Sezon 2 Koła Czasu właśnie się rozpoczyna


Gdy Studia Amazona Koło Czasu sezon 1 zakończył się w grudniu 2021 r., sytuacja naszych bohaterów wyglądała dość ponuro.

Jasne, Rand (Josha Stradowski) był na szczycie w jego pojedynku z Ciemnym (Fares Fares), ale wraz z upływem zwycięstw było to trochę przygnębiające. Nie tylko niedawno osłabiona Moiraine (Rosamund Pike) oświadczyła, że ​​Ostatnia Bitwa wciąż jest na horyzoncie; źli goście wystartowali z Rogiem Valere, reliktem zdolnym do przywoływania (i kontrolowania) legendarnych wojowników w historii. A gdyby tego było mało, Seanchana – jakiś siła inwazyjna, która wykorzystuje żeńskie przekazy jako żywa broń — sami też zaprosili na imprezę.

Jak powiedziałem, nadeszły mroczne czasy dla Randa, Moiraine i gangu – i pierwsze trzy odcinki drugiego sezonu, który pojawił się w Prime Video w zeszły piątek, w jakiś sposób podniósł stawkę jeszcze wyżej. Czy siły światła sprostają wyzwaniu? Jak duże są szanse na ich zwycięstwo? I dokąd zmierza ten konflikt, zarówno w pozostałych częściach sezonu 2, jak i poza nim? Tylko ludzie z tyłu Koło Czasu wiemy na pewno, a Polygon niedawno dogonił kilku członków załogi, aby wyłudzić od nich odpowiedzi.

Tematem powracającym w tych rozmowach była różnica pomiędzy Koło Czasu seria i bestsellerowa seria książek fantasy pod tym samym tytułem autorstwa zmarłego Roberta Jordana. Sezon 2 jest nominalnie adaptacja drugiego tomu Jordana, Wielkie Polowanie. Jednak showrunner Rafe Judkins (nieobecny na mojej wizycie na planie pod koniec sierpnia z powodu strajku WGA) i jego zespół postanowili oddać cześć duchowi, a nie literze historii Jordana. Być może najlepszym tego przykładem jest wybitna rola, jaką Pike odgrywa w postępowaniu, mimo że Moiraine przez większą część powieści była spychana na margines. Puryści będą przeciwni tej zmianie, jak zawsze, ale producent wykonawczy Mike Weber upierał się, że jest to naturalny produkt uboczny przeniesienia na ekran wszechstronnej podróży Moiraine z książek.

Reklama

Zdjęcie: Jan Thijs/Prime Video

„Masz w Moiraine niesamowitą postać, którą fani książek uwielbiają […] Wykorzystujemy ją maksymalnie, póki ją mamy, nie zdradzając żadnych spoilerów” – powiedział Weber podczas wizyty na planie pod koniec sierpnia w Jordan Studios, rozległej fabryce ciężarówek w Pradze, w której mieszczą się m.in. Koło Czasuplan Tar Valon (serial kręcony był także we Włoszech i Maroku). Weber uznał także potrzebę usprawnienia obszernej, 15-tomowej narracji Jordana dla telewizji, z czym zgodził się reżyser pierwszych dwóch odcinków drugiego sezonu, Thomas Napper.

„Jedna z kluczowych rzeczy w Koło Czasu [books] to te wielkie łuki, które kontynuują bohaterowie” – powiedział Napper. „Widzimy, jak podążają tymi epickimi ścieżkami przez książkę po książce i tak, [Moiraine’s season 2 storyline] odbiega od książki i musi, ponieważ przenosimy się z wyobraźni na ekran, a wszystko zawsze będzie inne, niż każdy może to sobie wyobrazić. Ale te wybory mają związek z rozwojem postaci i zasadniczo z tym [show] chodzi o charakter.”

Kolejną poważną zmianą w kanonie Jordana jest start Randa i jego kumpli z Two Rivers, Mata (Dònal Finn) i Perrina (Marcus Rutherford). Koło Czasu sezon 2 oddzielony. Rand kołysze ogoloną głową i dorabia jako sanitariusz w sanatorium w Cairhien, Mat jest uwięziony w Białej Wieży, a Perrin wraz z Shienaranami tropi Róg Valere i Sprzymierzeńca Ciemności, który go ukradł, Padan Fain (Johann Myers). Podobnie jak w przypadku rozszerzonej roli Moiraine, za decyzją o podzieleniu trio po raz kolejny stały różne wymagania dotyczące rozwoju postaci na stronie i na ekranie.

„W drugim sezonie naprawdę się rozwinęliśmy [Rand, Mat, and Perrin] jako postacie” – wyjaśniła producentka wykonawcza Marigo Kehoe. „To sezon oparty na postaciach i myślę, że widzisz, jak Perrin rośnie, widzisz, jak Rand się rozwija, podnosisz ich, gdy się zmieniają, ponieważ następuje mały przeskok w czasie [from season 1].” Nacisk Kehoe na trajektorie Randa i Perrina w drugim sezonie odzwierciedla silne skupienie się na kłopotach pary, które są prawdopodobnie ważniejsze na początku niż trudy Mata w Białej Wieży.

Perrin, zakrwawiony, wygląda na zdeterminowanego w zbliżeniu z górną częścią tarczy widoczną w drugim sezonie „Koła czasu”.

Zdjęcie: Jan Thijs/Prime Video

Rand (Josha Stradowski) stoi, wyglądając zdecydowanie i ubrany w kaptur

Zdjęcie: Prime Video

Mat (Dónal Finn) siedzi i płacze na kadrze z drugiego sezonu Koła czasu

Zdjęcie: Prime Video

Podobnie jak w książkach, Perrin wciąż próbuje uporać się ze swoim nadprzyrodzonym związkiem z wilkami, o którym wspominano w sezonie 1 – a enigmatyczny nowicjusz Elyas (Gary Beadle) może znać odpowiedzi. (W eleganckiej kompresji historii Elyas zajmuje miejsce mniejszego Wielkie polowanie gracz; takie połączenia można znaleźć w innym miejscu sezonu 2 i według Nappera są one sposobem serialu na utrzymanie pod kontrolą listy Jordana składającej się z 5400 imiennych postaci). Rand ze swojej strony próbuje uciec przed swoim przeznaczeniem jako przepowiedzianego wybawiciela/niszczyciela, Smoka Odrodzonego, zarówno poprzez romans z zmysłową gospodynią Selene (Natasha O’Keeffe) i pełne napięcia pojedynki jeden na jednego z byłym niedoszłym Dragonem Logainem (Álvaro Morte).

Rand zwracający się do Logaina o radę prawdopodobnie zaskoczy w równym stopniu tych, którzy czytali książki, jak i tych, którzy tego nie zrobili. Już Koło Czasu producent Holger Reibiger utrzymywał, że sceny pomiędzy Randem i Logainem wymyślone na potrzeby drugiego sezonu pomagają podkreślić, jak zdesperowany jest Rand, by ujarzmić dosłownie zmieniającą świat moc, która jest teraz na wyciągnięcie ręki. „Myślę, że w Logainie znajduje kogoś, na kogo… nie może patrzeć, ale chce dowiedzieć się o tym więcej” – powiedział Reibiger. “Ponieważ [Rand] przybył z tej wioski, nic nie wiedząc i po prostu został wrzucony w ten świat i teraz doświadczył rzeczy, których nie doświadczył wcześniej. A Logain to ktoś, kto [can teach Rand] jak może kontrolować swoją moc.

Wysiłki Rand, by opanować Jedyną Moc, odzwierciedlają wysiłki Nynaeve (Zoë Robins) i Egwene (Madeleine Madden), które rozpoczynają drugi sezon nauki w Białej Wieży. Ten wątek fabularny zasadniczo podąża za planem określonym w materiałach źródłowych serialu, szczególnie w tym, jak jeszcze bardziej kontrastuje bardziej optymistyczne podejście Egwene do Aes Sedai z głęboką nieufnością Nynaeve do złożonej wyłącznie z kobiet organizacji channelerów. Kehoe opisała te sceny, jak obie młode kobiety „pracują nad tym, kim są”, a później zgodziła się z moją sugestią, że krótki moment w odcinku 1, „A Taste of Solitude”, subtelnie wyznacza jeden z ich losów.

Nynaeve (Zoë Robins), Egwene (Madeleine Madden) i Elayne (Ceara Coveney) stoją z latarniami i patrzą na coś

Zdjęcie: Jan Thijs/Prime Video

Wątek Białej Wieży w sezonie 2 wprowadza także nową postać drugoplanową, Elayne graną przez Cearę Coveney — osobę, którą czytelnicy książek rozpoznają jako przyszły romantyczny film Randa. Czy w sytuacji, gdy Ayoola Smart ma zagrać kolejną miłość Randa, Aviendha, pod koniec tego sezonu status związku byłego pasterza owiec odświeży się wcześniej, niż oczekiwano? Ekipa pozostaje powściągliwa w tej kwestii, chociaż Weber zapewnił mnie, że „fani nie będą zawiedzeni” ostatecznym rozwojem sytuacji. Czy to oznacza, że ​​otrzymamy potrójny Rand/Elayne/Aviendha? Nie wykluczaj tego – zwłaszcza biorąc pod uwagę, że drugi sezon już mocno opierał się na poliamorycznym układzie pomiędzy Alanną (Priyanka Bose) i jej Strażnikami Maksimem (Taylor Napier) i Ihvonem (Emmanuel Imani).

Nie żeby w tym, co pozostało, było dużo czasu na romans Koło Czasudrugi, ośmioodcinkowy serial. Sam Seanchan są przygotowani na deszcz tej parady, natychmiast stając się wiarygodnym zagrożeniem w odcinku 2, „Strangers and Friends”.

Część niebezpieczeństwa stwarzanego przez tę wizualnie wyróżniającą się armię najeźdźców jest oczywista. Na początek, jak podkreślił koordynator kaskaderów Jan Petrina, Seanchan to bardziej precyzyjny strój niż szalejące hordy trolloków z pierwszego sezonu (dowodem tego jest ich manewr chwytania i chwytania przypominający siły specjalne Sił Specjalnych w odcinku 2). Potem są damane — kobiety przekazujące Seanchan trzymane na smyczy (projektantka kostiumów Sharon Gilham potwierdza ten szczegół będzie pojawiają się w niektórych scenach) i rozmieszczają ciężką artylerię na polu bitwy. Jednak reżyserka odcinka 3, Sanaa Hamri, argumentowała, że ​​zagrożenie ze strony Seanchan jest bardziej podstępne niż dobrze wyszkolone oddziały czy nawet zmilitaryzowani wyznawcy Jedynej Mocy.

„Przede wszystkim żyjemy w świecie, który jest wyjątkowy Koło Czasu gdzie kobiety dzierżą władzę– powiedział Hamri. „Więc wspaniale jest mieć Seanchanów, którzy przybywają, atakują niczym potęgi kolonialne i odbierają tę władzę. I myślę, że to jest wielki symbol tematów, którymi zajmowaliśmy się jako ludzie na Ziemi, a także w serialu. Myślę, że to bardzo przerażające.”

Ishamael (Fares Fares) klęka i rozmawia z małą dziewczynką, podczas gdy Trolloc stoi po ich stronie

Zdjęcie: Prime Video

Zrzut ekranu zwiastuna drugiego sezonu Koła Czasu, na którym władczyni Seanchan siedzi na tronie z Ciemnym u jej boku

Zdjęcie: Prime Video

Ale nawet graniczny egzystencjalny terror Seanchanów blednie w porównaniu z tym Koło Czasu Kolejny duży zły sezon 2: Ishamael (opłaty za przejazdy). Początkowo przedstawiając się jako Ciemny w sezonie 1, Ishamael zostaje okrzyknięty jedynie hołdem z najwyższej półki w sezonie 2. Nie jest Mrocznym, ale jest Jest prawa ręka Ciemnego (przynęta i zamiana, którą Jordan trzymał przy trzeciej książce z serii, Odrodzenie Smoka). Ishamael jest także przywódcą Opuszczonych — kliki śmiercionośnych channelerów z minionej epoki — a jego powrót jeszcze bardziej potwierdza mentalność Moiraine „koniec jest bliski” w sezonie 2.

Wyjaśniłem Hamriemu i Napperowi, że równoległy rozwój Seanchan i Opuszczonych będzie tym, co zjednoczy naszych bohaterów, kiedy Koło Czasudrugi sezon serialu wreszcie dobiega końca. Hamri wskazał, że nie odbiegałem zbytnio od ideału, drażniąc się z zaangażowaniem obu frakcji w kulminacyjne starcie, takie jak to, które dominuje Wielkie Polowaniekilka ostatnich rozdziałów. A jeśli wynikająca z tego potyczka nie będzie taka, jak sobie wyobrażali fani książki – nie ma jeszcze słowa na temat tego, czy religijni fanatycy, Dzieci Światła, również włączą się do walki, tak jak to ma miejsce w powieści Jordana – Hamri obiecał, że będzie to bombastyczny scenografia wszystkie takie same.

„Oczywiście Moiraine stara się upewnić, że przepowiednia Smoka Odrodzonego się spełni, ale jednocześnie chce mieć pewność, że Sprzymierzeńcy Ciemności i ciemne siły nie uwolnią się i nie spowodują chaosu. Wydaje mi się, że tak wygląda ogólny zarys drugiego sezonu: dużo niebezpieczeństw, dużo niebezpieczeństw, dużo akcji i dużo ważnych decyzji podejmowanych przez naszą grupę, jak np. Czy wrócą do siebie? Mamy wiele sekwencji akcji, będzie wielka bitwa… [The Great Hunt’s Battle of Falme] jest wyśmiewany, a reżyserowanie tego było naprawdę niesamowite i będzie dokładnie tym, czego można się spodziewać po takim serialu”.

Hamri nie rozwijał dalej tematu Koło Czasu hitowy finał drugiego sezonu, a szersza ekipa okazała się równie biegła w omijaniu spoilerów. Obejmuje to Petrinę, która nie chciała dać się wciągnąć w to, czy Rand przynajmniej raz rzuci się na wolność swoim kultowym mieczem ze znakiem czapli, zanim pojawią się napisy końcowe w odcinku 8 (chociaż potwierdził, że wielka bitwa w drugim sezonie wykorzystywała praktyczne akrobacje nad CGI, gdzie było to możliwe). . Ale co jest jasne z mojego czasu na Koło Czasu zestaw jest następujący: niezależnie od tego, jak wielkie widowisko zakończy się w drugim sezonie (lub jakie zmiany zostaną wprowadzone po drodze), to wciąż wszystko jest tylko rozgrzewką przed samą Ostatnią Bitwą.

„Poczucie zbliżającego się punktu kulminacyjnego przenika serial” – powiedział Weber. „Są ludzie, którzy bardzo szybko dorosną, ponieważ będą musieli wziąć udział w wstrząsającym konflikcie. Myślę, że dokuczanie temu i ustawienie tego jest podstawą wielu czynników napędzających fabułę […] i myślę, że jest to bardzo ważne także dla tych postaci, gdy dorastają”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Generator wideo AI Runway’a został przeszkolony na podstawie tysięcy zeskrobanych filmów z YouTube’a

Według Runway, firma szkoliła swój generator tekstu na wideo za pomocą sztucznej inteligencji na tysiącach filmów z YouTube i pirackich filmów raport z...

Mistrzowie College League of Legends i Valorant muszą zapłacić za swoje trofea

Przez ostatni rok studenci college'ów i gracze esportowi z Texas A&M University i St. Louis University żonglowali pracą szkolną i grami...

Dyrektor generalny Sonos przeprasza za katastrofalne wdrożenie nowej aplikacji

Wiemy, że zbyt wielu z Was doświadczyło poważnych problemów z naszą nową aplikacją, która została wprowadzona 7 maja, i chciałbym zacząć od osobistych...
Advertisment