Składany iPhone mało prawdopodobny wcześniej niż w 2027 r., twierdzi TrendForce; kwestia zagnieceń jest kluczowa


Raport z ostatniego miesiąca zasugerował, że możemy zobaczyć pierwszy składany iPhone’a w 2026 r., ale firma TrendForce zajmująca się badaniem rynku określiła tę opcję jako „mało prawdopodobną”.

Firma monitorująca i prognozująca zapotrzebowanie na komponenty podaje, że najwcześniejszym terminem jest rok 2027 Jabłko prawdopodobnie wypuści składanego iPhone’a…

Rozwój poprzednich raportów dotyczących składanego iPhone’a

Doniesienia o składanym iPhonie sięgają wielu lat wstecz, a pojawienie się kolejnych składanych telefonów z Androidem tylko podsyciło płomienie.

Wielokrotnie zauważyliśmy, że Apple przyjmuje zwykłe podejście „poczekaj i zobacz” w przypadku urządzeń składanych, pozwalając rywalom takim jak Samsung cierpieć ze wszystkich problemów związanych z próbą bycia na krawędzi nowych technologii.

SAMSUNG przedstawił studium przypadku dotyczące zagrożeń związanych ze zbyt wczesnym wprowadzeniem nowej technologii, przy czym premiera pierwszego modelu Galaxy Fold okazała się całkowitą katastrofą. Chwila zamówienia w przedsprzedaży przebiegły pomyślnieto było zaledwie 48 godzin wcześniej stwierdzono główne problemy jak recenzenci testowali urządzenie. Samsung początkowo twierdził, że tak opóźnianie startu do maja poprzedzającego anulowane zamówienia w przedsprzedaży. Następnie rozmawiano o firmie lipcowa premierazanim to też anuluję.

W końcu została uruchomiona, ale już w czwartej iteracji była to nasza siostrzana witryna 9to5Google znalazłem to największa wada był nadal bardzo obecny: ekran pękł w ciągu kilku dni od przybycia!

Reklama

Widzieliśmy szereg sugerowanych dat, w tym 2025 I – ostatnio – 2026.

TrendForce twierdzi, że jest to mało prawdopodobne przed 2027 rokiem

TrendForce podaje, że składane telefony są nadal produktem bardzo niszowym i będą stanowić zaledwie 1,5% rynku smartfonów w 2024 r.

Przewiduje, że segment będzie rósł, ale nie dramatycznie. Prognozuje penetrację rynku na poziomie 4,8% do roku 2028.

Mówi się, że Apple jest dopiero na etapie sprawdzania potencjalnych komponentów.

TrendForce zauważa, że ​​Apple nadal ocenia specyfikacje i wydajność komponentów, stawiając rygorystyczne wymagania dotyczące gniecenia i niezawodności. Jest mało prawdopodobne, aby Apple wypuścił składany telefon przed 2027 rokiem, ale jego wejście na rynek może znacząco zmienić dynamikę rynku.

Wydaje się, że największym problemem jest marszczenie

Chociaż istnieją urządzenia z dwoma ekranami i ramką pomiędzy nimi, większość urządzeń składanych korzysta z jednego, elastycznego ekranu. Największym problemem, z którym borykają się marki Androida, jest zagięcie.

Widoczne zagięcie jest nie tylko nieestetyczne po rozłożeniu, ale może pęknąć przy wielokrotnym składaniu i rozkładaniu, a także jest podatne na uszkodzenia przez małe kawałki uwięzionych zanieczyszczeń – nawet kurzu.

Od dawna uważano, że Apple nie jest jeszcze zadowolony z żadnej z ocenianych przez siebie technologii składanych ekranów, a raport TrendForce zdaje się potwierdzać ten pogląd.

zdjęcie zrobione przez Zana Latif NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dom Smoka, sezon 2, poprawia makabryczne zabójstwa opisane w książce

Dom Smoka zawsze mówił o tym, jak najmniejsze decyzje mogą mieć nieprzewidziane konsekwencje, ale rzadko ten temat był tak jasny, jak...

iOS 18: 18 najważniejszych funkcji i zmian dla iPhone’a [Video]

W tym wstępnym, praktycznym przewodniku omawiam 18 moich ulubionych nowych zmian i funkcji z pierwszej wersji beta systemu iOS 18 dla iPhone'a. ...

Przeglądarka Chrome na Androidzie może czytać strony internetowe na głos z poziomu aplikacji

Google wprowadza nową opcję o nazwie „Posłuchaj tej strony”, która umożliwia odczytanie strony internetowej na głos w przeglądarce Chrome na Androidzie. Ta...
Advertisment