Snapdragon 8s Gen 3 vs Snapdragon 8 Gen 3: czym się różni?


Firma Qualcomm zaprezentowała dziś swój najnowszy dodatek do linii flagowych procesorów do smartfonów, Snapdragon 8s Gen 3. Ten nowy procesor firmy Qualcomm charakteryzuje się najwyższej klasy flagową wydajnością i specyfikacjami i będzie używany w nadchodzących smartfonach marek HONOR, Redmi, IQoo i innych. Być może jednak zastanawiasz się, jakie są różnice między Snapdragonem 8s Gen 3 a już dostępnym Snapdragon 8 generacji 3? Oto bliższe spojrzenie na nowy Snapdragon 8s Gen 3 i Snapdragon 8 Gen 3.


Szybka odpowiedź
: Snapdragon 8s Gen 3 to nieco słabsza wersja Snapdragona 8 Gen 3. Chociaż oba są zbudowane w tym samym procesie technologicznym 4 nm TSMC, Snapdragon 8s Gen 3 ma niższe taktowanie procesora, ograniczoną obsługę procesora graficznego i mniej zaawansowaną technologię modem.

Jednak nadal oferuje podobne funkcje sztucznej inteligencji, technologię ładowania i ogólne wrażenia użytkownika jak Snapdragon 8 Gen 3. Ogólnie rzecz biorąc, Snapdragon 8 Gen 3 pozostaje chipsetem najwyższej klasy Qualcomm, a Snapdragon 8s Gen 3 znajduje się tuż pod nim.

Przejdźmy teraz do bardziej szczegółowego porównania obu chipsetów, zaczynając od specyfikacji technicznych.

ReklamaSnapdragon 8s Gen 3 vs Snapdragon 8 Gen 3: Dane techniczne

Specyfikacja

Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3

Qualcomm Snapdragon 8s Gen 3

Proces węzła

TSMC 4nm

TSMC 4nm

procesor

 • 1 rdzeń Prime Cortex-X4 @ 3,4 GHz
 • 5 rdzeni wydajnościowych @ 3,2 GHz
 • 2 rdzenie o wydajności @ 2,3 GHz
 • 1 rdzeń Prime Cortex-X4 @ 3,0 GHz
 • 4 rdzenie wydajnościowe @ 2,8 GHz
 • 3 rdzenie wydajnościowe @ 2,0 GHz

GPU

 • Przyspieszane sprzętowo śledzenie promieni w czasie rzeczywistym z globalnym oświetleniem
 • Obsługiwany silnik Unreal Engine 5
 • Gry HDR
 • Silnik ruchu ramki Adreno 2.0
 • Śledzenie promieni wspomagane sprzętowo w czasie rzeczywistym
 • Brak wsparcia dla Unreal Engine 5
 • Gry HDR
 • Silnik ruchu ramki Adreno 2.0

Pamięć

Pamięć LP-DDR5x, do 4800 MHz

Pamięć LP-DDR5x, do 4200 MHz

Modem

Modem Snapdragon X75 5G, prędkość do 10 Gb/s

Modem Snapdragon X70 5G, prędkość do 5 Gb/s

Kamera

 • Przechwytywanie wideo w rozdzielczości do 8K HDR przy 30 klatkach na sekundę
 • Przechwytywanie wideo w rozdzielczości do 4K przy 120 kl./s
 • Nagrywanie wideo w zwolnionym tempie w rozdzielczości 720p przy 960 FPS
 • Przechwytywanie wideo w rozdzielczości do 4K HDR przy 60 klatkach na sekundę
 • Przechwytywanie wideo w rozdzielczości do 4K przy 60 klatkach na sekundę
 • Nagrywanie wideo w zwolnionym tempie w rozdzielczości 1080p przy 240 FPS

Wyświetlacz

4K przy 60 Hz, QHD+ przy 144 Hz

4K przy 60 Hz, QHD+ przy 144 Hz

Ładowanie

Technologia Qualcomm Quick Charge 5

Technologia Qualcomm Quick Charge 5

procesor

Jedną z kluczowych różnic między Snapdragonem 8s Gen 3 a Snapdragonem 8 Gen 3 jest procesor. Chociaż oba chipsety mają podobną konfigurację rdzeni, procesor Snapdragon 8s Gen 3 działa z nieco niższymi częstotliwościami taktowania w porównaniu do 8 Gen 3. 8 Gen 3 zawiera jeden rdzeń Prime Cortex-X4 pracujący z częstotliwością 3,4 GHz, pięć rdzeni Performance z częstotliwością 3,2 GHz i dwa rdzenie Efficiency przy 2,3 GHz. Z drugiej strony, Snapdragon 8s Gen 3 jest wyposażony w jeden rdzeń Prime Cortex-X4 o taktowaniu 3,0 GHz, cztery rdzenie Performance o częstotliwości 2,8 GHz i trzy rdzenie Efficiency o częstotliwości 2,0 GHz.


GPU

Jeśli chodzi o możliwości GPU, oba chipsety obsługują sprzętowo przyspieszane śledzenie promieni. Jednak flagowy Snapdragon 8 Gen 3 idzie dalej, oferując „Akcelerowane sprzętowo śledzenie promieni z globalnym oświetleniem” i obsługę Unreal Engine 5 — funkcje niedostępne w Snapdragon 8s Gen 3.

