Shazam 2 w sprytny sposób trzyma Wonder Woman i Batmana z dala od obrazu


W dowolnym momencie, jeśli zagłębisz się we wzmianki o Shazam! Furia Bogów reżysera Davida F. Sandberga, około ośmiu do dziesięciu osób zastanawia się, dlaczego Wonder Woman, Batman i Superman nie pojawiają się, by pomóc Shazamowi w filmie DC.

„Gdzie była Liga Sprawiedliwości, kiedy to wszystko się wydarzyło???” jeden dociekliwy umysł krzyknie po tym, jak Sandberg podzieli się niewinnym obrazem smoka podpalającego Filadelfię. Na szczęście reżyser ma odpowiedź na każde pytanie.

Liga Sprawiedliwych nie jest tak naprawdę martwa, kiedy Furia Bogów powraca z Billym Batsonem i jego Shazamily (a jeśli widzieliście niedawną spoilerującą reklamę telewizyjną, wiecie, że jest miejsce na epizod lub dwa). Ale do czasu Córki Atlasa zstąpić z niebios, by odzyskać swoje moce od Billy’ego i jego osieroconych braci, może się tak wydawać. Kontynuacja Sandberga to film o Shazamie (granym w dorosłej formie przez Zachary’ego Leviego), który zastanawia się, kim jest w wielkim panteonie superbohaterów i co się dzieje, gdy nie ma Supermana – lub w tym przypadku jego idioty brat Freddy wzmocniony mocami podobnymi do Supermana — u jego boku. Aby stworzyć komorę do tego rodzaju emocjonalnej inkubacji, Sandberg i scenarzyści Henry Gayden i Chris Morgan znaleźli łatwe rozwiązanie, które również odpiera wszystkie pytania fanów o Ligę Sprawiedliwości, która wkracza, by uratować dzień: dosłowna komnata.

„Marvel też to dostaje” — lamentuje Sandberg ze śmiechem do Polygon. “Dlaczego nie ma tu Avengersów? Dlaczego nie ma tu Ligi Sprawiedliwości? Cóż, to żargon mieć Ligę Sprawiedliwości, nawet jeśli byłoby to fajne, ale o tym rozmawialiśmy – i dlatego mamy kopułę nad Filadelfią, pole siłowe, które powstrzymuje ludzi.

Reklama

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Podczas gdy oryginał Shazam utrzymywał superbohaterów na poziomie ulicznym, gdy Billy nauczył się władać swoimi nowo odkrytymi mocami, Furia Bogów idzie większy. Ponieważ córki — Hespera (Helen Mirren), Kalypso (Lucy Liu) i Anthea (Rachel Zegler) — ścigają Shazamily, sequel jest nadal wyjątkowo osadzony w granicach Filadelfii, chociaż miasto nigdy nie wydawało się większe niż trzy boskie istoty sieją spustoszenie. I ostatecznie ich magiczne mury odgradzają miasto od jakiejkolwiek ingerencji z zewnątrz, pozostawiając tylko Shazam, aby uratować dzień. Co jest trudne dla Billy’ego, gdy publiczność go popiera — nie tylko chce, aby jego bracia i siostry odpowiedzialnie używali swoich mocy, ale chce, aby pracowali jako zespół 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

“[The dome] jest naturalną kontynuacją jego zbyt silnego trzymania się na początku” — mówi Gayden. „Zawsze wiedzieliśmy, że to on będzie musiał odpuścić. […] Potem mamy te córki, które straciły ojca z powodu mocy Shazama i mogłyby opowiedzieć historię o stracie, konfrontacji dosłownego superbohatera z syndromem oszusta i rzeczywistości, że nie zasługuje na swoje moce.

„Naprawdę doceniłem szybkowar” — dodaje Morgan. „Myślę, że we wczesnym szkicu kopuła pojawia się wcześnie, a potem została nieco przesunięta, mniej więcej pod koniec drugiego aktu. Ale to fajne, bo widzisz, jaki to ma wpływ na miasto — to sposób na zwiększenie napięcia, a następnie ostateczne odizolowanie Shazama od rodziny”.

Shazam trzyma magiczną laskę na stadionie Phillies w Fury of the Gods

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Sandberg mówi, że były krótkie rozmowy na temat próby gry z oczekiwaniami fanów, że bohater DC może wpaść i pomóc, ale nigdy się to nie zakorzeniło. „Pomyślałem, że może powinniśmy mieć przynajmniej reportaż w telewizji lub coś, w którym widzisz Supermana przed kopułą lub Batmana próbującego dostać się do środka” – mówi. „Ale tak naprawdę nigdy nie poszliśmy tą ścieżką, ponieważ otwiera to całą puszkę robaków!”

Chociaż rozwój trwa Furia Bogów rozpoczął się niemal natychmiast po sukcesie pierwszego filmu, pandemia COVID-19 przerwała plany zdjęciowe, opóźniając kontynuację na tyle długo, że DC przeszło poważne zmiany od czasu, gdy film dostał zielone światło. Prezes DC Films Walter Hamada i współprzewodniczący Geoff Johns byli w pobliżu, gdy Sandberg i jego scenarzyści dyskutowali nad pomysłami, ale film rozpocznie się 17 marca w nowym DC Entertainment, na czele którego stoją James Gunn i Peter Safran (który wyprodukował zarówno Shazam kino). Liga Sprawiedliwości DCEU, która teoretycznie byłaby tymi, którzy próbowaliby przełamać kopułę, nie są częścią ogłoszonych przez Gunna i Safran planów dotyczących planu DC (nie jest też zwykłym antagonistą Shazama, Czarnego Adama). Ale dla Sandberga rozmycie miejsca, w którym znajduje się franczyza i rozszerzony wszechświat, jest luksusem.

„Shazam był jakby w swoim własnym kącie” — mówi Sandberg. „Historie w tych filmach nie naprawdę wpłynęło na większy DC Universe, co jest dobrą rzeczą. Ponieważ teraz powiedzieli mi, że w filmach Shazam nie ma nic, co byłoby sprzeczne z ich planami na przyszłość DC. Więc to jest tak, że możesz zrobić więcej filmów lub być częścią tego, ponieważ nie ma nic, co by temu zaprzeczało.

W ten sposób kopuła jest naprawdę piaskownicą.

„Ten jest znacznie większy” — mówi Sandberg. „Tyle się dzieje. A ja lubię bawić się nowymi zabawkami”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wraz z remake’iem Resident Evil 4 survival horror zatoczył koło

W 1996 roku oryginał Resident Evil pojawił się na PlayStation — sterowanie czołgiem, stałe kąty kamery, kampowe jednolinijki i wszystko. ...

HP Leads in Hybrid Work with Future‐Ready Portfolio

Today at the Amplify Partner Conference, HP Inc. announced new products and solutions to usher in the next era of hybrid work for...

Teorie Legend of Zelda’s Zonai powracają po nowym zwiastunie TOTK

Rzeka Floria łagodnie wije się wokół Faron Grasslands, wodnej przepaści, którą trzeba pokonać, zanim dotrze się do Ruin Zonai. Wspomniane...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!