Skróty Apple i ChatGPT dla komputerów Mac


OpenAI niedawno uruchomiło swoją oficjalną aplikację ChatGPT na komputery Mac (przed systemem Windows). Aplikacja macOS przenosi większość funkcji z wersji iPhone’a na komputer stacjonarny — nie jest wymagana przeglądarka internetowa.

Opcja + spacja

Bez wątpienia najlepszą funkcją aplikacji na Maca jest natychmiastowy dostęp do ChatGPT z dowolnego miejsca za pomocą prostego skrótu klawiaturowego. Opcja + Spacja jest ustawieniem domyślnym lub możesz przypisać własną. Zanim ChatGPT pojawił się na Macu, zakładka Safari była przypięta do witryny OpenAI. Ponieważ większość tygodnia pracy spędzam na komputerze Mac, moje użycie ChatGPT wzrosło gwałtownie – poza kilka razy dziennie do kilkudziesięciu wystąpień w ciągu dnia.

Skróty

W każdym razie dzisiaj zdałem sobie sprawę, że te same skróty obsługiwane przez ChatGPT na iOS działają również z ChatGPT na macOS! W moim przypadku zsynchronizowały się i po prostu zadziałały. Możesz je także skonfigurować za pomocą Skrótów na komputerze Mac. (Utwórz nowy skrót, wybierz ChatGPT z aplikacji i dodaj akcję, którą chcesz przypisać.)

ChatGPT oferuje dwa skróty: Zapytaj ChatGPTI Rozpocznij rozmowę głosową za pomocą ChatGPT.

Używając iPhone’a, użyłem Zapytaj ChatGPT jako program uruchamiający ekran blokady i czasami przypisywany Rozpocznij rozmowę głosową za pomocą ChatGPT do przycisku Akcja na moim iPhonie 15 Pro Max. (Przeważnie używam przycisku akcji do uruchamiania Aparatu. Może się zdarzyć niezręcznie, gdy zapomnę, że go zmieniłem, idę zrobić zdjęcie, a ChatGPT otwiera rozmowę głosową…)

Reklama

CzatGPT głos

Ogólnosystemowy skrót klawiaturowy spełnia moje potrzeby Zapytaj ChatGPT. jestem pewien bardziej doświadczeni użytkownicy skrótów mógłby ugotować kilka przydatnych wersji tego. To jest Rozpocznij rozmowę głosową za pomocą ChatGPT akcja, która moim zdaniem ma potencjał na komputerze Mac.

Jedyne ulepszenie, jakiego potrzebowałem na komputerze Mac, to umieszczenie go w folderze paska menu i przypisanie Control + Spacja jako skrótu klawiaturowego do uruchomienia akcji. Możesz także dodać do Docka ikonę umożliwiającą rozpoczęcie rozmowy głosowej. Skrót działa nawet wtedy, gdy aplikacja ChatGPT Mac jest zamknięta.

Asystent asystenta głosowego

Ludzie już używali głosu ChatGPT na iOS, aby stworzyć generatywną wersję Siri AI. Posiadanie tych samych możliwości na komputerze Mac usprawnia działanie asystenta głosowego również na komputerze stacjonarnym. Będę musiał spędzić z nim więcej czasu, zanim zdecyduję, czy używanie głosu ChatGPT na komputerze Mac jest dobrym rozwiązaniem, ale myślę, że ma potencjał.

Miejmy nadzieję, że sama Siri nauczy się kilku rzeczy z pomocą OpenAI w iOS 18 i macOS 15. O tym przekonamy się już 10 czerwca, kiedy Apple zaprezentuje nadchodzące ulepszenia oprogramowania.

Aha, i na koniec, istnieje inny sposób korzystania z ChatGPT i skrótów. Okazuje się, że ChatGPT całkiem nieźle radzi sobie z instrukcjami krok po kroku, jak utworzyć skrót w oparciu o to, co próbujesz zrobić. Teraz wyobraź sobie świat, w którym Siri i sama aplikacja Skróty wykorzystują generatywną sztuczną inteligencję do bezpośredniej integracji tego rodzaju funkcji i zapewnienia większego dostępu do systemu.

Pamiętaj, że OpenAI jest nadal w trakcie udostępnienia aplikacji na komputery Mac wszystkim użytkownikom.

Więcej

Follow Zac: X, Threads, Instagram

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Inside Out 2 psuje jeden z najlepszych gagów Inside Out – i musiał

Moment, w którym Pixar ujawnił pierwsze nowe postacie w Od środka 2, fani studia animacji zaczęli kłócić się o podstawową koncepcję...

Oto programy i filmy, które tego lata pojawią się w Apple TV+

AppleTV+ może nie oferować nowych treści w porównaniu z usługami takimi jak Netflix, ale mimo to zawsze pojawiają się nowe wydania. Tego lata Apple...

Wesoła, inteligentna lampa Philips Hue o wschodzie słońca nosi nazwę Twilight

Philips Hue następna inteligentna lampka nocna podobno będzie nosił nazwę „Zmierzch”. Lampa będzie wyposażona w dwa przyciski na górze służące do zasilania,...
Advertisment