Sennheiser wprowadza nowe słuchawki HD 620S z zamkniętym tyłem


Najnowszy członek uznanej serii słuchawek Sennheiser HD 600 oferuje atrakcyjne podejście do słuchawek zamkniętych do prywatnego, referencyjnego słuchania bez kompromisów. Chociaż Sennheiser oferuje pełną gamę słuchawek zamkniętych do użytku profesjonalnego, model ten stanowi część asortymentu konsumenckiego Sennheiser, obsługiwanego przez firmę Sonova na podstawie licencji. Słuchawki HD 620S są przeznaczone specjalnie dla słuchaczy domowych i tej grupy entuzjastów, którym faktycznie zależy na docelowym pasmie przenoszenia – czyli „audiofilów”.

Najnowszy członek uznanej serii słuchawek Sennheiser HD 600 oferuje atrakcyjne podejście do słuchawek zamkniętych do prywatnego, referencyjnego słuchania bez kompromisów. Chociaż Sennheiser oferuje pełną gamę słuchawek zamkniętych do użytku profesjonalnego, model ten stanowi część asortymentu konsumenckiego Sennheiser, obsługiwanego przez firmę Sonova na podstawie licencji. Słuchawki HD 620S są przeznaczone specjalnie dla słuchaczy domowych i tej grupy entuzjastów, którym faktycznie zależy na docelowym pasmie przenoszenia – czyli „audiofilów”.

„Społeczność hi-fi domagała się słuchawek z najlepszymi cechami naszej serii 600, a jednocześnie izolujących je od czynników rozpraszających w pracy, w domu i w międzyczasie” – mówi kierownik produktu audiofilskiego Jermo Koehnke. „HD 620S nie tylko spełnia tę obietnicę, ale także jego wciągający obraz i doskonała reakcja impulsowa sprawiają, że jest to wyjątkowe doświadczenie słuchowe w każdej sytuacji, w której liczy się wyższy poziom wydajności”.

Sercem HD 620S jest specjalnie dostrojony przetwornik dynamiczny 42 mm, wyprodukowany w najnowocześniejszej fabryce przetworników marki w Tullamore w Irlandii. Jak opisano w ogłoszeniu, projekt „przenosi gładki i swobodny dźwięk, jaki można znaleźć w rodzinie głośników 600 z otwartym tyłem, z nowoczesnym, przewiewnym charakterem, który równoważy szczerość z głębokim i wyrazistym basem. Dzięki wysokiemu współczynnikowi tłumienia 150-omowa aluminiowa cewka drgająca wyróżnia się szybkimi stanami przejściowymi i dobrze zdefiniowanymi ogonami instrumentów, zapewniając mocną dynamikę w całym spektrum częstotliwości — dobrodziejstwo dla audiofilów i zapalonych graczy, którzy chcą wchłonąć jak najwięcej szczegółów w danej chwili.”

Niezależnie od przetworników i ambicji związanych z reakcją HD 620S, każdy entuzjasta Sennheisera zauważy, że nowy model wykorzystuje kontrowersyjny, nowoczesny, zakrzywiony design, który niemiecka firma pierwotnie zastosowała w swoich tańszych i nowszych profesjonalnych słuchawkach. Sonova (Sennheiser Hearing) opisuje ją nawet jako „kultową obudowę, uwielbianą przez audiofilów, graczy i streamerów ze względu na długotrwały komfort noszenia”. Choć nikt nie będzie kwestionował komfortu, estetyka i „plastikowy” wygląd z pewnością nie kojarzą się ze słuchawkami Sennheisera z półki premium. Na pewno nic, co przypominałoby tzw Słuchawki Sennheiser 660S2i wygląda bardziej jak Słuchawki studyjne HD 400 PRO lub popularne HD 560S.

Dzieje się tak pomimo tego, że HD 620S mają wzmocniony metalem pałąk i obudowy nauszników, które nie tylko są świetne w dotyku, ale także spełniają funkcję akustyczną – stalowa płyta zamykająca tylną część słuchawek jest skutecznym izolatorem, który zarządza odbiciami wewnętrznymi. „Kątowa przegroda jest wyjątkowo otwarta, co sprzyja swobodnemu przepływowi powietrza, modelując zachowanie przetworników z otwartą tylną ścianką, jednocześnie odtwarzając trójkątne obrazowanie doskonałej konfiguracji głośników w profesjonalnie dostrojonym pomieszczeniu. Ta wciągająca prezentacja przenosi słuchacza w centrum akcji z imponującą lokalizacją sygnału, niezależnie od tego, czy jest to rzadkie nagranie koncertu na żywo, czy masowa rozgrywka online dla wielu graczy” – czytamy w ogłoszeniu.

 

Reklama

„Słuchawki otwarte są ulubieńcem purystów audio, natomiast słuchawki zamknięte są nieocenione podczas słuchania, gdy istotna jest izolacja od otaczającego słuchacza świata. Audiofile są przyzwyczajeni do zamiany naturalnej reakcji i szerokiego obrazu w otwartych słuchawkach, aby uniknąć rozpraszania uwagi lub przeszkadzania współlokatorom, małżonkom i współpracownikom. Bez wątpienia ​HD 620S to przełom w wydajności w świecie rzeczywistym, oferujący dramatyczną scenę dźwiękową, jakiej oczekujesz, zamiast męczącego, pudełkowatego dźwięku kojarzonego z zamkniętymi puszkami” – rozwija się firma.

Do słuchawek HD 620S dołączony jest futerał do przechowywania z dużą ilością miejsca na odłączany kabel o długości 1,8 m, zakończony jednostronną wtyczką stereo 3,5 mm ze zintegrowaną śrubą blokującą dla dołączonego adaptera 6,3 mm. Dostępny latem 2024 r. opcjonalny zbalansowany kabel 4,4 mm umożliwi „audiofilom” podłączenie tych zamkniętych słuchawek do rosnącej gamy drogich cyfrowych odtwarzaczy audio obsługujących popularne złącze. Złącze w nausznikach HD 620S ma jednostronną konstrukcję typu „przekręć i zablokuj” charakterystyczną dla innych słuchawek Sennheiser, torując drogę wielu opcjom na rynku wtórnym, w tym różnym długościom i mikrofonowi na przewodzie.

Wysyłka nowych zamkniętych słuchawek Sennheiser HD 620S rozpocznie się 6 czerwca 2024 r. w sugerowanej cenie detalicznej wynoszącej 349,99 USD.

www.sennheiser.com

www.sennheiser-hearing.com

 

Porównanie fabrycznie dostrojonej charakterystyki częstotliwościowej nowych słuchawek Sennheiser HD 620S w porównaniu z popularnym modelem HD 600.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment