieję, że Osom po prostu wyprodukuje stosunkowo normalny, skoncentrowany na prywatności telefon z Androidem – innymi słowy Essential Phone 2. I to też jest sprzeczne co powiedział Osom Policja Androida w marcu, kiedy firma oszacowała, że ​​OV1 będzie wyceniony „znacznie poniżej 1000 USD”. Prawdziwym testem będzie to, czy Saga rzeczywiście dotrze do celu na początku 2023 roku, jak twierdzą zarówno Solana, jak i Osom. A jeśli pojawi się realna publiczność dla takiego produktu poza audytorium podekscytowanych entuzjastów Web3, którzy wiwatowali na jego wprowadzenie. Nawet doświadczeni producenci telefonów, tacy jak HTC, mają poszedł tą ścieżką i nie wywarło żadnego realnego wpływu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!