Senator Marco Rubio ze zdziwieniem popiera działania związku magazynów Amazona


Pisanie USA dziś w piątekSen. Marco Rubio (R-FL) niespodziewanie poparł raczkujący związek zawodowy w magazynie Amazona w Bessemer w stanie Alabama. W artykule Rubio przedstawia dążenie związkowe jako niezbędną odpowiedź na wkraczającą potęgę Amazona, od dawna będącego celem republikanów.

„Kiedy dochodzi do konfliktu między pracującymi Amerykanami a firmą, której kierownictwo zdecydowało się toczyć kulturową wojnę z wartościami klasy robotniczej, wybór jest łatwy – popieram pracowników”, pisze Rubio w op-ed. „I dlatego dziś stoję z tymi z magazynu Amazon Bessemer”.

Pracownicy magazynu Bessemer są w trakcie głosowania w sprawie przyłączenia się do związków zawodowych, nadzorowane przez Krajową Radę ds. Stosunków Pracy. Amazon próbował opóźnić głosowanie lub wymagać osobistego głosowania, ale oba te wysiłki ostatecznie zakończyły się niepowodzeniem. Proces wyborczy zakończy się pod koniec miesiąca zwykłą większością głosów wymaganą do poświadczenia związku.

Związek Handlu Detalicznego, Hurtowego i Domów Towarowych, który będzie reprezentował pracowników Bessemer, jeśli kampania zakończy się sukcesem, pochwalił op-ed. „Cieszymy się ze wsparcia ze wszystkich stron” – powiedział w oświadczeniu prezes RWDSU Stuart Appelbaum. „Wsparcie senatora Rubio pokazuje, że najlepszym sposobem na osiągnięcie przez ludzi pracy godności i szacunku w miejscu pracy jest zrzeszenie się. To nie powinno być kwestią stronniczą ”.

Amazon zamontował agresywna kampania w przeciwieństwie do kampanii związkowej, umieszczając materiały na miejscu pracy i wyświetlając reklamy cyfrowe różne platformy podkreślenie korzyści płynących z wolnego od związków zawodowych miejsca pracy. W jednym przypadku menedżerowie Amazona współpracowali z lokalnymi urzędnikami hrabstwa zmienić czas na latarni ulicznej w pobliżu magazynu, posunięcie, które według organizatorów związków miało na celu utrudnienie kampanii związkowej.

Pochodzące od konserwatywnego republikanina poparcie dla wielu zaskoczy – ale to nie pierwszy raz, kiedy Rubio oferuje wyważone wsparcie związkom zawodowym. W atlantycki esej w grudniu 2018 rnapisał, że „każda dyskusja na temat godności pracy powinna wspominać o związkach zawodowych”, odwołując się do doświadczeń jego ojca z Kulinarnym Związkiem Pracowników.

Reklama

Warto zauważyć, że oped zatrzymuje się przed ogólnym poparciem dla zorganizowanej siły roboczej, utrzymując, że „kontradyktoryjne stosunki pracy są generalnie szkodliwe”. Rubio ujmuje również swoje poparcie dla związku w konserwatywnych kategoriach, przedstawiając go jako bastion przeciwko kulturowemu liberalizmowi w miejscu pracy. „Dziś mogą to być warunki w miejscu pracy”, pisze senator, „ale jutro może być wymagane, aby pracownicy przyjęli najnowszą modę kierownictwa dotyczącą zasobów ludzkich”.

Op-ed przychodzi później oświadczenie wideo prezydenta Bidena na początku tego miesiąca, który wyraził szerokie poparcie dla prawa pracowników do zrzeszania się w zakładzie w Alabamie i gdzie indziej, ostrzegając pracodawców przed wysiłkami antyzwiązkowymi, wyrażając zdanie, które wielu uważało za wymierzone w Amazon. „Nie powinno być zastraszania” – mówi Biden w filmie – „bez przymusu, bez gróźb, bez propagandy antyzwiązkowej”.

Walka o związkowców Bessemer ma stanąć przed Kongresem już w przyszłym tygodniu. Prezesem Amazon był Jeff Bezos zaproszeni do składania zeznań w środę przed Senacką Komisją Budżetową w przyszłym tygodniu tego samego dnia ma zabrać głos pracownik zakładu Bessemer.

Komitetowi przewodniczy senator Bernie Sanders (D-VT), jeden z pierwszych członków Kongresu wspierających kampanię organizacyjną Bessemera. „Nie można przecenić, jak potężne będzie to, jeśli pracownicy Amazona w Alabamie zagłosują za utworzeniem związku”, Sanders powiedział w lutym. „Jeśli wygrają, to nie tylko poprawi płace i warunki pracy w Bessemer, ale również wyśle ​​falę uderzeniową w całym kraju”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Klasyczny przewodnik z okazji Dnia Społeczności Pokémon Go Cyndaquil

PokemonGo organizuje wydarzenie Klasyczne z okazji Dnia Społeczności Cyndaquil 22 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w...

AT&T nadal nie chce oferować usług telefonii stacjonarnej w Kalifornii

AT&T nie może wyłączyć usługi telefonii stacjonarnej klientom w całej Kalifornii. W orzeczenie w czwartekKalifornijska Komisja ds. Usług Publicznych (CPUC) odrzuciła wniosek...

Redbox przegapił wielomilionową płatność, na którą nie mógł sobie pozwolić

Sytuacja finansowa Redbox w dalszym ciągu wymyka się spod kontroli. W czwartek sąd w Los Angeles wydał wyrok na kwotę 16,7 mln...
Advertisment