Silvergate upadło – The Verge


Silvergate Bank, który był kamieniem węgielnym w świecie kryptowalut, ogłosił zamknięcie i zwrot depozytów. W Komunikat prasowyspółka holdingowa banku, Silvergate Capital Corporation, powiedziała, że ​​podjęła decyzję o zamknięciu „w świetle ostatnich zmian w branży i regulacji”.

Od jakiegoś czasu było jasne, że firma boryka się z niektórymi z najbardziej znanych klientów, takimi jak FTX i Genesis. W styczniu raport o zarobkach ujawnił, że stracił miliard dolarów w ciągu jednego kwartału po tym, jak jego klienci wycofali 8,1 miliarda dolarów. Następnie, 1 marca, złożył dokument stwierdzający, że jego finanse są nawet gorzej niż pokazał raport kwartalny.

Istnieje kilka obaw dotyczących tego, jak będzie wyglądał krajobraz kryptograficzny bez Silvergate, zwłaszcza jeśli chodzi o to, gdzie firmy zwrócą się, aby zdobyć gotówkę. Moja koleżanka, Elizabeth Lopatto, wykonała świetną robotę, podsumowując wiele z nich w tym wyjaśnieniu. Jedną z głównych obaw jest to, że firmy kryptograficzne mogą się zwrócić mniej regulowanym instytucjom dla ich potrzeb bankowych, potencjalnie czyniąc przestrzeń jeszcze bardziej ryzykowną dla wszystkich zaangażowanych. Innymi słowy, jeśli nie ma banku przestrzegającego zasad, który chciałby robić z nimi interesy, być może będą musieli znaleźć bank, który tego nie robi.

Jeśli chodzi o kolejne kroki banku, likwiduje „w uporządkowany sposób i zgodnie z obowiązującymi procesami regulacyjnymi” i „rozważa, jak najlepiej rozwiązać roszczenia i zachować wartość rezydualną swoich aktywów, w tym zastrzeżonej technologii i aktywów podatkowych. ”

Ponieważ wszystko to spadało, firmy takie jak Coinbase, Crypto.com i Paxos zaczęły odchodzić od banku. Nawet stablecoin Tether skorzystał z okazji, by zdystansować się od instytucji. Lista jego sojuszników była cienka, a rząd przyglądał się jej roli w krachu FTX.

Upadek Silvergate prawie na pewno przyciągnie uwagę prawodawców, zwłaszcza tych, którzy są zaniepokojeni epidemią kryptografii docierającą do tradycyjnego sektora finansowego.

Reklama

„Dzisiaj widzimy, co może się stać, gdy bank jest nadmiernie zależny od ryzykownego, niestabilnego sektora, takiego jak kryptowaluty” – powiedział senator Sherrod Brown (D-OH), który jest przewodniczącym Senackiej Komisji ds. Bankowości, Mieszkalnictwa i Spraw Miejskich. „Obawiałem się, że kiedy banki zaangażują się w kryptowaluty, rozłoży to ryzyko na cały system finansowy, a cenę zapłacą podatnicy i konsumenci”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Microsoft rozszerza projekt AI Copilot o sferę bezpieczeństwa

Microsoft poinformował o zbliżającej się dostępności nowego sztuczna inteligencja (AI) w ramach swojej oferty cyberbezpieczeństwa, która twierdzi, że „dramatycznie zwiększy zasięg, szybkość i...

Przycisk akcji iPhone’a 15 w testach; nowy tryb super niskiego zużycia energii

Wydaje się, że jedną z cech Apple Watch Ultra może trafić do modeli iPhone Pro jeszcze w tym roku. Mechaniczny przełącznik wyciszania...

HP wprowadza nowe laptopy i monitory do gier OMEN na 2023 rok

Zaledwie kilka dni później Lenovo zaprezentowało swoje nowe laptopy do gier, firma HP ogłosiła swoją najnowszą linię sprzętu do gier. Nowa gama...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!