SNK vs. Capcom: Card Fighters Clash na Switchu przywraca stare wspomnienia


Z perspektywy czasu dziwne jest, jak zafascynowany byłem widokiem postaci pojawiającej się w grze innej postaci.

byłem wstrząśnięty kiedy zobaczyłem Mario i Linka w Donkey Kong Kraj 2. Zostały wyrenderowane w CG! Obok butów Sonica! Po prostu tam stali, ale nadal. Myśliwce Megamix było jak poranek bożonarodzeniowy. Postacie Mortal Kombat w NBA Jam oznaczały wszystko, co najlepsze w luźnych standardach licencyjnych. Smash Bros. — nawet w tych wczesnych dniach, kiedy były to tylko postacie Nintendo — wydawał się niemal skandaliczny.

Crossovery i postacie gościnne sprawiały, że gry wydawały się żywe, jakby istniał ten alternatywny wszechświat, w którym Sonic i Mario spędzali wolny czas. Takie rzeczy są teraz wszędzie, od Fortnite do Smash Bros. do wybranej przez Ciebie gry niezależnej lub metawersum. Jednak w latach 90. wydawało się, że firmy produkujące gry otwierają swoje granice.

A w tamtych czasach nie było dwóch firm, które śledziłem bliżej niż Capcom i SNK. Jednak istniała tam wyraźna rywalizacja, pokazana w materiałach marketingowych i odniesieniach w grze, takich jak Capcom, pozornie żartując z postaci SNK podczas projektowania Street Fighter Alpha ukryta postać Dan. Więc nie wydawało się realistycznie, że zobaczymy te dwie drużyny i było to dość zaskakujące, kiedy to zrobili.

W 1999 roku SNK rozpoczął współpracę z grą karcianą Neo Geo Pocket Color SNK vs. Capcom: Card Fighters Clash. Pamiętam, że na początku byłem trochę zdezorientowany, dlaczego SNK wziął wszystkie swoje postacie z gier walki i wrzucił je do gry karcianej. Na pierwszy rzut oka Capcom — arkadowa bijatyka Capcom kontra SNK: Millennium Fight 2000 — bardziej sensowne. Ujęcie SNK było jak resztki ze stołu, które dostał za to, że nie miał tak silnej ręki negocjacyjnej.

Reklama

Niezależnie od tego, czy była to prawda, czy nie, SNK jako pierwszy wypuścił swoją grę, a tym samym wyciągnął z mojej kieszeni 40 dolarów. Mimo że nie przejmowałem się zbytnio grami karcianymi, grałem i grałem. Podobała mi się obszerna lista postaci i szczegóły tła oraz pisanki. Ludzie mówią mi, że to była przyzwoita gra karciana, ale nie pamiętam tego zbyt wiele. Byłem tam po IP i prawie idealnie zarysowało to swędzenie.

Kilka dni temu SNK ponownie wydało grę na Switchu i prawie natychmiast zaczęło ponownie drapać. Teraz wygląda to inaczej, ponieważ dzisiaj apelacja nie polega na tym, aby was zdmuchnął crossover, a bardziej na nostalgii za samą grą. A port Switch nie ma tej samej koncepcji podzielonej wersji ani lokalnych funkcji dla wielu graczy, co oryginał. W tym momencie nie jest trudno znaleźć gry korzystające z IP Capcom i SNK.

Ale jako migawka tych wczesnych dni crossoverów, owinięta wokół tego, co okazuje się całkiem solidną grą karcianą, mamy tutaj coś wyjątkowego. Jest to również drugi port Switch dla gier crossover SNK, co prowadzi wielu do zastanawiania się, czy może to otworzyć drzwi dla Capcom do przeniesienia swoich gier walki Capcom vs. SNK na nowoczesne konsole.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Nowoczesny komputer All-in-One z serii AM272 firmy MSI może być Twoim zaufanym partnerem dla biznesu

Firma MSI, światowy lider w wysokowydajnych i innowacyjnych rozwiązaniach komputerowych, ogłosił wprowadzenie nowoczesnego komputera All-in-One z serii AM272 wyposażonego w najnowsze oprogramowanie, które...

James Cameron mówi, że Avatar 4 to „skurwysyn” — ale może nie reżyserować tego

W porządku, jeśli się zgubiłeś, ale oto krótkie przypomnienie, że w tym roku Avatar: Droga Wody to tylko pierwszy z potencjalnych...

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5

Apple udostępnia programistom iOS 15.6 beta 5 tydzień po czwartej wersji beta. Ta aktualizacja ma miejsce dwa tygodnie po tym, jak Apple...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!