Sezon American Horror Story Kim Kardashian jest najlepszy od lat


Kochani, z ciężkim sercem muszę wam wszystkim powiedzieć: amerykański horror znowu jest dobrze.

Zeszłego sezonu AHS: Nowy Jork zaskoczyło mnie, ale wątpiłem, czy ten niechlujny serial utrzyma dynamikę przez kolejny sezon. Ale pięć odcinków – i część pierwsza dobiegła końca – można śmiało to powiedzieć American Horror Story: Delikatny kontynuuje przemianę serialu.

[Ed. note: This post contains spoilers for American Horror Story: Delicate part 1.]

Reklama

Zdjęcie: Eric Liebowitz/FX

Od pierwszego odcinka było to jasne Delikatny jest jeszcze bardziej stonowany niż w zeszłym sezonie, bez nadmiernej krwi i seryjnych morderców grasujących nocą. Ale to, że nie jest wizualnie graficzny, nie oznacza, że ​​nie jest niepokojący. Delikatny jest powolnym spalaniem, wyciągającym napięcie i budującym niepokój.

W tym sezonie śledzimy losy Anny Victorii Alcott (Emma Roberts), aktorki, której kariera nareszcie nabiera rozpędu w chwili, gdy stara się zajść w ciążę. Jednak w miarę jak zbliża się sezon nagród, zaczyna zauważać podążające za nią postacie i coraz bardziej niezwykłe objawy ciąży. Im bardziej niepokojący są prześladowcy i skutki uboczne, tym mniej otaczający ją ludzie wydają się jej wierzyć.

W przeciwieństwie do sezonów AHS przeszłość, Delikatnyhorror ma charakter psychologiczny. Niepokoje Anny nakręcają się coraz bardziej, w miarę jak nikt nie słucha jej obaw, aż w końcu wszystko się z niej wylewa w wyniku nieobliczalnego zachowania. Na przykład czwarty odcinek kończy się, gdy Anna zjada zarażone robakami mięso gnijącego szopa, które wcześniej owinęła i z miłością włożyła do starej kołyski. Ile z tego siedzi w jej głowie? Ile kosztują te dziwne, ubrane na czarno postacie, które wciąż pojawiają się w kącikach jej pola widzenia?

Postać Emmy Roberts pożerająca gnijące zwłoki szopa zaatakowanego przez robaki

Obraz: FX

W połowie sezonu jest na rozdrożu. W przeciwieństwie do poprzednich sezonów, nie jest to przedstawienie zespołowe, ale każda postać poboczna i jej związek z Anną ma swój własny, niepowtarzalny rodzaj wytrącania z równowagi. Jej mąż (Matt Czuchry) wyraźnie jej nie wierzy, a ona nieustannie podejrzewa, że ​​nadal kocha swoją zmarłą pierwszą żonę. Jej teściowa (Debra Monk) wprost nią gardzi. Jej lekarz (Denis O’Hare) nieustannie podważa i trywializuje jej ból.

Ale najlepszy i najsmaczniejszy związek, jaki ma, to związek z Siobhan (Kim Kardashian), jej menadżerką i najlepszą przyjaciółką. Kiedy Siobhan została przedstawiona po raz pierwszy, była pasywno-agresywna i ambitna, ale nadal dość łagodna, a dobro Anny leżało jej na sercu. Siobhan początkowo czuła się jak Kardashian grająca wersję siebie: kogoś świadomego swojego wizerunku, znającego się na mediach społecznościowych i powierzchownego. Ale to było błędne ukierunkowanie, ponieważ teraz jest jasne, że Siobhan jest bardziej bezwzględna, niż Anna nawet przypuszcza – i że Kardashian jest naprawdę mistrzowska w subtelnym przekształcaniu tej płytkiej małostkowości w eskalującą manipulację. Wydaje się, że Siobhan ma większą część nieszczęść Anny, niż nam się wydaje, nawet jeśli nie wiem dokładnie. Jak już.

W połowie i AHS: Delikatny jest niepokojący, napięty i ośmielę się to powiedzieć… dobry? Program wciąż coś buduje, trzymając karty bardzo blisko piersi. Ale było wystarczająco dużo utalentowanych sztuk – niepokojących scen, niepokojących postaci i dziwacznej tkanki łącznej łączącej je wszystkie – że zaczyna to być coś obiecującego. Naprawdę miałem nadzieję, że z tego wyjdę, ale, do cholery, AHS po raz kolejny wbił mi się w pazury. Wstrzymam oddech do drugiej części – która niestety dla mnie wypada dopiero w 2024 roku.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Cena Sony WH-1000XM5 spadła do nowego rekordowo niskiego poziomu

Wygląda na to, że Boże Narodzenie nadeszło wcześniej, jeśli szukasz naprawdę dobrej oferty na słuchawki redukujące hałas. W tej chwili Target sprzedaje...

Ładowarka podróżna mophie MagSafe z szybkim ładowaniem Apple Watch

W zeszłym miesiącu, Mophie odświeżony jedna z najpopularniejszych ładowarek z obsługą niektórych nowych specyfikacji. Chociaż niewiele się zmieniło, od kilku tygodni korzystam...

Thriller kryminalny o napadach, film Monk i więcej nowych programów telewizyjnych w tym tygodniu

Koniec roku zbliża się wielkimi krokami, ale telewizja nie zwalnia tempa. W tym tygodniu mamy dla Was wszelkiego rodzaju propozycje,...
Advertisment