Siemens i Instrumental dzielą się wizją tego, jak sztuczna inteligencja może zmienić produkcję


Instrumental, wiodąca platforma jakości produkcji oparta na sztucznej inteligencji, znana z obsługi wielu firm audio, ogłosiła oficjalną współpracę z firmą Siemens w ramach programu Siemens Dynamo, otwartej platformy innowacji dla firm typu start-up współpracujących z firmą Siemens, jej klientami i partnerami. Program koncentruje się na innowacjach w obszarach takich jak cyfrowe bliźniaki, automatyzacja, sztuczna inteligencja i łańcuch dostaw.

Instrumental, wiodąca platforma jakości produkcji oparta na sztucznej inteligencji, znana z obsługi wielu firm audio, ogłosiła oficjalną współpracę z firmą Siemens za pośrednictwem programu Siemens Dynamo, otwarty program innowacji dla firm typu start-up współpracujących z firmą Siemens, jej klientami i partnerami. Program koncentruje się na innowacjach w obszarach takich jak cyfrowe bliźniaki, automatyzacja, sztuczna inteligencja i łańcuch dostaw.

Identyfikacja nowych awarii, określanie ich pierwotnej przyczyny i dostarczanie rozwiązań w produkcji to złożone zadanie. Zazwyczaj wiąże się to z czekaniem, aż usterka przekształci się w poważny problem, przed zbadaniem jej przyczyn. Natychmiastowe rozwiązanie tych problemów ma kluczowe znaczenie, ponieważ może to mieć wpływ na dodatkowe jednostki, wymagające przeróbki lub mogące stać się złomem.

Firma Instrumental opracowała najnowocześniejsze systemy wizyjne i sztuczną inteligencję, które umożliwiają inżynierom automatyczne identyfikowanie potencjalnych awarii i skuteczne określanie ich pierwotnej przyczyny. To, co wyróżnia tę technologię, to możliwość korelowania danych produkcyjnych ze zdjęciami produktów wykonanymi na całej linii montażowej, w tym skanami RGB, AOI, rentgenowskimi i innymi. Takie podejście pomaga inżynierom szybko badać problemy i znajdować rozwiązania w celu zminimalizowania wpływu i uniknięcia złomowania produktu.

W ramach współpracy z firmą Siemens, Instrumental zintegruje swoją opartą na chmurze platformę sztucznej inteligencji do produkcji z oprogramowaniem Siemens Teamcenter Quality z portfolio Siemens Xcelerator. Ta kombinacja umożliwi inżynierom wykorzystanie spostrzeżeń opartych na sztucznej inteligencji firmy Instrumental w celu usprawnienia procesów rozwiązywania problemów w Teamcenter Quality (np. 8D, działania korygujące i zapobiegawcze – CAPA). Podejście firmy Siemens do kontroli jakości w pętli zamkniętej, wspierane przez możliwości sztucznej inteligencji, wydłuża konwencjonalny cykl jakości, łącząc wszystkie dane w całym cyklu życia produktu.

Dodatkowo Instrumental wdroży stację demonstracyjną w przestrzeni firmy Siemens w MxD w Chicago. Pozwoli to firmie Siemens zaprezentować możliwości Instrumental i potężną integrację z Teamcenter Quality kierownikom produkcji, którzy chcą poprawić jakość swoich operacji. Nowe partnerstwo zostanie również zaprezentowane podczas imprezy firmy Siemens Realize LIVE Europe 2023, która odbędzie się w Monachium w Niemczech w dniach 10-12 lipca.

Reklama

„Cieszymy się, że możemy połączyć siły z firmą Siemens i zintegrować się z Teamcenter Quality. Ta współpraca stanowi ważny kamień milowy dla Instrumental, ponieważ kontynuujemy przyspieszanie przyjmowania naszej platformy przez wiodących producentów. Współpracując z firmą Siemens, możemy usprawnić proces zdalnego wykrywania problemów, oceny wpływu i źródłowych problemów, a także monitorowanie skuteczności działań naprawczych i zapobiegawczych. Umożliwi to producentom zwiększenie wydajności, wyeliminowanie przeróbek i zaoszczędzenie znacznej ilości czasu inżynieryjnego, co przełoży się na solidny zwrot z inwestycji i oszczędności kosztów” — mówi Anna Shedletsky, dyrektor generalny Instrumental.

 

Bela Alexander Kast, starszy dyrektor ds. inżynierii oprogramowania w firmie Siemens Digital Industries Software, dodaje: „Siemens i Instrumental mają wspólną wizję tego, jak sztuczna inteligencja może zmienić przemysł wytwórczy. Wierzymy, że ta współpraca umożliwi producentom optymalizację procesów zarządzania jakością, usprawnienie podstawowych przyczyn analizy i poprawy jakości ich produktów.Dlatego możemy wspierać realizację namacalnej strategii zerowej defektów na rzecz zrównoważonego rozwoju, poprzez eliminację odpadów i oszczędzanie zasobów.Cieszymy się na bliższą współpracę z Instrumental w celu dostarczania innowacyjnych rozwiązań, które pomogą naszym klientom odnieść sukces w dzisiejszym konkurencyjny rynek.”

Instrumental jest dostawcą oprogramowania do jakości produkcji z rozwiązaniami do optymalizacji procesów montażu, operacji i kontroli jakości. Firma Instrumental została założona w 2015 roku przez byłych inżynierów projektujących produkty Apple, Annę-Katrinę Shedletsky i Samuela Weissa. Axon, Bose, Bang & Olufsen, ChargePoint, Cisco Meraki lub SolarEdge to tylko niektóre z firm, które polegają na platformie chmurowej Instrumental i specjalnie opracowanej sztucznej inteligencji w celu przyspieszenia czasu wprowadzenia na rynek, poprawy wydajności, wyeliminowania przeróbek i zaoszczędzenia czasu inżynieryjnego .

www.instrumental.com

 Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Armored Core VI nie ma otwartego świata – dyrektor FromSoftware chciał odróżnić go od Elden Ring

Armored Core VI: Fires of Rubicon firmy FromSoftware i Bandai Namco Entertainment ma ukazać się latem tego roku – wielu fanów nie może...

YEYIAN ogłasza gamingowe komputery stacjonarne z kartą graficzną NVIDIA GeForce RTX 4060 Ti

YEYIAN Gaming, wiodący światowy projektant i producent innowacyjnych, gotowych komputerów do gier, urządzeń peryferyjnych i komponentów komputerowych, z radością ogłasza wprowadzenie na rynek...

SK hynix rozpoczyna masową produkcję najwyższej w branży 238-warstwowej pamięci 4D NAND

Firma SK hynix Inc. ogłosiła dzisiaj, że rozpoczęła masową produkcję swojej 238-warstwowej pamięci 4D NAND Flash, po opracowaniu w sierpniu 2022 r., oraz...
Advertisment