SK hynix prezentuje rozwiązania pamięci CXL, które napędzają erę sztucznej inteligencji na CXL DevCon 2024Firma SK hynix wzięła udział w pierwszej w historii konferencji Compute Express Link Consortium Developers Conference (CXL DevCon), która odbyła się w Santa Clara w Kalifornii w dniach 30 kwietnia–1 maja. Organizatorem była grupa ponad 240 światowych firm produkujących półprzewodniki, znana jako konsorcjum CXL, CXL DevCon W roku 2024 większość członków konsorcjum mogła zaprezentować swoje najnowsze technologie i wyniki badań.

CXL to technologia, która ujednolica interfejsy różnych urządzeń w systemie, takich jak pamięć półprzewodnikowa, pamięć masowa i układy logiczne. Ponieważ może zwiększyć przepustowość systemu i wydajność przetwarzania, CXL przyciąga uwagę jako kluczowa technologia w erze sztucznej inteligencji, w której niezbędna jest wysoka wydajność i pojemność. Pod hasłem „Pamięć, siła sztucznej inteligencji” firma SK hynix zaprezentowała na konferencji gamę produktów CXL, które mają wzmocnić wiodącą pozycję firmy w technologii pamięci AI.

Podczas demonstracji wydajności moduł pamięci CXL o podwójnej szybkości transmisji danych 5 (CMM-DDR5) zwiększył przepustowość systemu nawet o 50% i pojemność nawet o 100% w porównaniu do systemów wyposażonych wyłącznie w pamięć DDR5 DRAM. Ponadto firma SK hynix podkreśliła zalety oprogramowania obsługującego pamięć CMM-DDR5, zwanego zestawem programistycznym pamięci heterogenicznej (HMSDK). Po wyposażeniu w systemy zarówno z modułami CMM-DDR5, jak i standardowymi modułami DRAM, HMSDK może znacząco zwiększyć możliwości systemu poprzez przeniesienie danych do odpowiedniego urządzenia pamięci w oparciu o częstotliwość użytkowania.

SK hynix zaprezentowało także Niagarę 2.0, rozwiązanie, które łączy wiele pamięci CXL w celu umożliwienia wielu hostom, takim jak procesory i karty graficzne, optymalnego dzielenia się swoją pojemnością. Eliminuje to wykorzystanie bezczynnej pamięci, jednocześnie zmniejszając zużycie energii.

W porównaniu z poprzednią generacją Niagara 1.0, która umożliwiała systemom jedynie dzielenie się pojemnością między sobą, Niagara 2.0 umożliwia także udostępnianie danych. To z kolei zmniejsza nieefektywność, taką jak nadmiarowe przetwarzanie danych, a tym samym poprawia ogólną wydajność systemu. W rezultacie oczekuje się, że te produkty CXL będą w przyszłości wykorzystywane w systemach sztucznej inteligencji i obliczeniach o wysokiej wydajności (HPC).

Podczas sesji prezentacyjnej na konferencji wybitna inżynier SK hynix, Wonha Choi z zespołu Next-Gen Memory & Storage, wygłosiła wykład zatytułowany „Włączanie modułu pamięci CXL, odkrywanie przypadków użycia rozszerzenia pamięci i nie tylko”. Prezentacja obejmowała tło przyjęcia CXL, aż po komponenty technologii, przypadki badawcze i wydajność, a także przewidywane zastosowania w przyszłości.

Po udziale w CXL DevCon 2024 firma SK hynix planuje wzmocnić swoją wiodącą pozycję w zakresie pamięci AI poprzez rozwój technologii CXL w swojej rosnącej ofercie produktów.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

YouTube Music umożliwia wyszukiwanie poprzez nucenie do telefonu z Androidem

W aplikacji YouTube Music na Androida dostępna jest funkcja, która będzie po części Shazamem i po części Twoim przyjacielem, gdy powiesz „hej, co...

9to5Mac Overtime 019: Spójrz na te ramki, stary

Jeff jest szefem produkcji treści wideo w 9to5. Początkowo dołączył do 9to5Mac w 2016 roku, tworząc filmy, solucje, poradniki, pisemne samouczki i...

Ława przysięgłych przyznaje Bungie zwycięstwo na mocy przełomowej decyzji przeciwdziałającej oszustwom

Wczorajsza decyzja jury przyznała Bungie (PDF) porządną sumę 63 210 dolarów. – powiedział doradca Bungie, James Barker, w oświadczeniu przesłanym e-mailem na...
Advertisment