Shure ogłasza zawarcie umowy nabycia firmy Wavemark Oy zajmującej się oprogramowaniem do odsłuchu i monitorowania dźwięku


Shure osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia Ab Wavemark Oy, firmy zajmującej się oprogramowaniem, która opracowywała produkty dla zastosowań teatralnych, filmowych, telewizyjnych, nadawczych i strumieniowego przesyłania treści. Przejęcie poszerzy portfolio profesjonalnego oprogramowania audio firmy Shure. Fińska firma zyskała uznanie dzięki oprogramowaniu do monitorowania dźwięku Wavetool, które wykrywa i rozwiązuje problemy z poziomem dźwięku i RF, a jej WTAutoMixer to wielokanałowa wtyczka automatycznego miksera z współdzieleniem wzmocnienia z wbudowanym modułem niwelacji, kompatybilna z większością DAW.

Shure osiągnął porozumienie w sprawie przejęcia Ab Wavemark Oy, firmy zajmującej się oprogramowaniem, która opracowywała produkty dla zastosowań teatralnych, filmowych, telewizyjnych, nadawczych i strumieniowego przesyłania treści. Przejęcie poszerzy portfolio profesjonalnego oprogramowania audio firmy Shure. Fińska firma zyskała uznanie dzięki oprogramowaniu do monitorowania dźwięku Wavetool, które wykrywa i rozwiązuje problemy z poziomem dźwięku i RF, a jej WTAutoMixer to wielokanałowa wtyczka automatycznego miksera z współdzieleniem wzmocnienia z wbudowanym modułem niwelacji, kompatybilna z większością DAW. Dwa świetne narzędzia do poziomowania wielu mikrofonów i wyciszania nieużywanych.

Ogłoszenie przejęcia nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że Shure potwierdził już strategiczną inwestycję w fińską firmę zajmującą się oprogramowaniem, już w listopadzie 2020 r.

„Przejęcie Ab Wavemark Oy jeszcze bardziej podkreśli zaangażowanie Shure w dostarczanie naszym klientom zajmującym się profesjonalnym sprzętem audio innowacyjnych rozwiązań usprawniających przepływ pracy” – mówi Nick Wood, starszy dyrektor ds. kategorii bezprzewodowej w Shure. „Cieszymy się, że możemy poszerzyć nasze portfolio o najnowocześniejsze i zorientowane na klienta rozwiązania, które umożliwiają kreatywne produkcje w teatrach, programach telewizyjnych i tworzeniu treści”.

„Zbliżające się przejęcie jeszcze bardziej wzmacnia strategiczną inwestycję Shure w oprogramowanie, zapewniając technikom audio narzędzia potrzebne do wzbudzania zaufania i usuwania zgadywania. Nowo rozszerzona oferta oprogramowania będzie pozycjonowana obok nagradzanych aplikacji w portfolio Shure, takich jak Wireless Workbench (WWB) 7. Razem Wavetool i WWB zapewniają inżynierom dźwięku kompleksowy zestaw narzędzi do zarządzania częstotliwością radiową i monitorowania wszystkich źródeł dźwięku w trakcie produkcji, od planowania przed pokazem po monitorowanie i słuchanie w trakcie pokazu, aby zapewnić nieskazitelną jakość dźwięku” – dodaje amerykańska firma.

Wavetool to kompletna aplikacja do odtwarzania dźwięku i odsłuchu, która zapewnia profesjonalne, kompleksowe monitorowanie dźwięku. Wczesne wykrywanie potencjalnych problemów z dźwiękiem przez Wavetool, usprawnione możliwości komunikacji z zespołem dźwiękowym i centralizacja funkcji monitorowania pomagają profesjonalistom w niezawodnym monitorowaniu produkcji o wysokiej stawce.

Kompatybilny z najpopularniejszymi odbiornikami RF wielu producentów, użytkownicy mogą bez wysiłku monitorować do 128 kanałów na jednym ekranie za pomocą Wavetool. Specjalnie zbudowany algorytm automatycznie wyróżnia wadliwe źródła dźwięku, dzięki czemu technicy mogą natychmiast zidentyfikować i naprawić problemy. Z tego powodu Wavetool był używany przy najbardziej wymagających produkcjach, w tym przedstawieniach na West Endzie i Broadwayu, a także przy najwyższej jakości dźwięku na żywo, reality TV i wydarzeniach sportowych, w tym Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

 

Reklama

Aplikacja mobilna Wavetool umożliwia także inżynierom dźwięku swobodne poruszanie się po scenie podczas przesyłania strumieniowego dźwięku bezpośrednio do urządzeń z systemem iOS. Funkcja czatu zachęca techników recepcyjnych i scenicznych do szybkiego i skutecznego komunikowania się między sobą o problemach z nadajnikiem, aby można było je rozwiązać w czasie rzeczywistym. To rozwiązanie zostało zastosowane i sprawdzone w kilku systemach bezprzewodowych Shure, w tym Axient Digital, ULX-D, SLX-D, Axient Analog i UHF-R.

Dla twórców podcastów, twórców treści i inżynierów dźwięku nadawców wtyczka WTAutoMixer V2 oferuje płynne możliwości miksowania dźwięku i automatycznie równoważy głośność wielu mikrofonów, jednocześnie intuicyjnie wyłączając nieaktywne mikrofony, aby uzyskać krystalicznie czysty dźwięk. Jest to idealny wybór do talk show, paneli dyskusyjnych i domów modlitwy, ponieważ zapewnia doskonałe wrażenia z nagrywania i przesyłania strumieniowego dźwięku, niezależnie od liczby głośników.

www.wavetool.fi | www.wtautomixer.com

www.shure.com

 Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment