Setapp otwiera swój sklep z aplikacjami na iOS dostępny wyłącznie w ramach subskrypcji


Jeden z pierwszych zewnętrznych sklepów z aplikacjami na iOS przygotowuje się do otwarcia w Unii Europejskiej. Firma programistyczna MacPaw ogłosił że w czwartek wypuści sklep Setapp w wersji beta, a oficjalne uruchomienie zaplanowano na kwiecień.

Setapp jest obecnie jest dostępny tylko w systemie macOS i zapewnia użytkownikom dostęp do ponad 240 aplikacji innych firm w cenie 9,99 USD miesięcznie. Niektóre przykłady wybranych aplikacji dostępnych za pośrednictwem Setapp obejmują oprogramowanie muzyczne Studio n-Trackplanista projektu Węzeł Umysłui aplikację zwiększającą produktywność Sesja.

Nowy sklep z aplikacjami na iOS będzie zawierał „starannie wybrany asortyment aplikacji, w tym ulubione przez fanów z katalogu Setapp”. Oprócz narzędzi zwiększających produktywność i biznes, Setapp na iOS będzie oferować także oprogramowanie do projektowania, aplikacje narzędziowe, usługi zwiększające produktywność i nie tylko.

Nowy sklep z aplikacjami na iOS firmy Setapp będzie również dostępny w ramach subskrypcji, ale nie jest jasne, ile będzie to kosztować. Mówi rzeczniczka MacPaw Alyona Gorbatko Krawędź„Ceny zostaną dostosowane do standardowych modeli cen subskrypcji, ale nie zostały jeszcze zdefiniowane”. Jeśli jesteś zainteresowany wypróbowaniem nowego sklepu iOS, możesz zapisać się na listę oczekujących na stronie stronie Setappa.

Poprzednie zasady Apple dotyczące sideloadingu uniemożliwiały działanie zewnętrznych rynków aplikacji na iPhonie. W szczególności Setapp oferuje unikalne podejście do sklepu z aplikacjami, ponieważ udostępnia wszystkie swoje aplikacje w ramach jednej miesięcznej subskrypcji, zamiast zmuszać użytkowników do płacenia indywidualnych opłat za wybrane aplikacje.

„Wyznaczamy nową ścieżkę dla branży oprogramowania w kierunku lepszego i bardziej zróżnicowanego ekosystemu aplikacji” – mówi w oświadczeniu dyrektor generalny MacPaw, Oleksandr Kosovan. „Starannie dobieramy naszą kolekcję, upewniając się, że każda aplikacja, każda funkcja i każda aktualizacja są zgodne z naszą filozofią znaczącej wydajności”.

Reklama

W styczniu, Apple ogłosiło, że na to pozwoli sklepy z aplikacjami innych firm na iPhone’y w ramach wysiłków mających na celu zapewnienie zgodności z unijną ustawą o rynkach cyfrowych (DMA), która wchodzi w życie w marcu wraz z premierą systemu iOS 17.4. Umożliwi to użytkownikom iPhone’a pobieranie alternatywnych sklepów z aplikacjami z witryny internetowej marketplace, gdzie będą mogli znaleźć aplikacje, które mogą nie być dostępne w sklepie Apple App Store. Podobnie jak aplikacje innych firm na macOS, każda aplikacja dystrybuowana za pośrednictwem alternatywnego sklepu będzie musiała zostać „poświadczona notarialnie” przez firmę Apple.

Mimo że Apple rozluźnia niektóre swoje ograniczenia, nadal istnieją pewne obawy, czy zewnętrzne sklepy z aplikacjami odniosą sukces. Krytycy kłócą się że Apple powstrzymuje programistów od umieszczania swoich aplikacji w sklepie strony trzeciej, ponieważ będą musieli zgodzić się na inny zestaw warunków handlowych. Nowe przepisy narzucają „Opłata za technologię podstawową” pobierana jest opłata w wysokości 50 eurocentów za instalację, gdy aplikacja osiągnie 1 milion pobrań rocznie w UE, co może szczególnie mocno uderzyć w popularne aplikacje freemium.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

NBA zakazuje Jontayowi Porterowi zawodnikowi Toronto Raptors prowadzenia zakładów sportowych online

NBA na stałe wykluczyła z ligi napastnika Toronto Raptors Jontaya Portera za naruszenie zasad hazardu – napisano w oświadczeniu w środę. Według...

Intel buduje największy na świecie system neuromorficzny, aby zapewnić bardziej zrównoważoną sztuczną inteligencję

Intel ogłosił dzisiaj, że zbudował największy na świecie system neuromorficzny. Ten wielkoskalowy system neuromorficzny o kryptonimie Hala Point, początkowo wdrożony w Sandia...

Amazon upiera się, że Just Walk Out nie jest potajemnie prowadzony przez pracowników obserwujących Twoje zakupy

Amazon odpiera twierdzenia, że ​​w Indiach jego bezkasową technologią Just Walk Out zarządzają ludzie, a nie sztuczna inteligencja. W wpis na blogu...
Advertisment