Senatorowie proszą FTC o walkę z prześladowcami wykorzystującymi witryny wyszukiwania osób


Sens. Amy Klobuchar (D-MN) i Lisa Murkowski (R-AK) chcą, aby Federalna Komisja Handlu podjęła kroki w celu ochrony osób, które doświadczyły nadużyć i prześladowań, przed inwazyjnymi witrynami wyszukiwania osób, potencjalnie włączając środki pomagające im usunąć ich adresy z brokerzy danych.

„Piszemy, aby wyrazić poważne zaniepokojenie niedawnymi doniesieniami, że pośrednicy danych publikują lokalizację i dane kontaktowe ofiar przemocy domowej, przemocy seksualnej i prześladowań” – napisali senatorowie w litera, który Wzgórze reporter Chris Mills Rodrigo opublikował online. „Mamy poważne obawy, że zewnętrzni brokerzy danych odgrywają rolę w ujawnianiu danych [a] chroniony adres i zapewnianie dostępu do danych osobowych, które mogą prowadzić do dalszych nadużyć. ”

List cytuje a 2020 Raporty konsumenckie fabuła o ryzyku brokerów danych, takich jak Intelius i Spokeo – którzy są promowani jako współczesne książki telefoniczne, oferując numery telefonów, adresy e-mail, adresy fizyczne i inne informacje. W tych witrynach obowiązują zasady usuwania treści, ale sama liczba usług – a także sposób, w jaki automatycznie usuwają dane osobowe – może uniemożliwić trwałe przechowywanie numerów telefonów lub adresów w trybie offline. Dzieje się tak pomimo niektórych przepisów stanowych regulujących brokerów danych lub oferujących programy poufności osobom zagrożonym przez prześladowców lub sprawców.

Murkowski i Klobuchar proszą FTC o przedstawienie, w jaki sposób mogłaby koordynować współpracę z innymi agencjami, aby powstrzymać sprawców brutalnych nadużyć przed dostępem do danych osobowych, a także obecne środki pomagające w edukacji ofiar w zakresie usług pośredników danych i pomocy w przypadku naruszenia prywatności. List zawiera również pytanie, czy agencja planuje uniemożliwić brokerom „zbieranie, kupowanie lub sprzedawanie list wrażliwych populacji”.

List może być prekursorem bardziej kongresowych działań dotyczących nadużyć i prywatności w Internecie. Na przykład ostatnio Klobuchar sponsorował ustawę SAFE TECH – co zwiększa odpowiedzialność prawną za witryny zawierające treści związane z nękaniem lub prześladowaniem.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Overwatch 2 otwiera drzwi do powrotu 6 na 6

Kilka lat do Ostrzeżenia 2 doświadczenieniepokój graczy osiągnął punkt, w którym twórcy gry rozważają przywrócenie starych rozgrywek 12-osobowych. Dzisiejszy wpis na blogu od...

Harmonogram wydań wersji beta systemu iOS 18: Oto, kiedy można spodziewać się nowych wersji beta

Lato jest sezon beta dla platform oprogramowania Apple. Wraz z nowymi funkcjami i zmianami w każdej wersji, pytanie w głowach wielu użytkowników wersji...

Dzikie plotki o iPhonie 17, iOS 18 beta 4, obawy o budżet TV+

Benjamin i Chance rozmawiają o wiadomościach i plotkach z Apple z tego tygodnia, w tym o szalonych szczegółach dotyczących kierunku nowego modelu „Slim”,...
Advertisment