Signal testuje nazwy użytkowników, dzięki czemu możesz uniknąć udostępniania swojego numeru telefonu


Signal testuje publicznie opcję umożliwiającą użytkownikom dodawanie nazw użytkowników do swoich kont, dzięki czemu nie muszą udostępniać swojego numeru telefonu, aby połączyć się za pośrednictwem usługi szyfrowanych wiadomości. Test został ogłoszony za pośrednictwem post na forach Signal przez wiceprezesa ds. inżynierii Jima O’Leary’ego, który określił tę funkcję jako „przed wersją beta” i ostrzegł, że mogą wystąpić pewne problemy, w tym awarie i niedziałające powiadomienia push. Oficjalne wydanie jest zaplanowano na początek 2024 r– ogłosiła niedawno prezes Signal, Meredith Whittaker.

Obsługa nazw użytkowników jest istotna dla usługi przesyłania wiadomości, która reklamuje się jako prywatny i bezpieczny sposób komunikacji. Chociaż konta będą nadal powiązane z tradycyjnym numerem telefonu komórkowego podczas konfiguracji, funkcja nazwy użytkownika oznacza, że ​​będziesz mógł łączyć się z innymi użytkownikami i wysyłać do nich wiadomości bez konieczności udostępniania ważnych informacji umożliwiających identyfikację.

Zrzut ekranu przedstawiający tę funkcję opublikowany na X mówi, że użytkownicy Signal będą mogli udostępniać swoje nazwy użytkownika za pomocą unikalnego kodu QR lub łącza. Po skonfigurowaniu nazwy użytkownika zrzut ekranu sugeruje, że będziesz mógł ustawić ją jako główny sposób kontaktowania się z Tobą w Signal, co może uniemożliwić udostępnianie numeru telefonu za pośrednictwem Twojego profilu.

Jeśli chcesz wypróbować funkcję w wersji poprzedzającej wersję beta, w poście O’Leary’ego zauważono, że jest ona dostępna do testów na systemach Android, komputerach stacjonarnych i iOS. Jednak łatwość instalacji tych klientów testowych jest różna i będziesz mógł rozmawiać tylko z innymi użytkownikami korzystającymi z podobnego oprogramowania w wersji wstępnej. Innymi słowy; jest to oprogramowanie testowe przeznaczone głównie do testowania, a nie do codziennych rozmów.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...
Advertisment