Z drugiej strony, Snapdragon 8s Gen 3 nadal oferuje godne uwagi funkcje, takie jak Adreno Frame Motion Engine 2.0, gry HDR i Shadow Denoiser. Dodatkowo warto zauważyć, że oba chipsety obsługują sprzętowo przyspieszane dekodery H.265, VP9 i AV1 do odtwarzania wideo, a także obsługę kodeka HDR Playback dla formatów takich jak HDR10+, HDR10, HLG i Dolby Vision.

sztuczna inteligencja

Qualcomm zadbał o to, aby Snapdragon 8s Gen 3 nie pozostawał w tyle pod względem możliwości sztucznej inteligencji. Zawiera wszystkie imponujące funkcje AI 8. generacji 3, takie jak sztuczna inteligencja generacji na urządzeniu z parametrami do 10B, ekspander zdjęć, obsługa multimodalnego wejścia AI i kompatybilność z ponad 30 LLM. Jedyną znaczącą różnicą w porównaniu z 8 Gen 3 jest brak najszybszej stabilnej funkcji dyfuzji.


Kamera

Jeśli chodzi o obsługę sprzętu aparatu, Wyżlin 8s Gen 3 pozostaje nieco w tyle za 8 Gen 3. 8 Gen 3 obsługuje nagrywanie wideo 8K HDR z szybkością do 30 kl./s, podczas gdy 8s Gen 3 jest ograniczone do nagrywania 4K HDR przy 60 kl./s. Podobnie filmy w zwolnionym tempie są ograniczone do 1080p przy prędkości do 240 klatek na sekundę w przypadku 8s Gen 3, podczas gdy 8 Gen 3 może osiągnąć rozdzielczość do 720p przy 960 fps. Chociaż oba chipsety obsługują przechwytywanie zdjęć Google Ultra HDR, tylko 8. generacji 3 obsługuje przechwytywanie wideo Computational HDR z maksymalnie 4 ekspozycjami.

Łączność

Wreszcie, jeśli chodzi o łączność komórkową, Qualcomm używa starszego modemu Snapdragon X70 5G dla Snapdragon 8s Gen 3, podczas gdy Snapdragon 8 Gen 3 korzysta z najnowszego modemu Snapdragon X75 5G. Obydwa chipy obsługują technologię mmWave i 5G poniżej 6 GHz, ale istnieje różnica w prędkości pobierania: 8s Gen 3 przy 5 Gb/s i 8 Gen 3 przy maksymalnie 10 Gb/s. Z drugiej strony Qualcomm korzysta z tego samego modułu dla Wi-Fi i Bluetooth (FastConnect 7800), co oznacza, że ​​na obu chipsetach otrzymasz najnowsze Wi-Fi 7 i Bluetooth 5.4 z najnowszymi zintegrowanymi technologiami.


Chociaż na papierze wydaje się, że istnieje znaczna różnica między Snapdragonem 8s Gen 3 a 8 Gen 3, Qualcomm zapewnia, że ​​8s Gen 3 zapewni porównywalną i najwyższą wydajność. Musimy jednak poczekać i zobaczyć, jak sprawdzi się w rzeczywistym użyciu. Pierwsze telefony wyposażone w procesor Snapdragon 8s Gen 3 zostaną wprowadzone na rynek w nadchodzących miesiącach i ciekawie będzie zobaczyć, jak wypadną w porównaniu z flagowymi smartfonami roku 2024.

Najlepsze obecnie smartfony ze Snapdragonem 8 Gen 3!

 • OnePlusa 12

  800 dolarów 900 dolarów Zaoszczędź 100 dolarów

  Nowy OnePlus 12 ma 6,8-calowy wyświetlacz LTPO AMOLED, większą baterię o pojemności 5400 mAh i nowy, mocny procesor Snapdragon 8 Gen 3. Ma nową, ulepszoną konfigurację aparatu z peryskopowym teleobiektywem, lepszą trwałość i ładowanie.

 • Galaxy S24 Czarny pbi

  Samsunga Galaxy S24

  Samsung Galaxy S24 to najnowszy kompaktowy flagowiec marki. Jest wyposażony w 6,2-calowy wyświetlacz AMOLED, wydajny chipset Snapdragon 8 Gen 3, niezawodną konfigurację z potrójnym aparatem i mnóstwo przydatnych funkcji AI, w tym magiczny edytor zdjęć, Circle to Search i wiele innych.

 • pbi-samsung-galaxy-s24-ultra

  Samsunga Galaxy S24 Ultra

  Samsung Galaxy S24 Ultra ma 6,8-calowy wyświetlacz Dynamic AMOLED 2X, wydajny procesor Snapdragon 8 Gen 3 z pamięcią do 1 TB oraz poczwórny aparat. Telefon jest wyposażony w Galaxy AI, który zapewnia nowe zaawansowane funkcje.
Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Mocowanie Tesli przypominało pedały Cybertruck z tą instalacją nitów

Chwila Film Aarona Casha opublikowany w serwisie X twierdzi, że jest to „35-sekundowa naprawa wycofania” zademonstrowana podczas wydarzenia „Cyber ​​Takeover” w Long Beach,...

Następna era Home Assistant zaczyna się teraz

Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym...

Dolphin wyjaśnia, dlaczego jego emulator GameCube i Wii nie będzie dostępny w App Store

Firma Apple niedawno zmieniła swoje zasady, zezwalając na korzystanie z emulatorów gier w App Store. Delta, jedna z podstawowych aplikacji do emulacji,...
Advertisment