Senat przedstawia plan działania o wartości 32 miliardów dolarów dotyczący regulacji sztucznej inteligencji


Czterech czołowych senatorów zaprezentowało zaproponowany plan działania dotyczący regulacji sztucznej inteligencji w środę, wzywając do wydawania co najmniej 32 miliardów dolarów rocznie na innowacje w dziedzinie sztucznej inteligencji niezwiązane z obronnością.

Członkowie Grupy Roboczej ds. Sztucznej Inteligencji – przywódca większości w Senacie Chuck Schumer (D-NY), Mike Rounds (R-SD), Martin Heinrich (D-NM) i Todd Young (R-IN) – opublikowali długo oczekiwaną propozycję po miesiącach prowadzenia forów AI Insight w celu informowania swoich kolegów o technologii. Wydarzenia zgromadziły ekspertów AI, w tym kadrę kierowniczą Dyrektor generalny OpenAI Sam Altman i dyrektor generalny Google Sundar Pichaia także naukowcy, działacze i przywódcy praw obywatelskich.

Oto, czego nie przewiduje plan działania: szczegółowe przepisy, które można szybko przyjąć. W 20-stronicowym raporcie grupa robocza wskazuje kluczowe obszary, na których odpowiednie komisje Senatu powinny skoncentrować swoje wysiłki w zakresie sztucznej inteligencji.

Należą do nich: szkolenie pracowników AI; zajęcie się treściami generowanymi przez sztuczną inteligencję w określonych obszarach, w tym materiałami przedstawiającymi wykorzystywanie seksualne dzieci (CSAM) i treściami związanymi z wyborami; ochrona prywatnych informacji i treści chronionych prawem autorskim z systemów AI; oraz ograniczanie kosztów energii związanych ze sztuczną inteligencją. Grupa robocza twierdzi, że raport nie stanowi wyczerpującej listy opcji.

Schumera powiedział, że plan działania ma stanowić wytyczne dla komisji senackich ponieważ przejmują wiodącą rolę w przepisach dotyczących wytwarzania, i nie miało na celu stworzenia wielkiego, szeroko zakrojonego prawa obejmującego całą sztuczną inteligencję.

Część prawodawców nie czekała, aż plan działania wprowadzi własne propozycje związane ze sztuczną inteligencją.

Reklama

Na przykład Senacka Komisja Regulaminowa przedstawiła postęp szereg projektów ustaw dotyczących sztucznej inteligencji związanych z wyborami w środę. Jednak przy tak wielu różnych obszarach objętych sztuczną inteligencją i wielu różnych poglądach na temat odpowiedniego poziomu i rodzajów regulacji nie jest jeszcze jasne, jak szybko takie propozycje zostaną wprowadzone w życie – zwłaszcza w roku wyborczym.

Grupa robocza zachęca innych prawodawców do współpracy z Senacką Komisją ds. Środków w celu dostosowania finansowania sztucznej inteligencji do poziomów zaproponowanych przez Komisję Bezpieczeństwa Narodowego ds. Sztucznej Inteligencji (NSCAI). Twierdzą, że pieniądze powinny zostać wykorzystane na finansowanie badań i rozwoju sztucznej inteligencji oraz półprzewodników w całym rządzie oraz w infrastrukturze testowej Narodowego Instytutu Standardów i Technologii (NIST).

W planie działania nie wzywa się konkretnie do poddawania wszystkich przyszłych systemów sztucznej inteligencji oceny bezpieczeństwa przed sprzedażą publiczną, lecz zamiast tego wzywa się do opracowania ram określających, kiedy wymagana jest ocena.

To jest odejście od niektóre proponowane rachunki wymagałoby to natychmiastowej oceny bezpieczeństwa wszystkich obecnych i przyszłych modeli sztucznej inteligencji. Senatorowie nie wezwali także od razu do zmiany istniejących przepisów dotyczących praw autorskich, do walki z firmami zajmującymi się sztuczną inteligencją i właściciele praw autorskich toczą przed sądami. Zamiast tego zwraca się do decydentów o rozważenie, czy potrzebne są nowe przepisy dotyczące przejrzystości, pochodzenia treści, ochrony podobieństwa i praw autorskich.

Główny radca prawny i dyrektor ds. zaufania firmy Adobe, Dana Rao, która uczestniczyła w forach AI Insight, stwierdziła w oświadczeniu, że plan działania dotyczący polityki stanowi zachęcający początek, ponieważ „ważne będzie, aby rządy zapewniły ochronę w szerszym ekosystemie kreatywnym, w tym artystom wizualnym”. i ich obawy dotyczące stylu.”

Jednak inne grupy są bardziej krytyczne wobec planu działania Schumera, a wiele z nich wyraża obawy dotyczące proponowanych kosztów uregulowania technologii.

Amba Kak, współdyrektor wykonawczy AI Now, grupy badawczej wspieranej przez takie grupy jak Open Society Foundations, Omidyar Network i Mozilla, wydała oświadczenie po raporcie, w którym stwierdziła, że ​​„długa lista propozycji nie zastąpi egzekwowalnego prawa”. Kak nie zgodził się także z ceną dla dużych podatników, twierdząc, że „zagraża to dalszą konsolidacją władzy z powrotem u dostawców infrastruktury AI i powielaniem zachęt branżowych – będziemy szukać gwarancji, które zapobiegną takiej sytuacji”.

Rashad Robinson, prezes grupy praw obywatelskich Color of Change, stwierdził w oświadczeniu, że raport „bardzo wyraźnie pokazuje, że Schumer nie traktuje sztucznej inteligencji poważnie, co jest rozczarowujące, biorąc pod uwagę jego wcześniejszą zdolność do uczciwości, rozwiązywania problemów i przywództwa w tej kwestii. ” Dodał, że raport „ustanawia niebezpieczny precedens dla przyszłości postępu technologicznego. Konieczne jest, aby ustawodawca nie tylko ustanowił silniejsze bariery ochronne dla sztucznej inteligencji, aby mieć pewność, że nie będzie ona wykorzystywana do manipulacji, krzywdzenia i pozbawiania praw społeczności Czarnych, ale także aby rozpoznały ryzykowne, niekontrolowane rozprzestrzenianie się stronniczych postaw sztucznej inteligencji i szybko na nie zareagowały.

Divyansh Kaushik, wiceprezes firmy doradczej ds. bezpieczeństwa narodowego Beacon Global Strategies, powiedział w oświadczeniu, że „krytyczne dla powodzenia wszelkich wysiłków legislacyjnych” będzie zapewnienie, że wysoka cena będzie mogła zostać faktycznie przekazana agencjom i inicjatywom, które muszą wykorzystać te środki. „[T]to nie mogą być kolejne ŻETONY [and Science Act] gdzie my zezwolić na duże pieniądze bez przydziałów,– powiedział Kaushik.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment