Silicon Motion ogłasza wyniki za okres zakończony 31 marca 2024 r


Silicon Motion Technology Corporation (NasdaqGS: SIMO) („Silicon Motion”, „Spółka” lub „my”) ogłosiła dzisiaj swoje wyniki finansowe za kwartał zakończony 31 marca 2024 r. Sprzedaż netto za pierwszy kwartał 2024 r. (GAAP) spadł kolejno do 189,3 mln USD z 202,4 mln USD w czwartym kwartale 2023 r. Zysk netto (GAAP) spadł do 16,0 mln USD, czyli 0,48 USD na rozwodnioną akcję amerykańskiego depozytu spółki („ADS”) (GAAP) z zysku netto (GAAP) wyniesie 21,1 mln USD, czyli 0,63 USD za rozwodnione ADS (GAAP) w czwartym kwartale 2023 r.

W pierwszym kwartale 2024 r. dochód netto (inny niż GAAP) spadł do 21,6 mln USD, czyli 0,64 USD na rozwodniony ADS (nie-GAAP), z dochodu netto (nieobjętego GAAP) w wysokości 31,3 mln USD, czyli 0,93 USD na rozwodniony ADS (nie-GAAP). GAAP) w czwartym kwartale 2023 r. Wszystkie dane finansowe podano w dolarach amerykańskich, chyba że zaznaczono inaczej.

Przegląd za pierwszy kwartał 2024 r

„Nasza działalność pozostała silna w pierwszym kwartale 2024 r., ponieważ popyt był większy niż oczekiwano, a poprawa ASP w dalszym ciągu zapewniała lepszą rentowność” – powiedział Wallace Kou, prezes i dyrektor generalny Silicon Motion. „Przychody naszych klientów z dysków SSD ponownie wzrosły czwarty kwartał z rzędu w związku z stabilizacją popytu na rynku końcowym i dalszą skalą programów realizowanych z naszymi klientami zajmującymi się twórcami pamięci flash. To był mocny początek roku 2024 i jesteśmy pewni, że mamy odpowiednie produkty i właściwe klientom możliwość dalszego rozwijania naszej działalności i rentowności przez cały rok.”

Kluczowe wyniki finansowe

Inne informacje finansowe

W pierwszym kwartale 2024 r. ponieśliśmy nakłady inwestycyjne o wartości 10,7 mln USD, w tym 5,0 mln USD na rutynowy zakup sprzętu testującego, oprogramowania, narzędzi projektowych i innych elementów oraz 5,7 mln USD na budowę budynków w Hsinchu.

Reklama

Perspektywy biznesowe
„Oczekuje się, że nasze nowe programy dla klientów zajmujących się tworzeniem plików flash będą się rozwijać przez cały rok, ponieważ zwiększenie outsourcingu w dalszym ciągu będzie stanowić podstawę długoterminowego rozwoju naszej firmy” – powiedział Wallace Kou, prezes i dyrektor generalny Silicon Motion. „Nasze wysoce zróżnicowane rozwiązania kontrolerów umożliwiają producentom OEM komputerów stacjonarnych i smartfonów wykorzystanie wysokiej wydajności, większej gęstości i tańszej pamięci masowej półprzewodnikowej, aby umożliwić korzystanie z najnowocześniejszych aplikacji, takich jak najnowocześniejsza sztuczna inteligencja. W oparciu o nasz dobry początek roku i rosnący wzrost zaległości, zwiększamy naszą prognozę na cały rok. Oczekujemy, że nasza działalność będzie się stale rozwijać przez cały 2024 r., w miarę dalszego skalowania nowych programów kontrolerów SSD i eMMC+UFS, które będą również stale poprawiać nasze ASP i rentowność przez cały rok.

Zarząd oczekuje na drugi kwartał 2024 roku:

Zarząd oczekuje na drugi kwartał 2024 roku:

Połączenie konferencyjne i transmisja internetowa:
Zespół zarządzający Spółki przeprowadzi telekonferencję 3 maja 2024 r. o godz. 8:00 czasu wschodniego.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Knowledge24: „Nie możesz iść w życiu sam” – mówi aktorka Viola Davis

Podczas konferencji użytkowników ServiceNow Knowledge24 w Vegas aktorka, autorka i producentka Viola Davis powiedziała: „Nie zaczynałam od skoku, ale raczej od serii zataczania...

Kobiety w danych: CDO BAE Systems wyjaśnia, dlaczego różnorodność danych ma znaczenie

Praca z dzikimi gorylami i gibonami ratowniczymi nie jest tradycyjną drogą do kariery w branży danych i technologii. Ale dla Johanny Hutchinson...

Jak oglądać serial komediowy Próbowanie na Apple TV+

Dzisiaj, AppleTV+ Premiera czwartego sezonu brytyjskiego oryginalnego serialu komediowego Próbować, z udziałem Rafe’a Spalla i Esther Smith. Pierwsze dwa odcinki nowego sezonu...
Advertisment