Senator publikuje ustawę o kryptowalutach na GitHubie, następuje chaos


W środę senator Cynthia Lummis (R-WY) znalazła zaskakujący sposób na opracowanie nadchodzącej ustawy o regulacjach dotyczących kryptowalut: ujęła to na GitHubie.

„Zgodnie z obietnicą możesz teraz zgłaszać uwagi do mojego rachunku ustanawiającego ramy dla zasobów cyfrowych z [Sen. Gillibrand]”, napisał Lummis w tweecie udostępniającym wiadomości. „Komentarze obywatelskie i krytyka są mile widziane. Prosimy o szerokie udostępnianie. Chcemy to zrobić dobrze. Pomóż nam publicznie iterować politykę”.

Najbardziej znany jako repozytorium kodu o otwartym kodzie źródłowym, GitHub zawiera szereg narzędzi, które mogą być przydatne w opracowywaniu propozycji publicznych — w szczególności możliwość publicznego komentowania, poprawiania i rozdzielania tekstu na różne wersje.

W czasie prasy użytkownicy Github skomentowali 24 kwestie w ustawie i złożyli osiem żądań ściągnięcia – niektóre z nich zaproponowały znaczące uzupełnienia ustawy. Jeden użytkownik poprosił senatorów o „zwiększenie wartości kryptowalut typu proof-of-work o podatek od wydobycia”. Kolejny wątek zgłosili obawy dotyczące algorytmicznego wsparcia stablecoinów.

Jednak bardziej powszechną reakcją był trolling. Jeden zgłoszony problem nosi tytuł „Wiesz, że możesz znaleźć kogoś do zrobienia Findom za pomocą Google, prawda”. Inne jest zatytułowany tylko emoji z bakłażana.

W powiązanym wątku użytkownik skomentował: „Federowie nie patrzą na post floppa”, wraz ze zdjęciem popularny rosyjski karakal który zyskał popularność w Internecie pod nazwą „Big Floppa”.

Reklama

Trollowanie obejmuje również zatwierdzenie żądań, w których jeden z użytkowników zaproponował zastąpienie rachunku kodem źródłowym popularnej strzelanki FPS Doom. „Ta ustawa przyniosłaby znacznie więcej korzyści zwykłym Amerykanom, gdyby jej tekst został zastąpiony kodem źródłowym Dooma” – czytamy w komentarzu w odpowiedzi na prośbę. „Deweloperzy powinni jak najszybciej połączyć się”.

Wprowadzona na początku tego miesiąca przez Lummis i senator Kirsten Gillibrand (D-NY), Ustawa o Odpowiedzialnych Innowacjach Finansowych stworzyłaby ramy dla organów regulacyjnych do określania, czy określony zasób cyfrowy powinien być uważany za towar lub papier wartościowy podczas wdrażania nowych przepisów stablecoin. Warto zauważyć, że projekt ustawy umieściłby znaczną część organu regulacyjnego nad kryptowalutami w rękach Commodities Future Trading Authority (CFTC), znacznie zwiększając budżet i uprawnienia agencji.

Ustawa jest wciąż na wczesnym etapie i musiałaby zostać zatwierdzona przez kilka komisji senackich, zanim będzie mogła przejść pełne głosowanie i wejść w życie. Niemniej jednak jest to jedna z najbardziej kompleksowych dotychczasowych prób Kongresu, aby wprowadzić jasność regulacyjną do kontrowersyjnego i często mylącego świata kryptowalut.

„Aktywa cyfrowe, technologia blockchain i kryptowaluty doświadczyły ogromnego wzrostu w ciągu ostatnich kilku lat i oferują znaczne potencjalne korzyści, jeśli zostaną odpowiednio wykorzystane” – powiedział Gillibrand w oświadczeniu z 7 czerwca. „Niezwykle ważne jest, aby Stany Zjednoczone odgrywały wiodącą rolę w opracowywaniu polityki regulującej nowe produkty finansowe, jednocześnie zachęcając do innowacji i chroniąc konsumentów”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak rozłączyć zegarek Apple Watch

Jeśli masz problemy, sprzedajesz lub aktualizujesz swoje urządzenie do noszenia, zechcesz rozłączyć zegarek Apple Watch z iPhonem i prawdopodobnie wykonać kopię zapasową. ...

Przeprojektowany pilot Siri Remote otrzymuje aktualizację oprogramowania sprzętowego dla posiadaczy Apple TV

Apple po prostu zaktualizuje oprogramowanie układowe w nowym Siri Remote. Zapowiedziany wraz z drugą generacją Apple TV 4K, pilot jest dostępny przy...

Stranger Things 4 właśnie stał się drugim programem Netflix, który osiągnął 1 miliard godzin oglądania

Dziwniejsze rzeczy 4najnowszy sezon tego hitu, właśnie stał się drugim w historii serialem Netflixa przekroczyć miliard godzin oglądania. Od czasu...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!