SK hynix opracowuje LPDDR5T, najszybszą na świecie mobilną pamięć DRAM


Firma SK hynix Inc. ogłosiła dzisiaj, że opracowała najszybszą na świecie mobilną pamięć DRAM „LPDDR5T (Low Power Double Data Rate 5 Turbo)” i dostarczyła klientom próbki produktów. Nowy produkt, LPDDR5T, działa z szybkością transmisji danych 9,6 gigabitów na sekundę (Gb/s), czyli o 13% szybciej niż poprzednia generacja LPDDR5X zaprezentowana w listopadzie 2022 r. Aby podkreślić maksymalną prędkość produktu, SK hynix dodał „Turbo” na koniec standardowej nazwy LPDDR5.

LPDDR5T, który działa w ultraniskim zakresie napięć od 1,01 do 1,12 V ustalonym przez JEDEC (Joint Electron Device Engineering Council), to produkt, który nie tylko charakteryzuje się najwyższą szybkością, ale także bardzo niskim zużyciem energii. „Firma osiągnęła nowe granice technologii w ciągu zaledwie dwóch miesięcy po wprowadzeniu na rynek mobilnej pamięci DRAM LPDDR5X o specyfikacji 8,5 Gb/s w listopadzie 2022 r.” — powiedział SK hynix. „Umocnimy naszą pozycję lidera na rynku mobilnej pamięci DRAM, dostarczając produkty o różnych pojemnościach, które spełniają potrzeby klientów”.

SK hynix powiedział, że dostarczył klientom próbki pakietu wieloukładowego o pojemności 16 gigabajtów (GB), który łączy wiele układów LPDDR5T w jednym pakiecie. Zapakowany produkt może przetwarzać 77 GB danych na sekundę, co odpowiada przesłaniu piętnastu filmów FHD (Full-HD) w ciągu jednej sekundy.

SK hynix planuje rozpocząć masową produkcję LPDDR5T przy użyciu 1 anm, czwartej generacji technologii 10 nm, w drugiej połowie roku.

W międzyczasie firma SK hynix po raz kolejny zintegrowała proces HKMG (High-K Metal Gate) z najnowszym produktem, co umożliwiło nowemu produktowi zapewnienie najlepszej wydajności, i oczekuje, że LPDDR5T, który znacznie poszerzył lukę technologiczną, „będzie liderem na rynku przed opracowaniem nowej generacji LPDDR6”.

Branża IT przewiduje rosnący popyt na układy pamięci o zaawansowanych specyfikacjach wraz z dalszym rozwojem rynku smartfonów 5G. W ramach tego trendu SK hynix spodziewa się, że zastosowanie LPDDR5T rozszerzy się poza smartfony na sztuczną inteligencję (AI), uczenie maszynowe i rozszerzoną/wirtualną rzeczywistość (AR/VR).

„Opracowując LPDDR5T, firma spełniła zapotrzebowanie klientów na produkty o ultrawysokiej wydajności” — powiedział Sungsoo Ryu, szef planowania produktów DRAM w SK hynix. „Będziemy kontynuować prace nad rozwojem technologii, aby przewodzić na rynku półprzewodników nowej generacji i stać się przełomem w świecie IT”.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

SilverStone Intros RM51 5U Rackmount Case, którą można przechylić w wieżę

SilverStone wprowadził RM51, obudowę rackową 5U przeznaczoną dla serwerów i stacji roboczych, którą można przechylić wzdłuż boku, aby używać jej jako obudowy typu...

GIGABYTE oficjalnie wprowadza na rynek dyski SSD AORUS Gen5 serii 10000 NVMe

GIGABYTE oficjalnie wprowadził na rynek swoje flagowe dyski SSD AORUS Gen5 z serii 10000 M.2 NVMe, które wykorzystują interfejs PCI-Express 5.0 x4. ...

Kim jest dzieciak kończący odcinek 5 Last of Us? Poznaj Sama z gier.

HBO Ostatni z nas kończy swój czwarty odcinek z cliffhangerem — Ellie (Bella Ramsey) i Joel (Pedro Pascal) budząc się...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!