Smartfony Samsunga sprzedają się lepiej niż Apple, ale większość iPhone’ów to modele flagowe


Po przeprowadzeniu kilku badań nt Muzyka Apple I Wiadomości AppleCIRP odpada z a nowy raport sprzedaży smartfonów w USA. Z badania wynika, że ​​przez ostatni rok Samsung przeniósł więcej smartfonów niż Apple, ale ten ostatni sprzedał znacznie większy odsetek urządzeń z najwyższej półki.

Raport CIRP przyjrzał się sprzedaży smartfonów w USA od kwietnia 2023 r. do marca 2024 r. Chociaż nie jest zaskoczeniem, że Samsung miał największy udział w sprzedaży smartfonów, biorąc pod uwagę zarówno urządzenia z Androidem, jak i iOS, Apple był tuż za nim.

Według danych CIRP smartfony Samsunga miały 38% udziału w rynku, podczas gdy Apple był o 5% gorszy i miał 33% udziału w rynku.

Motorola zajęła trzecie miejsce z 13%, „inni” producenci mieli łączny udział 10%, a Google znalazł się na ostatnim miejscu z 6%.

Jednak patrząc nieco głębiej, CIRP ujawnia, że ​​Apple generuje większe przychody, mimo że sprzedaje mniej smartfonów niż Samsung w USA.

Reklama
obraz przez CIRP

Większość sprzedaży iPhone’ów – 64% – to modele uznawane przez CIRP za „modele flagowe”. To znacznie więcej niż udział Samsunga w modelach flagowych wynoszący 42%.

CIRP definiuje „okręt flagowy” jako „obecną rodzinę modeli” smartfonów – a więc w tym przypadku dowolne urządzenie iPhone 15 dla Apple, a dla Samsunga dowolny smartfon Galaxy S23, S24, Flip lub Fold.

W raporcie podkreślono, że iPhone SE i starsze modele stanowią około 1/3 sprzedaży smartfonów Apple w USA. Odwrotna sytuacja ma miejsce w przypadku Samsunga, którego tańsze i starsze modele stanowią prawie 60% jego sprzedaży w USA.

Mając to na uwadze, Apple sprzedaje w USA więcej smartfonów premium niż Samsung.

obraz przez CIRP

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment