Skorzystaj z Amazon Matter Casting w Fire TV: świetna alternatywa Airplay


Jeśli Ognisty telewizor to Twój ulubiony kij do transmisji strumieniowej. Mam dobrą wiadomość. Teraz możesz łatwo przesyłać treści z telefonu lub tabletu na telewizor — pod warunkiem, że oglądasz Prime Video. Odlewanie materiinowy protokół przesyłania treści z aplikacji na telefonie do aplikacji na telewizorze lub wyświetlaczu, jest już wdrażany na zgodnych telewizorach Fire TV i pewnego dnia może być dostępny na większej liczbie ekranów w naszych domach.

W przeciwieństwie do Apple AirPlay lub Google CastMatter Casting to otwarty standard, który nie wymaga posiadania własnego sprzętu. W zeszłym tygodniu miałem trochę czasu na praktyczne zapoznanie się z tą funkcją w Fire TV w siedzibie Amazon pierwszego dnia w Seattle i według rzecznika Amazona Connora Rice’a funkcja Matter Casting pojawi się na wszystkich telewizorach Fire TV z systemem FireOS 6 lub nowszym „w ciągu najbliższych tygodnie.” (Jest już dostępny na stronie Echo Show 15.)

Matter Casting jest częścią Materiał, nowy standard interoperacyjności dla inteligentnych urządzeń domowych opracowany przez Apple, Amazon, Google, Samsung i inne. Wykorzystuje komunikację między aplikacjami między telefonem a telewizorem (lub dowolnym urządzeniem ekranowym) w celu przesyłania treści; sterujesz treścią w aplikacji na swoim urządzeniu, a aplikacja na telewizorze reaguje.

Chociaż użytkownicy Fire TV mogli kopiować zawartość z pliku Urządzenie Apple Lub MiracastMatter Casting nie jest oparty na sesjach jak te rozwiązania, więc zapewnia większą elastyczność. Działa bardziej jak Apple AirPlay lub Google Cast, żadne z nich nie jest obecnie dostępne w telewizorach Fire TV, ale zapewnia większą kontrolę z poziomu telefonu niż obecnie oferowane opcje.

Przycisk Cast pojawi się w prawym górnym rogu aplikacji Prime Video.

Elementy sterujące odtwarzaniem są widoczne w aplikacji podczas odtwarzania treści na telewizorze.

Reklama

Wypróbowałem Matter Casting na kiju Fire TV z włączoną funkcją Matter na komputerze Fire TV Omni w Smart Home Lab firmy Amazon i moje doświadczenie, choć krótkie, było bardzo dobre. Proces przesyłania jest prosty, intuicyjny i łatwy w obsłudze — dokładnie to, czego chcesz, próbując obejrzeć coś na telewizorze.

Otworzyłem aplikację Prime Video na iPhonie, kliknąłem znajomą ikonę przesyłania, a Fire TV Stick pojawił się na liście urządzeń dostępnych do przesyłania. Po rozpoczęciu przesyłania każdy film wybrany w aplikacji Prime Video na telefonie pojawił się w aplikacji Prime Video na telewizorze. Mogłem używać wszystkich elementów sterujących odtwarzaniem z aplikacji na telefon — przewijania do przodu, przewijania do tyłu, wstrzymywania i odtwarzania — i nie było żadnych rzeczywistych opóźnień ani zawieszeń.

Wybrałem nowy film Anne Hathaway (w którym 40-latek spotyka się z 20-letnią gwiazdą boysbandu – cele) i szybko się puścił. Oprócz elementów sterujących odtwarzaniem mogłem także przeskoczyć do przodu, korzystając z paska odtwarzania i zobaczyć wszystkie informacje dotyczące „prześwietlenia rentgenowskiego” zawarte w Prime Video. Następnie przełączyłem się na program telewizyjny w aplikacji, a telewizor poszedł w jego ślady.

Podobało mi się to, że mogłem opuścić aplikację na telefonie lub odłożyć telefon i zablokować go, a zawartość była nadal odtwarzana – coś, czego nie zawsze można skutecznie zrobić w przypadku innych opcji przesyłania. W tym momencie, ponieważ treść została załadowana do aplikacji na telewizorze, ja – lub ktokolwiek w pomieszczeniu – mogłem także chwycić pilota i sterować odtwarzanym utworem.

Wszystko przebiegło bardzo płynnie, a sterowanie odtwarzaniem natywne w aplikacji, z której przesyłasz strumieniowo, jest również bardziej intuicyjne niż niektóre obecne opcje.

Nie ma jeszcze regulacji głośności, ale jeśli sam telewizor obsługuje Matter — LG, Hisense, ToshibyI TCL wszyscy twierdzą, że tak – wtedy uzyskasz także kontrolę głośności i inne funkcje telewizora, takie jak zmiana kanału i wejścia HDMI.

Dzięki Matter Casting możesz nadal sterować treścią za pomocą pilota Fire TV, a także w aplikacji na telefonie.

Podobnie jak większość Matter, Matter Casting został zaprojektowany w celu wykorzystania istniejących rozwiązań. Z mojego doświadczenia wynika, że ​​to osiągnięto. Chris DeCenzo z Amazona, który kieruje zespołem Connectivity Standards Alliance (nadzorującym Matter) opracowującym standard castingu, powiedział mi, że wynieśli to, co najlepsze ze wszystkich protokołów castingu. „Kiedy projektowaliśmy architekturę dla Matter Casting, odnieśliśmy tę korzyść, że dostawcy treści, twórcy programów telewizyjnych i wszyscy byli razem” – powiedział. „Dlatego zaprojektowaliśmy go w oparciu o to, czego się nauczyliśmy — że najlepsze doświadczenia dla klientów to te, które zapewnia aplikacja stworzona przez dostawcę treści”.

Jednak dzisiaj Matter Casting działa tylko z jedną aplikacją, Prime Video i na dwóch urządzeniach, Fire TV i Echo Show 15. To poważnie ogranicza jego użyteczność. DeCenzo twierdzi, że więcej aplikacji, w tym Plex, Pluto TV, Sling TV, Starz i ZDF, doda obsługę Matter Casting jeszcze w tym roku. Ale to nie jest nawet w pobliżu masy krytycznej, nawet w przypadku Amazona, nie mówiąc już o innych producentach urządzeń.

Aby Matter Casting zyskał na popularności, będzie potrzebować wsparcia producentów urządzeń, takich jak Apple, Google i Roku, producentów telewizorów i oczywiście wielu innych usług przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, Max i Disney Plus. To duże wyzwanie.

Matter Casting działa tylko z Prime Video na Fire TV i Echo Show 15.

The najnowsze aktualizacje Matter Castingogłoszone z Sprawa 1.3 w tym tygodniu, mogłoby pomóc w popchnięciu standardu do przodu. Nowa funkcjonalność, wykraczająca poza to, co oferują AirPlay i Google Cast na ekranach, może uczynić ją bardziej atrakcyjną dla programistów i producentów.

Jedną z funkcji, która zainteresuje firmy zajmujące się inteligentnymi domami, jest możliwość przesyłania treści z urządzenia Matter na telewizor lub ekran. Dzięki temu Twoje inteligentne gadżety domowe będą mogły wysyłać powiadomienia na wspólny ekran zamiast na smartfon tylko jednej osoby.

Na przykład suszarka z funkcją Matter może wysłać do telewizora powiadomienie, że ubrania są suche. Samsung SmartThings robi to dzisiaj, ale potrzebujesz urządzeń Samsung i telewizora Samsung. Dzięki Matter może to zostać wdrożone przez dowolnego producenta.

Dodatkowo nadchodzi komunikacja dwukierunkowa — dzięki czemu aplikacje telewizyjne będą wiedzieć, które urządzenia są do nich podłączone i wysyłać do każdego z nich docelowe komunikaty. Możliwości jest tutaj wiele, a oczywistą z nich jest gra wieloosobowa lub możliwość wykorzystania przez każdego gracza swojego telefonu jako brzęczyka podczas teleturnieju w telewizji. Ta interakcja wielu użytkowników na jednym ekranie może również zainteresować usługi takie jak Spotify czy TikTok.

Nie ma wątpliwości, że otwarty i niezależny od sprzętu protokół przesyłania, który umożliwia przesyłanie treści z telefonu na dowolny ekran w domu, jest przekonujący. Jeśli Matter Casting rzeczywiście się sprawdzi, programiści będą musieli budować tylko według jednej specyfikacji, zamiast tworzyć indywidualne integracje dla AirPlay, Google Cast i tak dalej.

Dzisiaj Matter Casting to wyłącznie Amazon. To dobra wiadomość dla użytkowników Fire TV, ponieważ jest to miłe doświadczenie. Jest jednak mało prawdopodobne, aby w najbliższym czasie zastąpiły one AirPlay lub Google Cast; w najlepszym przypadku będzie to inna opcja, choć dobra.

Zdjęcia i wideo: Allison Johnson / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment